Telopea Summer Meet 2002 - 2/11/2002 to 3/11/2002               
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Worley, Johnny            15 CRAN                 2:01.45    2:00.42  
  2 Slater, Jon               17 Telopea              1:59.47    2:02.32  
  3 Emerson-Webber, Ashley    19 ALBU                 2:00.81    2:04.33  
  4 Bingham, Adam             14 Vikings              1:59.90    2:04.80  
  5 Schnabl, David            15 CRAN                 2:07.13    2:07.19  
  6 Cheimardinov, Pavel       15 Telopea              2:08.64    2:07.41  
  7 Carty, Matt               18 SLAD                 2:06.00    2:09.15  
  7 Featherstone, Charles     17 Ginninderra          2:05.90    2:09.15  
  9 Mills, Luke               16 BLGR                 2:10.79    2:10.52  
 10 Bouris, Alex              14 CRAN                 2:10.00    2:10.79  
 11 Rousseau, Jonathon        14 Vikings              2:07.98    2:10.96  
 12 Hinchcliffe, Luke         15 CBRA                 2:16.68    2:11.50  
 13 Critchley, Jacob          15 Unattached           2:05.81    2:11.97  
 14 Simson, Luke              17 BATH                 2:07.11    2:13.62  
 15 O'Sullivan, Patrick       17 CRAN                 2:18.00    2:14.12  
 16 Zuzul, Rick               14 MCPK                 2:17.00    2:14.29  
 17 Peters, Grant             15 DPTO                 2:15.00    2:15.72  
 18 Lee, Nick                 15 Telopea              2:15.09    2:16.11  
 19 Grady, Ben                14 Vikings              2:14.15    2:16.23  
 20 Hamers-Smith, Thomas      15 SC Brindabella       2:15.59    2:16.72  
 21 Starr, Andrew             15 BLGR                 2:09.59    2:16.99  
 22 Wursten, Cameron          13 Slca                 2:20.00    2:17.90  
 23 Collett, Max              17 WODN                 2:19.25    2:18.21  
 24 Walton-Healey, Ben        13 Northcote            2:19.47    2:18.74  
 25 Kobetsky, Nik             16 Ginninderra          2:05.61    2:19.16  
 26 Paloni, Blair             17 Telopea              2:17.65    2:19.43  
 27 Araco, Michael            13 SMIF                 2:19.01    2:21.68  
 28 Palfrey, Martin           41 CRAN                 2:20.00    2:24.01  
 29 Hawes, Tom                15 Telopea              2:18.28    2:24.07  
 30 Rispoli, Tim              13 Slca                 2:19.27    2:24.89  
 -- Bogdanov, Kevin           16 CRAN                 2:08.62         DQ  
 
Event 2  Women 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 May, Erin                 16 ALBU                 2:10.18    2:12.72  
  2 Vance, Steph              17 Slca                 2:06.65    2:13.97  
  3 James, Michelle           15 CRAN                 2:13.86    2:16.61  
  4 Fitzgibbon, Emma          15 Telopea              2:14.93    2:18.75  
  5 Palfrey, Madeline         15 CRAN                 2:23.37    2:20.42  
  6 Kidd, Leanne              13 DPTO                 2:24.00    2:20.84  
  7 Amelia, Ballard           16 ALBU                 2:21.19    2:21.66  
  8 Vance, Alex               13 Slca                 2:16.46    2:24.01  
  9 Andriolo, Sophie          13 Telopea              2:25.14    2:24.12  
 10 Arnold, Olivia            15 ALBU                 2:20.19    2:24.48  
 11 Lane, Tessa               14 Vikings              2:25.03    2:25.39  
 12 Newman, Jess              12 SURR                 2:24.24    2:25.89  
 13 Barker, Michelle          14 Telopea              2:24.82    2:26.70  
 14 Tucker, Kathryn           15 SURR                 2:21.90    2:29.43  
 15 Petchell, Jenni           13 CBRA                 2:26.00    2:31.42  
 16 Alcazar-Stephns, Catalin  16 CFSD                 2:24.38    2:36.09  
 17 Burgess, Madeline         15 SURR                 2:25.47    2:53.70  
 18 Hibberson, Lauren         14 CBEL                 2:26.00    3:04.76  
 -- Clarke, Abby              14 BLGR                 2:24.83         DQ  
 
Event 3  Men 8-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ireland, Max              14 Telopea              2:40.10    2:40.50  
  2 Warmenhoven, John         14 Telopea              2:48.05    2:46.50  
  3 Corderoy, Matthew         13 MTAN                 2:48.08    2:47.43  
  4 Hills, Richard            13 Telopea              2:44.62    2:49.66  
  5 Cowan, Jason              14 Slca                 2:44.88    2:49.72  
  6 Hjortflod, Daniel         14 Slca                 2:55.21    2:51.46  
  7 Wickens, Rian             14 Slca                 2:59.17    2:53.42  
  8 Schmidt, Riley            14 ALBU                 2:54.04    2:54.91  
  9 Walton-Healey, Ben        13 Northcote            3:00.49    2:55.72  
 10 Hardy, Michael            14 SMIF                 2:58.61    2:55.86  
 11 Pitketly, Robert          14 Ginninderra          3:07.47    2:59.47  
 12 Brewer, Tom               13 Telopea              3:06.33    3:00.13  
 13 Pattenden, Trent          12 Vikings              3:05.00    3:00.34  
 14 Creer, Broc               13 BOMA                 2:50.49    3:01.58  
 15 Ioannou, Zac              14 DPTO                 3:00.67    3:03.71  
 16 Axelsen, Sam              12 Telopea              3:24.90    3:09.42  
 17 McCracken, Lucas          14 Ginninderra          3:02.50    3:11.74  
 18 Holyoak, Rhys             12 FBI                  3:09.38    3:12.07  
 19 Wood, Joshua              13 Telopea              3:28.76    3:16.78  
 20 Pulley, George            11 CFSD                 3:20.63    3:20.49  
 21 Thorp, James              12 SC Brindabella       3:26.01    3:21.90  
 22 Thirlwell, Jeremy         13 FBI                  3:15.86    3:22.24  
 23 Cameron, Timothy          11 SC Brindabella       3:19.31    3:23.08  
 24 Simister, Jonathon        14 SURR                 3:28.09    3:24.24  
 25 Badalassi, Bart           11 BLGR                 3:24.01    3:24.60  
 26 Duncan, Nicholas          11 Vikings              3:23.80    3:27.27  
 27 Kenny, Ryan               11 FBI                  3:29.10    3:30.88  
 28 Goodyear, Jayden          11 Slca                 3:29.73    3:30.90  
 29 Carrick, Mathew           12 DPTO                 3:25.00    3:44.00  
 
Event 4  Women 8-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Amy                13 BOMA                 2:46.58    2:47.28  
  2 Bird, Katie               14 Ginninderra          2:42.56    2:49.45  
  3 Lewis, Debbie             14 Vikings              2:56.49    2:56.60  
  4 Harrex, Joanna            13 Telopea              2:58.82    2:56.79  
  5 Sutton, Lainee            12 SC Brindabella       3:03.07    2:58.53  
  6 Gillespie, Rebecca        12 BLGR                 2:57.62    2:59.33  
  7 Malone, Erin              12 Slca                 2:54.60    3:00.07  
  8 Hudson, Laura             12 Telopea              3:10.65    3:01.82  
  9 Dixon, Emma               13 SC Brindabella       3:02.68    3:04.38  
 10 Nielsen-Tuck, Georgia     13 Northcote            3:06.82    3:05.86  
 11 Bates, Samantha           13 DPTO                 3:00.00    3:06.75  
 12 McInnes, Allison          14 SURR                 3:01.76    3:07.31  
 13 Dale, Elise               13 Vikings              3:04.67    3:08.15  
 14 Burt, Natasha             13 MTAN                 3:06.87    3:11.78  
 15 Kerr, Amber               12 Slca                 3:35.00    3:12.23  
 16 Arnold, Tara              13 ALBU                 3:20.78    3:12.88  
 17 Ladlow, Jess              13 SURR                 3:10.50    3:14.22  
 18 Johnson, Samantha         14 Telopea              3:17.72    3:15.67  
 19 Kielly-Carroll, Candice   11 BOMA                 3:07.88    3:15.89  
 20 Cossetto, Natasha         11 SC Brindabella       3:16.00    3:17.02  
 21 Masson, Tegan             13 WGAA                 3:10.89    3:18.54  
 22 Phair, Daniella           13 SURR                 3:15.49    3:20.09  
 23 Traficante, Jessica       11 Telopea              3:18.12    3:20.86  
 24 Kidd, Elise               13 DPTO                 3:35.00    3:21.64  
 25 Hore, Teagan              11 SC Brindabella       3:23.78    3:22.82  
 26 Rossiter, Morgan          11 Telopea              3:27.47    3:23.36  
 27 Grimm, Alannah            12 Vikings              3:13.96    3:23.95  
 28 Wilkinson, Samantha       13 GOUL                 3:26.97    3:25.58  
 29 Kocevska, Elena           12 Northcote            3:34.47    3:26.53  
 30 Boundy, Kelsey            11 Vikings              3:34.10    3:27.05  
 31 Pattenden, Elle           10 Vikings              3:21.50    3:27.61  
 32 Cossetto, Kahlia          10 SC Brindabella       3:30.00    3:35.50  
 33 Charteris, Rowena         13 CFSD                 3:34.14    3:37.82  
 34 Cahill, Jessica           14 SURR                 3:27.00    3:38.36  
 -- Murison, Tatum            12 SURR                 3:33.00         DQ  
 
Event 5  Men 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spicer, John              10 FBI                    30.58      32.01  
  2 Farrah-Seaton, Jaxon       9 ALBU                   33.98      34.79  
  3 Grinter, Nicholas         10 Slca                   34.65      34.84  
  4 Appelqvist, Dylan         10 SC Brindabella         36.27      34.95  
  5 Clay, Ryan                10 MTAN                   34.90      34.99  
  6 Thompson, Dean            10 Slca                   35.93      35.33  
  7 Grimm, Lachlan             9 Vikings                36.59      36.09  
  8 Symons, Ben                9 WODN                   36.76      36.30  
  9 McCracken, Jordan         10 Ginninderra            35.43      36.36  
 10 Harvey, Remy               8 Northcote              40.00      37.09  
 11 Retter, Christopher       10 BLGR                   39.55      37.74  
 12 Plenty, Ciaran            10 WODN                   37.38      37.78  
 13 Harding, Timothy          10 Slca                   36.73      37.83  
 14 Albertson Kill, Robert    10 Telopea                40.00      37.89  
 15 Barry, Randall             9 Telopea                40.00      38.81  
 16 Warmenhoven, Huw           9 Telopea                39.24      39.14  
 17 Monaghan, Ryan             9 Northcote              40.00      40.99  
 18 Drummond, Robert          10 MTAN                   37.88      42.08  
 19 Kahforis, Yanni            9 Northcote              40.00      42.74  
 20 Whinnen, Errol             9 Northcote              40.00      49.35  
 
Event 6  Women 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Belyea, Samantha          10 ABBT                   34.77      33.73  
  2 Cossetto, Kahlia          10 SC Brindabella         34.88      34.96  
  3 Barber, Sri               10 SC Brindabella         34.97      35.10  
  4 Francis, Amber            10 Slca                   34.20      35.22  
  5 Prothero, Samantha        10 WODN                   37.22      35.36  
  6 Priestly, Erin            10 Ginninderra            37.89      35.91  
  7 Saywell, Lyndsay           9 SC Brindabella         36.82      35.93  
  8 Palfrey, Gretel            9 CRAN                   36.94      37.45  
  9 Allison, Darienne         10 Vikings                38.73      37.74  
 10 Strange, Belinda          10 MTAN                   37.72      38.20  
 11 Gilder, Lauren             9 Northcote              40.00      39.20  
 12 Pastrovic, Shannon        10 DPTO                   38.00      39.45  
 13 Baeumler, Hollie          10 CFSD                   38.46      40.31  
 14 Kairouz, Jessica          10 Northcote              40.00      41.38  
 15 Walton-Healey, Eve         9 Northcote              40.00      41.41  
 16 Murray, Sinead            10 Northcote              40.00      42.24  
 17 Byrne, Grace              10 WODN                   40.00      50.96  
 -- Gannon, Lyndsay           10 DPTO                   35.90         DQ  
 
Event 7  Men 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emerson-Webber, Ashley    19 ALBU                   25.19      25.63  
  2 Odewahn, Gary             18 Telopea                26.30      26.30  
  3 O'Sullivan, Patrick       17 CRAN                   26.00      26.33  
  4 Slater, Jon               17 Telopea                25.55      26.40  
  5 Simson, Luke              17 BATH                   26.27      27.04  
  6 Sixsmith, Joshua          19 BLGR                   27.10      27.22  
  7 Kobayashi, Kikai          17 Telopea                27.03      27.35  
  8 Featherstone, Charles     17 Ginninderra            26.36      27.37  
  9 Howes, Jacob              15 WODN                   26.75      27.53  
 10 Steinman, Robert          26 ALBU                   26.50      27.70  
 11 Paloni, Blair             17 Telopea                27.57      27.93  
 12 Collett, Max              17 WODN                   27.40      27.96  
 13 Palfrey, Martin           41 CRAN                   28.90      28.94  
 -- Foster, Dax               18 Ginninderra            25.80         DQ  
 
Event 8  Women 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lewis, Angela             17 Vikings                27.70      28.67  
  2 Vance, Steph              17 Slca                   27.73      29.09  
  3 Falez, Sonja              17 SC Brindabella         30.38      29.66  
  4 Jeffers, Chloe            18 Telopea                29.44      29.74  
  5 Amelia, Ballard           16 ALBU                   29.10      29.78  
  6 Howes, Renee              17 WODN                   29.01      30.26  
  7 Paton, Siobhan            19 Telopea                29.13      30.76  
  8 Whitehorn, Amberley       17 SURR                   30.01      30.87  
  9 Doyle, Michelle           20 Ginninderra            31.00      31.13  
 10 Vinton, Tahlia            13 DPTO                   31.00      32.52  
 
Event 9  Men 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Worley, Johnny            15 CRAN                   25.39      25.33  
  2 Schnabl, David            15 CRAN                   25.99      26.83  
  3 Teh, Michael              15 SURR                   26.01      26.93  
  4 McGill, Kiernan           15 Telopea                   NT      27.14  
  5 Rocha, Brendan            15 WODN                   26.86      27.17  
  6 Platt, Jeremy             15 MTAN                   26.02      27.19  
  7 Hinchcliffe, Luke         15 CBRA                   27.38      27.32  
  8 Critchley, Jacob          15 Unattached             26.91      27.54  
  9 Lee, Nick                 15 Telopea                26.59      27.58  
 10 Taylor, James             15 CRAN                   27.57      27.82  
 11 Starr, Andrew             15 BLGR                   27.36      28.09  
 12 Vega, Julian              15 CRAN                   27.08      28.13  
 13 Cheimardinov, Pavel       15 Telopea                27.90      28.17  
 14 Peters, Grant             15 DPTO                   28.13      28.86  
 15 Andriolo, Brett           15 Telopea                31.00      28.91  
 16 Howes, Jacob              15 WODN                   26.75      29.10  
 17 Hamers-Smith, Thomas      15 SC Brindabella         30.66      29.72  
 18 Tyrrell, James            15 Telopea                30.11      29.88  
 19 Harrington, Warrick       15 BLGR                   29.57      30.47  
 20 Hawes, Tom                15 Telopea                29.14      31.03  
 21 Briggs, Brendan           15 BLGR                   30.53      31.44  
 
Event 9  Men 16 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobetsky, Nik             16 Ginninderra            25.24      25.66  
  2 Kotzen, Warren            16 CRAN                   26.46      26.37  
  3 Sheffield, James          16 SURR                   27.07      26.90  
  4 Ballard, Jarred           16 Vikings                28.52      27.86  
  5 Bogdanov, Kevin           16 CRAN                   26.91      27.95  
  6 MacLean, Jonathon         16 WODN                   27.90      28.44  
  7 Huntley, Ben              16 BLGR                   27.20      28.59  
 
Event 10  Women 15 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Priestly, Jenna           15 Ginninderra            27.95      29.21  
  2 James, Michelle           15 CRAN                   28.80      29.41  
  3 Fitzgibbon, Emma          15 Telopea                29.79      29.94  
  4 Palfrey, Madeline         15 CRAN                   30.00      30.75  
  5 Arnold, Olivia            15 ALBU                   30.69      30.86  
  6 Nivan, Natalie            15 CRAN                   31.02      31.09  
  7 Lamotte, Frances          15 WGAA                   30.35      31.21  
  8 Lamotte, Kellie           15 WGAA                   30.13      31.42  
  9 Burraston, Lauren         15 Telopea                31.02      31.43  
 10 Tucker, Kathryn           15 SURR                   30.81      31.56  
 11 Clarke, Cristina          15 WODN                   32.34      31.69  
 12 Branston, Su Yin          15 Ginninderra            31.65      32.85  
 13 Freeman, Jessye           15 SURR                   33.00      33.61  
 14 Spicer, Faith             15 FBI                    32.63      36.45  
 -- Burgess, Madeline         15 SURR                   32.62         DQ  
 
Event 10  Women 16 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 May, Erin                 16 ALBU                   27.94      28.65  
  2 Amelia, Ballard           16 ALBU                   29.10      29.53  
  3 Southwell, Teagan         16 DPTO                   30.16      30.37  
  4 Forster, Alana            16 Vikings                30.17      30.55  
  5 Sutton, Nyree             16 SC Brindabella         30.52      30.89  
  6 Ireland, Kym              16 Telopea                32.15      31.77  
  7 Lane, Sophie              16 Vikings                31.41      31.79  
  8 Moseley, Tessa            16 SURR                   31.00      32.57  
  9 Phillips, Sarah           16 ALBU                   31.66      32.60  
 10 Alcazar-Stephns, Catalin  16 CFSD                   31.19      32.64  
 11 Burt, Katie               16 LIVP                   32.41      33.83  
 
Event 11  Men 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hills, Richard            13 Telopea                27.09      27.68  
  2 Creer, Broc               13 BOMA                   27.29      28.25  
  3 Walton-Healey, Ben        13 Northcote              28.59      29.01  
  4 Corderoy, Matthew         13 MTAN                   29.60      29.77  
  5 Youlten, Scott            13 FBI                    29.50      29.82  
  6 Siles, Matthew            13 SURR                   30.92      30.14  
  7 Huntley, Jeremy           13 BLGR                   30.80      30.27  
  8 Araco, Michael            13 SMIF                   31.38      30.47  
  9 Bell, Justin              13 SURR                   32.07      30.65  
 10 Hanrahan, Ryan            13 Slca                   31.17      31.41  
 11 Hardy, Craig              13 SMIF                   31.48      31.87  
 12 Rispoli, Tim              13 Slca                   30.98      32.00  
 13 Nivan, Daniel             13 CRAN                   32.07      32.11  
 13 Wood, Joshua              13 Telopea                32.04      32.11  
 15 Traficante, Daniel        13 Telopea                32.80      32.61  
 16 Brewer, Tom               13 Telopea                32.76      33.20  
 17 Goodyear, Beau            13 Slca                   32.03      33.58  
 18 Thirlwell, Jeremy         13 FBI                    32.80      33.69  
 19 Mottee, Joshua            13 Slca                   31.50      34.00  
 20 Carnegie, Jake            13 Northcote              33.00      34.31  
 21 Lee, Tom                  13 Telopea                32.78      34.56  
 
Event 11  Men 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manthonglang, Net         14 SURR                   25.55      25.72  
  2 Stevenson, Geoff          14 SURR                   25.50      26.73  
  3 Bouris, Alex              14 CRAN                   26.80      26.75  
  4 Bingham, Adam             14 Vikings                26.29      26.84  
  5 Camilleri, Clinton        14 Unattached             26.51      27.04  
  6 Blewitt, Trent            14 MTPR                   29.30      27.78  
  7 Cowan, Jason              14 Slca                   27.49      28.20  
  7 Zuzul, Rick               14 MCPK                   27.94      28.20  
  9 Furst, Gerard             14 ALBU                   28.99      28.24  
 10 Grady, Ben                14 Vikings                29.25      28.39  
 11 Carrick, Ben              14 DPTO                   27.51      28.57  
 12 Rousseau, Jonathon        14 Vikings                27.96      28.64  
 13 Ireland, Max              14 Telopea                31.06      28.82  
 14 Morris, John              14 Ginninderra            28.77      28.86  
 15 Pollock, Matthew          14 Vikings                29.13      28.90  
 16 Johns, Barton             14 Slca                   28.15      29.23  
 17 Hardy, Michael            14 SMIF                   28.91      29.26  
 18 Warmenhoven, John         14 Telopea                28.70      29.39  
 19 Koens, Lyndon             14 SURR                   31.73      29.53  
 20 Schmidt, Riley            14 ALBU                   31.68      29.57  
 21 Rawson, Alan              14 Ginninderra            28.50      29.62  
 22 Burt, Stephen             14 LIVP                   29.50      30.17  
 23 Nolan, Ben                14 SC Brindabella         30.35      30.68  
 24 Shein, Greg               14 CRAN                   30.10      30.70  
 25 Pitketly, Robert          14 Ginninderra            32.57      31.46  
 26 Simister, Jonathon        14 SURR                   31.06      31.49  
 27 Klimkiewicz, Krzysztof    14 Northcote              32.20      32.15  
 28 McCracken, Lucas          14 Ginninderra            31.14      32.30  
 
Event 12  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Amy                13 BOMA                   29.03      29.85  
  2 Hamkamhak, Iwa            13 Telopea                30.30      30.21  
  3 Hart, Ellen               13 BLGR                   30.40      30.63  
  4 Vance, Alex               13 Slca                   30.08      30.72  
  5 Andriolo, Sophie          13 Telopea                31.33      30.85  
  6 Harrex, Joanna            13 Telopea                32.46      31.17  
  7 Kidd, Leanne              13 DPTO                   30.33      31.23  
  8 Burt, Natasha             13 MTAN                   30.50      31.24  
  9 Masson, Tegan             13 WGAA                   31.20      31.40  
 10 Dale, Elise               13 Vikings                30.71      31.63  
 11 Nielsen-Tuck, Georgia     13 Northcote              29.99      31.71  
 12 Petchell, Jenni           13 CBRA                   30.65      32.22  
 13 Wilkinson, Samantha       13 GOUL                   31.09      32.31  
 14 Kerlin, Angela            13 CBRA                   32.63      32.33  
 15 Robertson, Simone         13 SURR                   31.83      32.38  
 16 Dixon, Emma               13 SC Brindabella         31.16      32.46  
 17 Kidd, Elise               13 DPTO                   31.78      32.48  
 18 Giasoumi, Emma            13 Northcote              32.27      32.73  
 19 Phair, Daniella           13 SURR                   33.90      33.77  
 20 Dale, Kiri                13 Northcote              34.07      33.89  
 21 Ladlow, Jess              13 SURR                   33.00      34.61  
 22 Charteris, Rowena         13 CFSD                   33.81      34.92  
 23 Arnold, Tara              13 ALBU                   33.46      34.96  
 
Event 12  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bird, Katie               14 Ginninderra            28.88      28.98  
  2 Hosking, Tamara           14 BLGR                   28.45      29.69  
  3 Dawes, Zara               14 SURR                   29.92      29.78  
  4 Di Pietro, Louisa         14 WODN                   30.30      30.24  
  5 Bennett, Kylie            14 Ginninderra            29.65      30.55  
  6 Lewis, Debbie             14 Vikings                30.06      31.05  
  7 Monti, Danielle           14 Slca                   31.67      31.14  
  8 Southwelll, Leisha        14 DPTO                   31.70      31.40  
  9 Johnson, Samantha         14 Telopea                32.66      31.97  
 10 Nightingale, Haley        14 ALBU                   32.25      32.16  
 10 Doyle, Fiona              14 Ginninderra            30.93      32.16  
 12 Lewis, Katrina            14 SC Brindabella         31.31      32.19  
 13 Clarke, Abby              14 BLGR                   31.99      32.33  
 14 Barker, Michelle          14 Telopea                33.26      32.41  
 15 Lewis, Hannah             14 Northcote              31.98      32.53  
 16 Mander, Sarah             14 CBEL                   33.09      32.79  
 17 Besanko, Shana            14 SURR                   32.05      32.96  
 18 Lee, Wen Yi               14 SURR                   33.08      33.27  
 19 Lane, Tessa               14 Vikings                33.90      33.29  
 20 McInnes, Allison          14 SURR                   33.03      33.84  
 21 Cahill, Jessica           14 SURR                   34.34      34.82  
 22 Blackburn, Emma           14 CFSD                   33.31      35.68  
 23 Walshaw, Rosemarie        14 Telopea                34.21      36.27  
 24 Hibberson, Lauren         14 CBEL                   35.00      36.59  
 -- Mansell, Krysten          14 SC Brindabella         30.36         DQ  
 
Event 13  Men 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobayashi, Yoichi         11 Telopea                31.48      30.47  
  2 Ditchfield, Judd          11 ALBU                   31.85      31.82  
  3 Simister, Cameron         11 SURR                   32.81      32.03  
  4 Kenny, Ryan               11 FBI                    30.99      32.13  
  5 Maddess, Andrew           11 Ginninderra            31.99      32.33  
  6 Maddess, James            11 Ginninderra            31.43      32.95  
  7 Duncan, Nicholas          11 Vikings                33.68      33.04  
  8 Harvey, Kit               11 Northcote              32.94      33.32  
  9 Borkowski, Jared          11 CRAN                   33.00      33.78  
 10 Stewart, Alastair         11 Northcote              35.00      34.02  
 11 Pulley, George            11 CFSD                   34.34      34.80  
 12 Dalton, Jack              11 Northcote              34.97      34.86  
 13 Monti, David              11 Slca                   34.74      35.77  
 14 Mills, Matt               11 BLGR                   33.76      35.86  
 15 Nugent, Alex              11 Northcote              35.00      36.05  
 16 Cameron, Timothy          11 SC Brindabella         35.00      36.44  
 17 Lewis, Rory **M D**       11 Northcote              35.00      41.52  
 
Event 13  Men 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wassell, Dane             12 Slca                   28.85      28.87  
  2 Marsh, Haydn              12 Vikings                29.07      29.08  
  3 Harvey, Luke              12 SC Brindabella         30.23      29.18  
  4 Cowan, Nathan             12 Slca                   29.92      29.60  
  5 Castagna, Paolo           12 Northcote              30.96      29.94  
  6 Forbes, Sam               12 Northcote              30.10      30.15  
  7 Ryan, Bradley             12 Slca                   29.68      30.30  
  8 Pollock, Martin           12 Vikings                30.52      30.65  
  9 Hanson, Ryan              12 DPTO                   32.50      30.66  
 10 Tee, Kevin                12 SURR                   33.62      30.68  
 11 O'Donnell, Mark           12 SURR                   32.72      31.63  
 12 Tazreiter, Sebastian      12 Telopea                31.32      31.77  
 13 Pearce, Roy               12 SURR                   33.50      31.80  
 14 Priestly, Jared           12 Ginninderra            34.27      31.85  
 15 Axelsen, Sam              12 Telopea                33.71      32.38  
 16 Holyoak, Rhys             12 FBI                    32.08      32.54  
 17 Samuel, Tim               12 Slca                   32.96      32.66  
 18 Vigneron, Somchai         12 MQSH                   32.77      32.72  
 19 Pattenden, Trent          12 Vikings                32.80      32.77  
 20 Bright, Nathan            12 Ginninderra            32.10      32.80  
 21 Fawcett, Thomas           12 ALBU                   33.25      33.09  
 22 Vega, Jeremy              12 CRAN                   32.40      33.15  
 23 Branston, Simon           12 Ginninderra            33.55      33.66  
 24 Quin, Blake               12 Slca                   34.00      34.11  
 25 Leifheit, Thomas          12 WODN                   34.15      34.21  
 26 Alcazar-Stephens, Maximi  12 CFSD                   34.08      34.47  
 27 Carrick, Mathew           12 DPTO                   32.34      34.50  
 28 Wise, Hamish              12 Telopea                34.61      36.45  
 29 Kuster, Nathan            12 CFSD                   34.97      36.53  
 
Event 14  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rayner, Liana             11 Slca                   30.40      30.65  
  2 Cerni, Jessica            11 Slca                   31.58      32.42  
  3 Thirlwell, Jacinta        11 FBI                    32.41      32.96  
  4 Baron, Julia              11 Northcote              34.91      33.11  
  5 Warmenhoven, Claire       11 Telopea                33.17      33.26  
  6 Rossiter, Morgan          11 Telopea                33.41      33.54  
  7 Martine, Sarah            11 Telopea                33.66      33.75  
  8 Kielly-Carroll, Candice   11 BOMA                   32.14      33.76  
  9 Johnstone, Madelaine      11 MQSH                   33.60      33.82  
 10 Traficante, Jessica       11 Telopea                33.73      33.84  
 11 Robins, Jamie             11 DPTO                   33.00      34.22  
 12 Retter, Corina            11 BLGR                   34.96      34.29  
 13 Hore, Teagan              11 SC Brindabella         36.83      34.42  
 14 Boundy, Kelsey            11 Vikings                36.26      36.65  
 15 Drummond, Michelle        11 MTAN                   36.96      37.13  
 
Event 14  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sutton, Lainee            12 SC Brindabella         30.19      30.56  
  2 Malone, Erin              12 Slca                   31.29      31.14  
  3 Newman, Jess              12 SURR                   31.33      31.25  
  4 Warren-Smith, Blair       12 SURR                   33.19      31.85  
  5 Thompson, Alecia          12 Slca                   31.27      32.11  
  6 Whitelaw, Celeste         12 SURR                   32.68      32.36  
  7 Hancock, Jessica          12 SC Brindabella         32.57      32.80  
  8 Gelbart, Olivia           12 CRAN                   33.00      32.93  
  9 Johns, Phoebe             12 Slca                   32.66      32.97  
 10 Kerr, Amber               12 Slca                   32.14      33.09  
 11 Southwell, Briarna        12 DPTO                   34.04      33.16  
 12 Bingham, Kate             12 Vikings                33.27      33.68  
 13 Banham, Stephanie         12 Vikings                34.00      33.93  
 14 Gillespie, Rebecca        12 BLGR                   34.20      33.94  
 15 Suryadi, Jacqueline       12 Ginninderra            34.21      34.02  
 16 Murison, Tatum            12 SURR                   35.47      34.27  
 17 Kocevska, Elena           12 Northcote              32.85      34.38  
 18 Baker, Stephanie          12 BLGR                   35.77      35.09  
 19 Doppler, Danielle         12 FBI                    35.54      35.14  
 20 Hudson, Laura             12 Telopea                34.05      35.26  
 21 Grimm, Alannah            12 Vikings                35.18      36.32  
 22 Fahie, Amelia             12 Northcote              37.00      38.22  
 
Event 15  Men 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobayashi, Kikai          17 Telopea                59.37    1:00.79  
  2 Slater, Jon               17 Telopea                59.05    1:01.36  
  3 Odewahn, Gary             18 Telopea                58.41    1:03.01  
  4 Critchley, Jacob          15 Unattached           1:01.88    1:03.62  
  5 Sixsmith, Joshua          19 BLGR                 1:01.53    1:04.63  
  6 O'Sullivan, Patrick       17 CRAN                 1:08.00    1:05.42  
  7 Cheimardinov, Pavel       15 Telopea              1:05.87    1:05.52  
  8 Steinman, Robert          26 ALBU                 1:02.10    1:05.71  
  9 Vega, Julian              15 CRAN                 1:05.68    1:07.93  
 10 Platt, Jeremy             15 MTAN                 1:07.35    1:08.68  
 11 Starr, Andrew             15 BLGR                 1:08.86    1:09.53  
 12 Youlten, Scott            13 FBI                  1:06.49    1:09.58  
 12 Carrick, Ben              14 DPTO                 1:06.72    1:09.58  
 14 Kotzen, Warren            16 CRAN                 1:10.00    1:10.80  
 15 Collett, Max              17 WODN                 1:09.97    1:17.05  
 -- Worley, Johnny            15 CRAN                 1:02.16         DQ  
 
Event 16  Women 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vance, Steph              17 Slca                 1:02.63    1:07.37  
  2 Hamkamhak, Iwa            13 Telopea              1:08.31    1:08.97  
  3 Jeffers, Chloe            18 Telopea              1:09.44    1:09.49  
  4 Falez, Sonja              17 SC Brindabella       1:08.82    1:10.39  
  5 Carty, Caitlin            16 SLAD                 1:10.00    1:11.19  
  6 Doyle, Michelle           20 Ginninderra          1:10.36    1:11.43  
  7 Howes, Renee              17 WODN                 1:06.82    1:11.48  
  8 Forster, Alana            16 Vikings              1:11.16    1:11.89  
  9 Delaney, Elizabeth        14 SLAD                 1:12.58    1:12.95  
 10 Burraston, Lauren         15 Telopea              1:12.19    1:13.60  
 11 Palfrey, Madeline         15 CRAN                 1:13.63    1:15.02  
 12 Bates, Samantha           13 DPTO                 1:15.76    1:15.43  
 13 Paton, Siobhan            19 Telopea              1:10.75    1:15.97  
 14 Roche, Kathleen           15 Vikings              1:16.00    1:18.72  
 -- Vinton, Tahlia            13 DPTO                 1:15.28         DQ  
 
Event 17  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, James             15 CRAN                 1:13.15    1:15.09  
  2 Briggs, Brendan           15 BLGR                 1:16.62    1:15.43  
  3 Harrington, Warrick       15 BLGR                 1:23.78    1:20.08  
  4 Hinchcliffe, Luke         15 CBRA                 1:20.82    1:20.17  
  5 Hamers-Smith, Thomas      15 SC Brindabella       1:24.09    1:20.59  
  6 Howes, Jacob              15 WODN                 1:14.58    1:21.91  
  7 Schnabl, David            15 CRAN                 1:21.45    1:22.34  
  8 Rocha, Brendan            15 WODN                 1:18.50    1:26.60  
  9 Hawes, Tom                15 Telopea              1:19.10    1:35.07  
 
Event 17  Men 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheffield, James          16 SURR                 1:18.24    1:18.78  
  2 Bogdanov, Kevin           16 CRAN                 1:19.66    1:24.51  
 
Event 18  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James, Michelle           15 CRAN                 1:20.88    1:20.71  
  2 Nivan, Natalie            15 CRAN                 1:19.66    1:20.80  
  3 Fitzgibbon, Emma          15 Telopea              1:22.98    1:23.70  
  4 Arnold, Olivia            15 ALBU                 1:24.70    1:26.13  
  5 Tucker, Kathryn           15 SURR                 1:24.94    1:32.36  
  6 Lamotte, Kellie           15 WGAA                 1:27.10    1:35.03  
  7 Clarke, Cristina          15 WODN                 1:33.10    1:36.11  
  8 Lamotte, Frances          15 WGAA                 1:28.73    1:36.31  
  9 Burgess, Madeline         15 SURR                 1:32.25    1:37.43  
 
Event 18  Women 16 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Sarah           16 ALBU                 1:23.45    1:24.54  
  2 Ireland, Kym              16 Telopea              1:22.65    1:24.74  
  3 Southwell, Teagan         16 DPTO                 1:21.60    1:25.31  
  4 Burt, Katie               16 LIVP                 1:33.26    1:36.73  
 
Event 19  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobayashi, Yoichi         11 Telopea              1:20.34    1:18.87  
  2 Kenny, Ryan               11 FBI                  1:16.29    1:19.39  
  3 Maddess, Andrew           11 Ginninderra          1:16.65    1:19.51  
  4 Duncan, Nicholas          11 Vikings              1:17.97    1:20.76  
  5 Ditchfield, Judd          11 ALBU                 1:26.28    1:25.32  
  6 Monti, David              11 Slca                 1:26.08    1:25.56  
  7 Maddess, James            11 Ginninderra          1:22.29    1:25.84  
  8 Borkowski, Jared          11 CRAN                 1:28.00    1:27.13  
  9 Simister, Cameron         11 SURR                 1:26.50    1:27.16  
 10 Cameron, Timothy          11 SC Brindabella       1:28.62    1:28.36  
 11 Mills, Matt               11 BLGR                 1:24.42    1:29.96  
 12 Harvey, Kit               11 Northcote            1:30.00    1:32.03  
 13 Alcazar-Stephens, Nicola  11 CFSD                 1:28.25    1:32.15  
 14 Goodyear, Jayden          11 Slca                 1:29.48    1:33.54  
 15 Stewart, Alastair         11 Northcote            1:30.00    1:34.15  
 16 Dalton, Jack              11 Northcote            1:30.00    1:36.42  
 17 Pulley, George            11 CFSD                 1:28.90    1:36.45  
 18 Nugent, Alex              11 Northcote            1:30.00    1:37.81  
 19 Lewis, Rory **M D**       11 Northcote            1:30.00    1:58.86  
 
Event 19  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsh, Haydn              12 Vikings              1:16.61    1:12.68  
  2 Castagna, Paolo           12 Northcote            1:15.90    1:13.14  
  3 Wassell, Dane             12 Slca                 1:11.28    1:13.60  
  4 Forbes, Sam               12 Northcote            1:10.70    1:14.19  
  5 Axelsen, Sam              12 Telopea              1:20.10    1:16.99  
  6 Harvey, Luke              12 SC Brindabella       1:15.00    1:17.08  
  7 O'Donnell, Mark           12 SURR                 1:16.70    1:17.55  
  8 Tazreiter, Sebastian      12 Telopea              1:18.08    1:19.16  
  9 Cowan, Nathan             12 Slca                 1:22.34    1:19.72  
 10 Pearce, Roy               12 SURR                 1:21.36    1:19.73  
 11 Ryan, Bradley             12 Slca                 1:30.00    1:19.97  
 12 Hanson, Ryan              12 DPTO                 1:30.00    1:20.63  
 13 Vigneron, Somchai         12 MQSH                 1:18.20    1:20.94  
 14 Wise, Hamish              12 Telopea              1:26.65    1:22.28  
 15 Branston, Simon           12 Ginninderra          1:25.55    1:23.24  
 16 Vega, Jeremy              12 CRAN                 1:26.80    1:24.32  
 17 Bright, Nathan            12 Ginninderra          1:29.44    1:27.10  
 18 Leifheit, Thomas          12 WODN                 1:28.26    1:30.25  
 19 Alcazar-Stephens, Maximi  12 CFSD                 1:28.98    1:31.22  
 
Event 20  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rayner, Liana             11 Slca                 1:16.24    1:16.65  
  2 Cossetto, Natasha         11 SC Brindabella       1:17.98    1:19.92  
  3 Thirlwell, Jacinta        11 FBI                  1:16.25    1:20.90  
  4 Johnstone, Madelaine      11 MQSH                 1:19.90    1:21.66  
  5 Traficante, Jessica       11 Telopea              1:24.93    1:22.45  
  6 Rossiter, Morgan          11 Telopea              1:21.92    1:23.31  
  7 Cerni, Jessica            11 Slca                 1:21.39    1:23.81  
  8 Hore, Teagan              11 SC Brindabella       1:26.53    1:24.58  
  9 Kielly-Carroll, Candice   11 BOMA                 1:18.78    1:25.09  
 10 Warmenhoven, Claire       11 Telopea              1:23.28    1:25.12  
 11 Baron, Julia              11 Northcote            1:30.00    1:27.96  
 12 Martine, Sarah            11 Telopea              1:27.79    1:29.13  
 13 Boundy, Kelsey            11 Vikings              1:30.00    1:29.54  
 14 Retter, Corina            11 BLGR                 1:28.57    1:30.28  
 15 Robins, Jamie             11 DPTO                 1:26.80    1:31.19  
 16 Drummond, Michelle        11 MTAN                 1:29.30    1:44.51  
 
Event 20  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Southwell, Briarna        12 DPTO                 1:14.47    1:16.58  
  2 Bingham, Kate             12 Vikings              1:20.21    1:22.29  
  3 Thompson, Alecia          12 Slca                 1:22.62    1:23.37  
  4 Banham, Stephanie         12 Vikings              1:22.59    1:24.62  
  5 Whitelaw, Celeste         12 SURR                 1:28.82    1:25.00  
  6 Hudson, Laura             12 Telopea              1:28.07    1:25.47  
  7 Baker, Stephanie          12 BLGR                 1:26.73    1:26.91  
  8 Suryadi, Jacqueline       12 Ginninderra          1:29.10    1:27.22  
  9 Warren-Smith, Blair       12 SURR                 1:27.87    1:28.55  
 10 Doppler, Danielle         12 FBI                  1:28.20    1:28.57  
 11 Grimm, Alannah            12 Vikings              1:24.43    1:29.15  
 12 Kocevska, Elena           12 Northcote            1:28.88    1:29.44  
 13 Gelbart, Olivia           12 CRAN                 1:30.00    1:36.88  
 14 Fahie, Amelia             12 Northcote            1:30.00    1:47.39  
 
Event 21  Men 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pollock, David            10 Vikings              1:21.95    1:23.18  
  2 Appelqvist, Dylan         10 SC Brindabella       1:30.18    1:27.59  
  3 Spicer, John              10 FBI                  1:28.00    1:27.86  
  4 Albertson Kill, Robert    10 Telopea              1:33.30    1:28.65  
  5 Thompson, Dean            10 Slca                 1:31.80    1:30.25  
  6 Symons, Ben                9 WODN                 1:34.52    1:32.68  
  7 McCracken, Jordan         10 Ginninderra          1:34.35    1:32.95  
  8 Clay, Ryan                10 MTAN                 1:30.00    1:34.24  
  9 Harding, Timothy          10 Slca                 1:32.37    1:34.58  
 10 Retter, Christopher       10 BLGR                 1:34.07    1:35.55  
 11 Farrah-Seaton, Jaxon       9 ALBU                 1:30.00    1:36.39  
 12 Barry, Randall             9 Telopea              1:33.45    1:36.80  
 13 Drummond, Robert          10 MTAN                 1:33.50    1:38.11  
 14 Monaghan, Ryan             9 Northcote            1:35.00    1:41.81  
 15 Warmenhoven, Huw           9 Telopea              1:34.13    1:42.32  
 16 Harvey, Remy               8 Northcote            1:35.00    1:44.68  
 17 Whinnen, Errol             9 Northcote            1:35.00    1:54.37  
 18 Kahforis, Yanni            9 Northcote            1:35.00    1:57.43  
 
Event 22  Women 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cossetto, Kahlia          10 SC Brindabella       1:24.90    1:27.07  
  2 Ramsay, Meagan            10 Vikings              1:26.61    1:28.17  
  3 Belyea, Samantha          10 ABBT                 1:30.98    1:28.18  
  4 Francis, Amber            10 Slca                 1:25.95    1:28.27  
  5 Barber, Sri               10 SC Brindabella       1:28.96    1:30.83  
  6 Saywell, Lyndsay           9 SC Brindabella       1:27.68    1:32.30  
  7 Allison, Darienne         10 Vikings              1:29.91    1:32.32  
  8 Gannon, Lyndsay           10 DPTO                 1:33.00    1:35.92  
  9 Strange, Belinda          10 MTAN                 1:34.98    1:39.30  
 10 Palfrey, Gretel            9 CRAN                 1:35.00    1:39.70  
 11 Walton-Healey, Eve         9 Northcote            1:35.00    1:44.87  
 12 Pastrovic, Shannon        10 DPTO                 1:34.68    1:44.91  
 13 Gilder, Lauren             9 Northcote            1:35.00    1:48.05  
 14 Murray, Sinead            10 Northcote            1:35.00    1:49.89  
 15 Kairouz, Jessica          10 Northcote            1:35.00    1:52.65  
 16 Byrne, Grace              10 WODN                 1:35.00    2:04.48  
 
Event 23  Men 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foster, Dax               18 Ginninderra          1:10.37    1:11.95  
  2 Slater, Jon               17 Telopea              1:08.65    1:13.23  
  3 O'Sullivan, Patrick       17 CRAN                 1:15.00    1:15.05  
  4 Collett, Max              17 WODN                 1:13.18    1:16.35  
  5 Hjortflod, Daniel         14 Slca                 1:18.16    1:17.85  
  6 Cowan, Jason              14 Slca                 1:15.05    1:18.32  
  7 Manthonglang, Net         14 SURR                 1:15.00    1:19.03  
  8 Corderoy, Matthew         13 MTAN                 1:18.18    1:19.25  
  9 Schmidt, Riley            14 ALBU                 1:19.48    1:19.64  
 10 Paloni, Blair             17 Telopea              1:21.78    1:20.94  
 11 Creer, Broc               13 BOMA                 1:18.04    1:23.88  
 12 Araco, Michael            13 SMIF                 1:20.44    1:24.09  
 13 Ioannou, Zac              14 DPTO                 1:20.69    1:25.06  
 
Event 24  Women 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrex, Joanna            13 Telopea              1:20.32    1:19.78  
  2 Howes, Renee              17 WODN                 1:16.99    1:21.85  
  3 Ireland, Kym              16 Telopea              1:22.65    1:24.58  
  4 Phillips, Sarah           16 ALBU                 1:23.45    1:25.00  
  5 Falez, Sonja              17 SC Brindabella       1:23.46    1:25.66  
  6 Gillespie, Rebecca        12 BLGR                 1:23.80    1:26.19  
  6 McInnes, Allison          14 SURR                 1:22.43    1:26.19  
  8 Whitehorn, Amberley       17 SURR                 1:22.85    1:27.40  
  9 Dixon, Emma               13 SC Brindabella       1:24.01    1:27.57  
 10 Roche, Kathleen           15 Vikings              1:26.19    1:28.18  
 11 Dale, Elise               13 Vikings              1:25.40    1:28.57  
 12 Hudson, Laura             12 Telopea              1:28.71    1:28.93  
 13 Southwelll, Leisha        14 DPTO                 1:24.59    1:29.28  
 14 Burraston, Lauren         15 Telopea              1:22.18    1:29.77  
 15 Burt, Natasha             13 MTAN                 1:25.51    1:30.51  
 16 Palfrey, Madeline         15 CRAN                 1:29.00    1:31.02  
 17 Paton, Siobhan            19 Telopea              1:27.61    1:31.23  
 
Event 25  Men 8-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobayashi, Yoichi         11 Telopea              5:10.53    4:53.48  
  2 Pollock, Martin           12 Vikings              4:55.10    4:53.81  
  3 Vigneron, Somchai         12 MQSH                 5:11.12    5:07.89  
  4 Kenny, Ryan               11 FBI                  5:15.20    5:08.12  
  5 Axelsen, Sam              12 Telopea              5:20.00    5:10.19  
  6 Tazreiter, Sebastian      12 Telopea              5:10.27    5:13.35  
  7 Vega, Jeremy              12 CRAN                      NT    5:29.60  
  8 Ditchfield, Judd          11 ALBU                 5:38.00    5:32.28  
  9 Simister, Cameron         11 SURR                 5:38.20    5:32.62  
 10 Duncan, Nicholas          11 Vikings              5:38.57    5:35.91  
 11 Alcazar-Stephens, Maximi  12 CFSD                 5:37.30    5:36.05  
 12 Quin, Blake               12 Slca                 5:30.00    5:36.16  
 13 Borkowski, Jared          11 CRAN                 5:40.00    5:40.07  
 -- Hanson, Ryan              12 DPTO                 5:36.55         DQ  
 
Event 26  Women 8-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sutton, Lainee            12 SC Brindabella       4:49.77    4:54.01  
  2 Newman, Jess              12 SURR                 5:02.08    4:56.60  
  3 Hancock, Jessica          12 SC Brindabella       5:17.59    5:08.55  
  4 Traficante, Jessica       11 Telopea              5:33.27    5:13.32  
  5 Rossiter, Morgan          11 Telopea              5:15.62    5:13.88  
  6 Bingham, Kate             12 Vikings              5:22.63    5:15.21  
  7 Malone, Erin              12 Slca                 5:16.64    5:18.92  
  8 Thompson, Alecia          12 Slca                 5:34.26    5:19.00  
  9 Barber, Sri               10 SC Brindabella       5:19.36    5:19.20  
 10 Warmenhoven, Claire       11 Telopea              5:48.61    5:40.90  
 11 Hudson, Laura             12 Telopea              5:39.96    5:46.85  
 12 Doppler, Danielle         12 FBI                  5:47.88    5:59.22  
 13 Gannon, Lyndsay           10 DPTO                 5:50.00    5:59.58  
 
Event 27  Men 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mills, Luke               16 BLGR                 4:53.35    5:05.01  
  2 Cheimardinov, Pavel       15 Telopea              5:19.56    5:08.06  
  3 Hamers-Smith, Thomas      15 SC Brindabella       5:24.88    5:25.44  
 
Event 28  Women 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jeffers, Chloe            18 Telopea              5:04.88    5:19.47  
  2 James, Michelle           15 CRAN                 5:02.79    5:21.79  
 
Event 29  Men 8-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Camilleri, Clinton        14 Unattached           5:27.00    5:12.39  
  2 Warmenhoven, John         14 Telopea              5:23.31    5:15.85  
  3 Grady, Ben                14 Vikings              5:16.44    5:26.00  
  4 Youlten, Scott            13 FBI                  5:10.68    5:26.09  
  5 Wickens, Rian             14 Slca                 6:00.00    5:27.32  
  6 Axelsen, Sam              12 Telopea              5:57.68    5:53.75  
  7 Wood, Joshua              13 Telopea              5:57.89    6:07.32  
 
Event 30  Women 8-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Amy                13 BOMA                 5:21.60    5:18.83  
  2 Sutton, Lainee            12 SC Brindabella       5:29.06    5:31.42  
  3 Vance, Alex               13 Slca                 5:19.53    5:33.54  
  4 Southwelll, Leisha        14 DPTO                 5:38.65    5:38.42  
  5 Newman, Jess              12 SURR                 6:02.27    5:58.56  
  6 Traficante, Jessica       11 Telopea              6:22.11    6:15.96  
 
Event 31  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schnabl, David            15 CRAN                 1:00.94    1:04.38  
  2 McGill, Kiernan           15 Telopea              1:03.74    1:07.23  
  3 Mottee, Nicholas          15 Slca                 1:05.96    1:07.28  
  4 Critchley, Jacob          15 Unattached           1:05.94    1:08.38  
  5 Teh, Michael              15 SURR                 1:04.64    1:09.29  
  6 Worley, Johnny            15 CRAN                 1:05.18    1:10.61  
  7 Hinchcliffe, Luke         15 CBRA                 1:08.99    1:10.75  
  8 Taylor, James             15 CRAN                 1:11.71    1:12.24  
  9 Harrington, Warrick       15 BLGR                 1:08.82    1:12.38  
 10 Vega, Julian              15 CRAN                 1:09.80    1:13.46  
 11 Tyrrell, James            15 Telopea              1:13.09    1:13.95  
 12 Peters, Grant             15 DPTO                 1:12.31    1:14.35  
 13 Rocha, Brendan            15 WODN                 1:11.70    1:15.50  
 14 Lee, Nick                 15 Telopea              1:08.72    1:16.03  
 
Event 31  Men 16 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bogdanov, Kevin           16 CRAN                 1:05.21    1:08.55  
  2 Ballard, Jarred           16 Vikings              1:09.99    1:09.13  
  3 Kotzen, Warren            16 CRAN                 1:10.25    1:11.02  
  4 Templeton, Alex           16 CBRA                 1:12.16    1:12.55  
  5 MacLean, Jonathon         16 WODN                 1:12.84    1:15.43  
 
Event 32  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Priestly, Jenna           15 Ginninderra          1:13.39    1:13.18  
  2 Lamotte, Kellie           15 WGAA                 1:12.40    1:15.70  
  3 Fitzgibbon, Emma          15 Telopea              1:14.03    1:16.15  
  4 Clarke, Cristina          15 WODN                 1:14.50    1:18.05  
  5 Lamotte, Frances          15 WGAA                 1:17.41    1:20.82  
  6 Branston, Su Yin          15 Ginninderra          1:20.81    1:23.18  
  7 Tucker, Kathryn           15 SURR                 1:22.20    1:24.97  
  8 Freeman, Jessye           15 SURR                 1:25.00    1:28.36  
 
Event 32  Women 16 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amelia, Ballard           16 ALBU                 1:09.55    1:10.96  
  2 Southwell, Teagan         16 DPTO                 1:13.42    1:17.20  
  3 Sutton, Nyree             16 SC Brindabella       1:17.49    1:17.29  
  4 Ireland, Kym              16 Telopea              1:18.97    1:18.86  
  5 Lane, Sophie              16 Vikings              1:18.69    1:20.49  
  6 Alcazar-Stephns, Catalin  16 CFSD                 1:16.07    1:21.80  
  7 Burt, Katie               16 LIVP                 1:17.22    1:22.79  
 
Event 33  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hills, Richard            13 Telopea              1:06.25    1:07.32  
  2 Wursten, Cameron          13 Slca                 1:08.03    1:09.94  
  3 Huntley, Jeremy           13 BLGR                 1:09.38    1:10.62  
  4 Walton-Healey, Ben        13 Northcote            1:08.85    1:10.81  
  5 Hanrahan, Ryan            13 Slca                 1:13.56    1:13.59  
  6 Siles, Matthew            13 SURR                 1:14.21    1:13.81  
  7 Araco, Michael            13 SMIF                 1:17.81    1:14.61  
  8 Hardy, Craig              13 SMIF                 1:13.48    1:14.68  
  9 Corderoy, Matthew         13 MTAN                 1:13.63    1:14.96  
 10 Youlten, Scott            13 FBI                  1:09.50    1:15.14  
 11 Thompson, Stewart         13 SC Brindabella       1:18.20    1:18.47  
 12 Creer, Broc               13 BOMA                 1:15.25    1:18.69  
 13 Bell, Justin              13 SURR                 1:19.46    1:19.63  
 14 Wise, Ben                 13 Telopea              1:23.12    1:20.09  
 15 Goodyear, Beau            13 Slca                 1:21.47    1:20.64  
 16 Wood, Joshua              13 Telopea              1:21.47    1:23.23  
 17 Brewer, Tom               13 Telopea              1:22.46    1:23.68  
 18 Lee, Tom                  13 Telopea              1:22.34    1:25.49  
 19 Traficante, Daniel        13 Telopea              1:23.73    1:25.57  
 20 Carnegie, Jake            13 Northcote            1:24.00    1:33.27  
 
Event 33  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bingham, Adam             14 Vikings              1:08.43    1:08.01  
  2 Hardy, Michael            14 SMIF                 1:06.76    1:08.27  
  3 Pollock, Matthew          14 Vikings              1:09.90    1:10.97  
  4 Shein, Greg               14 CRAN                 1:11.00    1:11.33  
  5 Zuzul, Rick               14 MCPK                 1:11.95    1:11.87  
  6 Warmenhoven, John         14 Telopea              1:08.76    1:12.39  
  7 Bouris, Alex              14 CRAN                 1:10.50    1:12.64  
  8 Ireland, Max              14 Telopea              1:12.23    1:12.68  
  9 Grady, Ben                14 Vikings              1:12.25    1:13.07  
 10 Morris, John              14 Ginninderra          1:12.59    1:14.60  
 11 Hjortflod, Daniel         14 Slca                 1:12.32    1:14.75  
 12 Stevenson, Geoff          14 SURR                 1:10.39    1:15.17  
 13 Burt, Stephen             14 LIVP                 1:16.41    1:16.65  
 14 Nolan, Ben                14 SC Brindabella       1:16.03    1:17.05  
 15 Furst, Gerard             14 ALBU                 1:19.27    1:17.33  
 16 Koens, Lyndon             14 SURR                 1:21.38    1:19.71  
 17 Pitketly, Robert          14 Ginninderra          1:18.84    1:20.24  
 18 McCracken, Lucas          14 Ginninderra          1:19.39    1:21.74  
 19 Simister, Jonathon        14 SURR                 1:17.19    1:22.81  
 20 Klimkiewicz, Krzysztof    14 Northcote            1:24.00    1:27.30  
 
Event 34  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andriolo, Sophie          13 Telopea              1:11.38    1:09.56  
  2 Hamkamhak, Iwa            13 Telopea              1:15.26    1:14.08  
  3 Masson, Tegan             13 WGAA                 1:14.29    1:15.75  
  4 Burt, Natasha             13 MTAN                 1:12.84    1:16.91  
  5 Hart, Ellen               13 BLGR                 1:18.75    1:17.48  
  6 Robertson, Simone         13 SURR                 1:16.13    1:18.19  
  7 Nielsen-Tuck, Georgia     13 Northcote            1:15.84    1:18.36  
  8 Kidd, Leanne              13 DPTO                 1:18.00    1:19.73  
  9 Harrex, Joanna            13 Telopea              1:20.86    1:21.06  
 10 Kerlin, Angela            13 CBRA                 1:23.53    1:21.56  
 11 Petchell, Jenni           13 CBRA                 1:19.97    1:22.27  
 12 Vinton, Tahlia            13 DPTO                 1:21.81    1:22.56  
 13 Giasoumi, Emma            13 Northcote            1:23.17    1:23.24  
 14 Arnold, Tara              13 ALBU                 1:24.73    1:24.43  
 15 Wilkinson, Samantha       13 GOUL                 1:20.56    1:24.45  
 16 Dale, Kiri                13 Northcote            1:25.00    1:32.15  
 
Event 34  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bird, Katie               14 Ginninderra          1:08.36    1:08.67  
  2 Hosking, Tamara           14 BLGR                 1:10.31    1:11.34  
  3 Clarke, Abby              14 BLGR                 1:11.62    1:12.24  
  4 Mansell, Krysten          14 SC Brindabella       1:11.68    1:12.84  
  5 Di Pietro, Louisa         14 WODN                 1:12.85    1:13.66  
  6 Doyle, Fiona              14 Ginninderra          1:15.51    1:15.49  
  7 Monti, Danielle           14 Slca                 1:17.44    1:17.49  
  8 Barker, Michelle          14 Telopea              1:19.87    1:17.58  
  9 Delaney, Elizabeth        14 SLAD                 1:21.40    1:18.30  
 10 Dawes, Zara               14 SURR                 1:14.76    1:18.46  
 11 Lee, Wen Yi               14 SURR                 1:17.25    1:19.81  
 12 Bennett, Kylie            14 Ginninderra          1:15.93    1:21.28  
 13 Johnson, Samantha         14 Telopea              1:25.00    1:23.66  
 14 Lewis, Hannah             14 Northcote            1:21.86    1:23.98  
 15 Besanko, Shana            14 SURR                 1:24.97    1:25.11  
 16 Nightingale, Haley        14 ALBU                 1:24.90    1:25.24  
 17 Walshaw, Rosemarie        14 Telopea              1:23.21    1:30.59  
 18 Cahill, Jessica           14 SURR                 1:25.00    1:30.67  
 
Event 35  Men 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Slater, Jon               17 Telopea              2:12.05    2:19.40  
  2 O'Sullivan, Patrick       17 CRAN                 2:38.00    2:27.84  
  3 Camilleri, Clinton        14 Unattached           2:19.51    2:27.89  
  4 Hamers-Smith, Thomas      15 SC Brindabella       2:41.43    2:38.04  
  5 Paloni, Blair             17 Telopea              2:37.67    2:38.29  
  6 Platt, Jeremy             15 MTAN                 2:35.05    2:39.90  
  7 Mills, Luke               16 BLGR                 2:25.80    2:40.11  
  8 Rispoli, Tim              13 Slca                 2:41.67    2:48.18  
  9 Carrick, Ben              14 DPTO                 2:40.00    2:58.17  
 
Event 36  Women 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jeffers, Chloe            18 Telopea              2:24.79    2:33.84  
  2 May, Erin                 16 ALBU                 2:29.88    2:36.90  
  3 Carty, Caitlin            16 SLAD                 2:49.00    2:40.33  
  4 Bates, Samantha           13 DPTO                 2:35.32    2:41.00  
  5 Burraston, Lauren         15 Telopea              2:36.96    2:41.29  
  6 Paton, Siobhan            19 Telopea              2:33.40    2:41.39  
  7 Nivan, Natalie            15 CRAN                 2:51.09    2:42.24  
  8 Doyle, Michelle           20 Ginninderra          2:42.52    2:43.78  
  9 Palfrey, Madeline         15 CRAN                 2:43.60    2:44.18  
 10 Falez, Sonja              17 SC Brindabella       2:40.01    2:45.07  
 11 Roche, Kathleen           15 Vikings              2:42.71    2:47.42  
 12 Arnold, Olivia            15 ALBU                 2:50.98    2:48.98  
 13 Tucker, Kathryn           15 SURR                 2:48.12    2:49.55  
 14 Banham, Stephanie         12 Vikings              2:51.15    2:52.15  
 15 Dale, Elise               13 Vikings              2:43.94    2:52.21  
 16 Clarke, Cristina          15 WODN                 2:48.95    2:58.07  
 17 Johnstone, Madelaine      11 MQSH                 2:51.80    2:59.11  
 -- Whitehorn, Amberley       17 SURR                 2:45.00         DQ  
 
Event 37  Men 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pollock, David            10 Vikings              1:31.03    1:31.70  
  2 Clay, Ryan                10 MTAN                 1:39.70    1:35.14  
  3 Appelqvist, Dylan         10 SC Brindabella       1:41.59    1:39.00  
  4 Symons, Ben                9 WODN                 1:40.05    1:43.64  
  5 Thompson, Dean            10 Slca                 1:46.62    1:45.91  
  6 Albertson Kill, Robert    10 Telopea              1:48.89    1:46.62  
  7 McCracken, Jordan         10 Ginninderra          1:47.99    1:47.26  
  8 Plenty, Ciaran            10 WODN                 1:48.00    1:48.92  
  9 Grimm, Lachlan             9 Vikings              1:47.02    1:48.93  
 10 Farrah-Seaton, Jaxon       9 ALBU                 1:41.00    1:49.92  
 11 Grinter, Nicholas         10 Slca                 1:47.55    1:53.55  
 12 Harding, Timothy          10 Slca                 1:55.00    1:54.87  
 13 Harvey, Remy               8 Northcote            1:55.00    1:55.22  
 14 Retter, Nicholas          10 BLGR                 1:54.40    1:55.70  
 15 Pattenden, Ben             8 Vikings              1:55.00    1:56.99  
 16 Monaghan, Ryan             9 Northcote            1:55.00    2:00.33  
 17 Kahforis, Yanni            9 Northcote            1:55.00    2:11.58  
 18 Whinnen, Errol             9 Northcote            1:55.00    2:46.70  
 
Event 38  Women 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pattenden, Elle           10 Vikings              1:33.01    1:35.11  
  2 Ramsay, Meagan            10 Vikings              1:38.32    1:37.79  
  3 Prothero, Samantha        10 WODN                 1:42.98    1:40.34  
  4 Cossetto, Kahlia          10 SC Brindabella       1:36.90    1:42.14  
  5 Francis, Amber            10 Slca                 1:38.10    1:43.26  
  6 Strange, Belinda          10 MTAN                 1:45.74    1:45.90  
  7 Allison, Darienne         10 Vikings              1:50.76    1:52.07  
  8 Martine, Nicole            8 Telopea              1:47.39    1:52.23  
  9 Saywell, Lyndsay           9 SC Brindabella       1:55.00    1:52.97  
 10 Baeumler, Hollie          10 CFSD                 1:50.33    1:53.22  
 11 Pastrovic, Shannon        10 DPTO                 1:54.00    1:53.29  
 12 Barber, Sri               10 SC Brindabella       1:48.84    1:54.01  
 13 Palfrey, Gretel            9 CRAN                 1:55.00    1:57.86  
 14 Kairouz, Jessica          10 Northcote            1:55.00    2:02.04  
 15 Walton-Healey, Eve         9 Northcote            1:55.00    2:05.02  
 16 Gilder, Lauren             9 Northcote            1:55.00    2:07.69  
 17 Murray, Sinead            10 Northcote            1:55.00    2:08.38  
 18 Byrne, Grace              10 WODN                 1:55.00    2:19.98  
 
Event 39  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobayashi, Yoichi         11 Telopea              1:34.37    1:31.46  
  2 Pulley, George            11 CFSD                 1:29.95    1:32.24  
  3 Cameron, Timothy          11 SC Brindabella       1:34.22    1:35.72  
  4 Maddess, James            11 Ginninderra          1:33.65    1:36.29  
  5 Ditchfield, Judd          11 ALBU                 1:37.98    1:37.57  
  6 Duncan, Nicholas          11 Vikings              1:37.03    1:38.25  
  7 Goodyear, Jayden          11 Slca                 1:36.77    1:39.03  
  8 Harvey, Kit               11 Northcote            1:43.00    1:42.28  
  9 Dalton, Jack              11 Northcote            1:43.00    1:44.11  
 10 Stewart, Alastair         11 Northcote            1:43.00    1:51.91  
 11 Nugent, Alex              11 Northcote            1:43.00    1:59.06  
 12 Lewis, Rory **M D**       11 Northcote            1:43.00    2:35.51  
 
Event 39  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pattenden, Trent          12 Vikings              1:19.52    1:20.77  
  2 Pollock, Martin           12 Vikings              1:20.70    1:23.11  
  3 Wassell, Dane             12 Slca                 1:25.70    1:25.75  
  4 Marsh, Haydn              12 Vikings              1:25.04    1:26.64  
  5 Cowan, Nathan             12 Slca                 1:30.30    1:29.44  
  6 Samuel, Tim               12 Slca                 1:32.56    1:29.59  
  7 Holyoak, Rhys             12 FBI                  1:28.47    1:30.20  
  8 Castagna, Paolo           12 Northcote            1:29.73    1:30.31  
  9 Forbes, Sam               12 Northcote            1:27.88    1:31.16  
 10 Axelsen, Sam              12 Telopea              1:31.39    1:33.38  
 11 Branston, Simon           12 Ginninderra          1:38.62    1:34.32  
 12 Tee, Kevin                12 SURR                 1:40.00    1:35.93  
 13 Pearce, Roy               12 SURR                 1:31.99    1:37.75  
 14 Hall-Travini, Christophe  12 CFSD                 1:39.41    1:39.03  
 15 Carrick, Mathew           12 DPTO                 1:36.92    1:39.24  
 16 Tazreiter, Sebastian      12 Telopea              1:34.84    1:41.49  
 17 Fawcett, Thomas           12 ALBU                 1:42.87    1:41.81  
 18 Vigneron, Somchai         12 MQSH                 1:32.19    1:41.88  
 19 Kuster, Nathan            12 CFSD                 1:42.38    1:42.76  
 
Event 40  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cerni, Jessica            11 Slca                 1:26.98    1:27.86  
  2 Kielly-Carroll, Candice   11 BOMA                 1:26.89    1:30.45  
  3 Cossetto, Natasha         11 SC Brindabella       1:34.90    1:34.67  
  4 Martine, Sarah            11 Telopea              1:33.57    1:35.26  
  5 Hore, Teagan              11 SC Brindabella       1:35.50    1:37.32  
  6 Warmenhoven, Claire       11 Telopea              1:38.15    1:38.86  
  7 Rossiter, Morgan          11 Telopea              1:34.75    1:40.16  
  8 Baron, Julia              11 Northcote            1:45.00    1:47.62  
  9 Clay, Emily               11 MTAN                 1:44.80    1:49.40  
 
Event 40  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malone, Erin              12 Slca                 1:18.98    1:22.08  
  2 Johns, Phoebe             12 Slca                 1:23.26    1:25.35  
  3 Kerr, Amber               12 Slca                 1:23.07    1:27.61  
  4 Sutton, Lainee            12 SC Brindabella       1:24.81    1:27.77  
  5 Hudson, Laura             12 Telopea              1:28.71    1:28.67  
  6 Newman, Jess              12 SURR                 1:28.42    1:30.53  
  7 Suryadi, Jacqueline       12 Ginninderra          1:29.04    1:31.08  
  8 Grimm, Alannah            12 Vikings              1:31.82    1:33.22  
  9 Banham, Stephanie         12 Vikings              1:29.98    1:33.61  
 10 Thompson, Alecia          12 Slca                 1:34.09    1:34.09  
 11 Murison, Tatum            12 SURR                 1:33.68    1:36.17  
 12 Kocevska, Elena           12 Northcote            1:34.59    1:38.49  
 13 Warren-Smith, Blair       12 SURR                 1:35.05    1:38.81  
 14 Baker, Stephanie          12 BLGR                 1:42.90    1:39.50  
 15 Bingham, Kate             12 Vikings              1:45.00    1:40.29  
 16 Southwell, Briarna        12 DPTO                 1:34.21    1:41.67  
 17 Doppler, Danielle         12 FBI                  1:43.43    1:47.54  
 18 Fahie, Amelia             12 Northcote            1:45.00    1:50.23  
 
Event 41  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corderoy, Matthew         13 MTAN                 1:18.18    1:16.06  
  2 Hills, Richard            13 Telopea              1:14.14    1:18.31  
  3 Walton-Healey, Ben        13 Northcote            1:18.39    1:21.73  
  4 Brewer, Tom               13 Telopea              1:26.93    1:23.23  
  5 Nivan, Daniel             13 CRAN                 1:23.97    1:24.18  
  6 Creer, Broc               13 BOMA                 1:18.04    1:24.77  
  7 Siles, Matthew            13 SURR                 1:25.41    1:28.46  
  8 Thompson, Stewart         13 SC Brindabella       1:29.96    1:29.97  
  8 Rispoli, Tim              13 Slca                 1:25.83    1:29.97  
 10 Thirlwell, Jeremy         13 FBI                  1:29.37    1:30.00  
 11 Wood, Joshua              13 Telopea              1:31.74    1:32.12  
 12 Bell, Justin              13 SURR                 1:29.08    1:32.32  
 13 Traficante, Daniel        13 Telopea              1:33.74    1:35.68  
 14 Hardy, Craig              13 SMIF                 1:34.00    1:37.57  
 15 Goodyear, Beau            13 Slca                 1:34.00    1:39.88  
 16 Lee, Tom                  13 Telopea              1:32.89    1:40.68  
 17 Carnegie, Jake            13 Northcote            1:34.00    1:44.52  
 
Event 41  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ireland, Max              14 Telopea              1:10.85    1:13.03  
  2 Manthonglang, Net         14 SURR                 1:15.00    1:16.32  
  3 Cowan, Jason              14 Slca                 1:15.05    1:18.03  
  4 Wickens, Rian             14 Slca                 1:17.91    1:19.09  
  5 Johns, Barton             14 Slca                 1:16.59    1:19.52  
  6 Schmidt, Riley            14 ALBU                 1:19.48    1:19.68  
  7 Warmenhoven, John         14 Telopea              1:15.95    1:19.90  
  8 Blewitt, Trent            14 MTPR                 1:21.71    1:20.04  
  9 Pitketly, Robert          14 Ginninderra          1:28.54    1:23.13  
 10 Shein, Greg               14 CRAN                 1:23.88    1:24.61  
 11 Ioannou, Zac              14 DPTO                 1:20.69    1:25.16  
 12 Thompson, Michael         14 SC Brindabella       1:23.20    1:25.84  
 13 Rawson, Alan              14 Ginninderra          1:24.00    1:25.89  
 14 McCracken, Lucas          14 Ginninderra          1:24.60    1:28.99  
 15 Nolan, Ben                14 SC Brindabella       1:28.64    1:30.71  
 16 Simister, Jonathon        14 SURR                 1:28.63    1:35.79  
 17 Klimkiewicz, Krzysztof    14 Northcote            1:34.00    1:36.30  
 
Event 42  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrex, Joanna            13 Telopea              1:20.32    1:20.78  
  2 Hamkamhak, Iwa            13 Telopea              1:22.71    1:23.80  
  3 Bates, Samantha           13 DPTO                 1:24.11    1:28.73  
  4 Hart, Ellen               13 BLGR                 1:26.50    1:29.07  
  5 Burt, Natasha             13 MTAN                 1:25.51    1:29.31  
  6 Nielsen-Tuck, Georgia     13 Northcote            1:27.54    1:30.11  
  7 Arnold, Tara              13 ALBU                 1:28.53    1:31.08  
  8 Masson, Tegan             13 WGAA                 1:27.09    1:31.85  
  9 Ladlow, Jess              13 SURR                 1:26.50    1:32.13  
 10 Dale, Elise               13 Vikings              1:25.40    1:32.63  
 11 Phair, Daniella           13 SURR                 1:31.39    1:33.03  
 12 Charteris, Rowena         13 CFSD                 1:31.61    1:33.41  
 13 Wilkinson, Samantha       13 GOUL                 1:35.72    1:34.93  
 14 Kidd, Elise               13 DPTO                 1:35.00    1:35.55  
 15 Giasoumi, Emma            13 Northcote            1:36.43    1:40.27  
 16 Dale, Kiri                13 Northcote            1:41.00    1:48.43  
 
Event 42  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bird, Katie               14 Ginninderra          1:17.14    1:17.57  
  2 Lewis, Debbie             14 Vikings              1:21.15    1:23.29  
  3 McInnes, Allison          14 SURR                 1:22.43    1:25.16  
  4 Johnson, Samantha         14 Telopea              1:31.68    1:32.27  
  5 Monti, Danielle           14 Slca                 1:29.58    1:34.45  
  6 Lane, Tessa               14 Vikings              1:41.00    1:36.66  
  7 Lewis, Hannah             14 Northcote            1:33.71    1:38.39  
  8 Nightingale, Haley        14 ALBU                 1:41.00    1:38.45  
  9 Besanko, Shana            14 SURR                 1:40.52    1:40.21  
 10 Cahill, Jessica           14 SURR                 1:37.52    1:42.69  
 11 Blackburn, Emma           14 CFSD                 1:38.31    1:45.32  
 
Event 43  Men 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobayashi, Kikai          17 Telopea              2:10.12    2:11.92  
  2 Sixsmith, Joshua          19 BLGR                 2:13.72    2:19.81  
  3 Carty, Matt               18 SLAD                 2:25.00    2:21.48  
  4 Steinman, Robert          26 ALBU                 2:18.50    2:22.63  
  5 Schnabl, David            15 CRAN                 2:13.82    2:22.66  
  6 Mottee, Nicholas          15 Slca                 2:20.16    2:26.95  
  7 Bogdanov, Kevin           16 CRAN                 2:23.91    2:27.73  
  8 Cheimardinov, Pavel       15 Telopea              2:28.36    2:28.42  
  9 Ballard, Jarred           16 Vikings              2:25.40    2:29.97  
 10 Wursten, Cameron          13 Slca                 2:39.03    2:30.21  
 11 Hinchcliffe, Luke         15 CBRA                 2:34.06    2:32.72  
 12 Worley, Johnny            15 CRAN                 2:30.00    2:34.15  
 13 Mills, Luke               16 BLGR                 2:16.94    2:34.99  
 14 Templeton, Alex           16 CBRA                 2:35.60    2:35.28  
 15 Vega, Julian              15 CRAN                 2:35.80    2:36.04  
 16 Kotzen, Warren            16 CRAN                 2:40.00    2:37.62  
 17 MacLean, Jonathon         16 WODN                 2:36.05    2:47.78  
 
Event 44  Women 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James, Michelle           15 CRAN                 2:21.27    2:31.77  
  2 Amelia, Ballard           16 ALBU                 2:31.47    2:34.01  
  3 Clarke, Abby              14 BLGR                 2:32.81    2:34.99  
  4 Fitzgibbon, Emma          15 Telopea              2:36.53    2:35.69  
  5 Southwell, Teagan         16 DPTO                 2:35.68    2:41.32  
  6 Lamotte, Kellie           15 WGAA                 2:34.96    2:43.97  
  7 Sutton, Nyree             16 SC Brindabella       2:43.04    2:47.21  
  8 Whitehorn, Amberley       17 SURR                 2:38.61    2:47.71  
  9 Robertson, Simone         13 SURR                 2:41.72    2:51.41  
 10 Alcazar-Stephns, Catalin  16 CFSD                 2:43.69    2:52.54  
 11 Clarke, Cristina          15 WODN                 2:46.59    2:52.78  
 12 Palfrey, Madeline         15 CRAN                 2:48.00    2:53.40  
 13 Burt, Katie               16 LIVP                 2:45.34    2:57.87  
 
Event 45  Men 8-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bingham, Adam             14 Vikings              2:14.66    2:18.56  
  2 Bouris, Alex              14 CRAN                 2:36.50    2:25.53  
  3 Zuzul, Rick               14 MCPK                 2:27.26    2:25.79  
  4 Grady, Ben                14 Vikings              2:28.37    2:27.33  
  5 Rousseau, Jonathon        14 Vikings              2:27.55    2:29.36  
  6 Youlten, Scott            13 FBI                  2:34.89    2:31.47  
  7 Kobayashi, Yoichi         11 Telopea              2:40.44    2:33.63  
  8 Kenny, Ryan               11 FBI                  2:39.62    2:43.53  
  9 Carrick, Ben              14 DPTO                 3:10.00    2:43.67  
 10 Forbes, Sam               12 Northcote            2:45.18    2:44.64  
 11 Hardy, Craig              13 SMIF                 2:46.94    2:45.40  
 12 Tazreiter, Sebastian      12 Telopea              2:41.32    2:45.70  
 13 Burt, Stephen             14 LIVP                 2:54.07    2:47.41  
 14 O'Donnell, Mark           12 SURR                 2:59.00    2:53.41  
 15 Thompson, Michael         14 SC Brindabella       2:38.93    2:53.47  
 16 Furst, Gerard             14 ALBU                 3:03.66    2:55.29  
 17 Alcazar-Stephens, Maximi  12 CFSD                 3:09.97    3:11.34  
 
Event 46  Women 8-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vance, Alex               13 Slca                 2:37.31    2:34.04  
  2 Hamkamhak, Iwa            13 Telopea              2:36.13    2:34.26  
  3 Hosking, Tamara           14 BLGR                 2:31.03    2:34.27  
  4 White, Amy                13 BOMA                 2:47.32    2:39.51  
  5 Andriolo, Sophie          13 Telopea              2:38.54    2:41.18  
  6 Vinton, Tahlia            13 DPTO                 2:48.12    2:46.99  
  7 Johnstone, Madelaine      11 MQSH                 2:51.50    2:54.57  
  8 Bingham, Kate             12 Vikings              3:14.07    2:57.69  
  9 Lewis, Hannah             14 Northcote            2:53.15    3:07.52  
 
Event 47  Men 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pollock, David            10 Vikings              2:52.78    2:56.82  
  2 Clay, Ryan                10 MTAN                 3:10.00    3:08.89  
  3 Grinter, Nicholas         10 Slca                 3:10.16    3:09.30  
  4 Spicer, John              10 FBI                  3:14.00    3:09.99  
  5 Domenici, Stephen         10 Ginninderra          3:11.10    3:13.22  
  6 Albertson Kill, Robert    10 Telopea              3:14.62    3:13.48  
  7 Hudson, Patrick           10 Telopea              3:13.56    3:22.85  
  8 Harvey, Remy               8 Northcote            3:15.00    3:33.13  
  9 Warmenhoven, Huw           9 Telopea              3:13.80    3:38.04  
 10 Monaghan, Ryan             9 Northcote            3:15.00    3:49.50  
 11 Kahforis, Yanni            9 Northcote            3:15.00    4:14.77  
 12 Whinnen, Errol             9 Northcote            3:15.00    4:50.81  
 
Event 48  Women 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramsay, Meagan            10 Vikings              2:56.56    3:01.51  
  2 Belyea, Samantha          10 ABBT                 3:11.98    3:06.73  
  3 Barber, Sri               10 SC Brindabella       3:07.12    3:06.76  
  4 Cossetto, Kahlia          10 SC Brindabella       3:06.00    3:12.26  
  5 Saywell, Lyndsay           9 SC Brindabella       3:14.97    3:16.06  
  6 Francis, Amber            10 Slca                 3:07.42    3:16.22  
  7 Williams, Jessica         10 WODN                 3:14.23    3:22.84  
  8 Prothero, Samantha        10 WODN                 3:16.00    3:22.97  
  9 Allison, Darienne         10 Vikings              3:16.00    3:24.09  
 10 Gannon, Lyndsay           10 DPTO                 3:15.00    3:28.72  
 11 Palfrey, Gretel            9 CRAN                 3:16.00    3:36.24  
 12 Pastrovic, Shannon        10 DPTO                 3:16.00    3:43.47  
 13 Gilder, Lauren             9 Northcote            3:16.00    3:47.22  
 14 Kairouz, Jessica          10 Northcote            3:16.00    3:52.05  
 15 Murray, Sinead            10 Northcote            3:16.00    3:52.92  
 16 Walton-Healey, Eve         9 Northcote            3:16.00    3:57.21  
 17 Byrne, Grace              10 WODN                 3:16.00    4:37.46  
 
Event 49  Men 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobayashi, Kikai          17 Telopea              2:10.23    2:12.45  
  2 Slater, Jon               17 Telopea              2:13.89    2:14.64  
  3 Critchley, Jacob          15 Unattached           2:14.89    2:14.88  
  4 Cheimardinov, Pavel       15 Telopea              2:19.44    2:22.81  
  5 Sixsmith, Joshua          19 BLGR                 2:13.24    2:22.88  
  6 Worley, Johnny            15 CRAN                 2:25.87    2:24.87  
  7 Hamers-Smith, Thomas      15 SC Brindabella       2:54.31    2:31.46  
  8 Kobayashi, Yoichi         11 Telopea              2:33.63    2:32.08  
  9 Marsh, Haydn              12 Vikings              2:42.37    2:33.12  
 10 Vega, Julian              15 CRAN                 2:30.56    2:34.21  
 11 Kenny, Ryan               11 FBI                  2:39.62    2:45.41  
 -- Tebb, Ryan                15 BLGR                 2:26.21         DQ  
 
Event 50  Women 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cupitt, Mel               17 Telopea              2:20.22    2:26.97  
  2 Carty, Caitlin            16 SLAD                 2:36.00    2:35.92  
  3 Burraston, Lauren         15 Telopea              2:34.30    2:36.89  
  4 Delaney, Elizabeth        14 SLAD                 2:48.58    2:37.72  
  5 Southwelll, Leisha        14 DPTO                 2:35.93    2:37.86  
  6 May, Erin                 16 ALBU                 2:27.48    2:38.81  
  7 Doyle, Michelle           20 Ginninderra          2:36.84    2:40.89  
  8 Palfrey, Madeline         15 CRAN                 2:42.00    2:43.61  
  9 Clarke, Cristina          15 WODN                 2:50.16    2:48.48  
 10 Reid, Cassandra           11 BLGR                 3:06.95    3:14.17  
 
Event 51  Men 8-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardy, Michael            14 SMIF                 2:20.18    2:24.34  
  2 Hills, Richard            13 Telopea              2:25.74    2:26.66  
  3 Bingham, Adam             14 Vikings              2:28.72    2:29.01  
  4 Wursten, Cameron          13 Slca                 2:39.03    2:29.68  
  5 Warmenhoven, John         14 Telopea              2:29.35    2:31.55  
  6 Hjortflod, Daniel         14 Slca                 2:34.01    2:33.67  
  7 Grady, Ben                14 Vikings              2:36.82    2:34.46  
  8 Shein, Greg               14 CRAN                 2:35.00    2:35.54  
  9 Araco, Michael            13 SMIF                 2:37.97    2:38.42  
 10 Hanrahan, Ryan            13 Slca                 2:40.95    2:38.56  
 11 Axelsen, Sam              12 Telopea              2:50.46    2:38.83  
 12 Hardy, Craig              13 SMIF                 2:37.89    2:38.85  
 13 Morris, John              14 Ginninderra          2:53.53    2:41.78  
 14 Castagna, Paolo           12 Northcote            2:49.61    2:42.54  
 15 Thompson, Stewart         13 SC Brindabella       2:43.15    2:43.24  
 16 Nolan, Ben                14 SC Brindabella       2:56.87    2:43.34  
 17 Wise, Ben                 13 Telopea              2:58.32    2:48.07  
 18 Wood, Joshua              13 Telopea              2:54.38    2:49.76  
 19 Duncan, Nicholas          11 Vikings              2:54.19    2:51.28  
 20 Simister, Jonathon        14 SURR                 2:58.85    2:51.43  
 21 Wise, Hamish              12 Telopea              3:03.84    2:52.88  
 22 Furst, Gerard             14 ALBU                 3:03.88    2:53.85  
 23 Pitketly, Robert          14 Ginninderra          2:52.82    2:54.83  
 24 McCracken, Lucas          14 Ginninderra          3:04.51    2:57.17  
 25 Simister, Cameron         11 SURR                 3:02.73    3:06.21  
 
Event 52  Women 8-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Amy                13 BOMA                 2:31.47    2:31.67  
  2 Hosking, Tamara           14 BLGR                 2:32.83    2:31.90  
  3 Bird, Katie               14 Ginninderra          2:30.31    2:32.19  
  4 Andriolo, Sophie          13 Telopea              2:32.98    2:33.18  
  5 Clarke, Abby              14 BLGR                 2:32.81    2:37.16  
  6 Hamkamhak, Iwa            13 Telopea              2:33.65    2:38.00  
  7 Di Pietro, Louisa         14 WODN                 2:39.99    2:40.91  
  8 Bennett, Kylie            14 Ginninderra          2:43.96    2:41.46  
  9 Southwell, Briarna        12 DPTO                 2:51.60    2:42.92  
 10 Barker, Michelle          14 Telopea              2:45.40    2:43.70  
 11 Burt, Natasha             13 MTAN                 2:41.78    2:44.21  
 12 Bates, Samantha           13 DPTO                 2:42.00    2:44.34  
 13 Harrex, Joanna            13 Telopea              2:49.21    2:45.75  
 14 Robertson, Simone         13 SURR                 2:41.72    2:45.95  
 15 Masson, Tegan             13 WGAA                 2:44.24    2:46.97  
 16 Petchell, Jenni           13 CBRA                 2:48.74    2:48.41  
 17 Bingham, Kate             12 Vikings              2:58.54    2:48.77  
 18 Taylor, Penny             13 BLGR                 2:46.00    2:48.86  
 19 Cossetto, Natasha         11 SC Brindabella       3:02.00    2:49.12  
 20 Quiggin, Melanie          12 SC Brindabella       2:56.09    2:49.88  
 21 Dawes, Zara               14 SURR                 2:44.97    2:50.22  
 22 Thirlwell, Jacinta        11 FBI                  2:50.90    2:51.05  
 23 Rowell, Janelle           14 Vikings              2:56.38    2:51.07  
 24 Newman, Jess              12 SURR                 2:49.06    2:51.09  
 25 Johnstone, Madelaine      11 MQSH                 2:53.10    2:52.66  
 26 Traficante, Jessica       11 Telopea              2:56.77    2:53.07  
 27 Lee, Wen Yi               14 SURR                 2:51.55    2:53.50  
 28 Hore, Teagan              11 SC Brindabella       3:07.18    2:54.08  
 29 Rossiter, Morgan          11 Telopea              2:53.64    2:54.89  
 30 Kielly-Carroll, Candice   11 BOMA                 2:49.94    2:57.84  
 31 Aitchison, Samantha       12 GOUL                 2:56.00    2:58.81  
 32 Warmenhoven, Claire       11 Telopea              3:01.62    3:00.05  
 33 Wilkinson, Samantha       13 GOUL                 2:59.13    3:00.18  
 34 Kocevska, Elena           12 Northcote            3:10.00    3:05.65  
 35 Robins, Jamie             11 DPTO                 3:09.40    3:06.43  
 36 Doppler, Danielle         12 FBI                  3:08.42    3:07.60  
 37 Barber, Sri               10 SC Brindabella       3:02.41    3:09.69  
 38 Walshaw, Rosemarie        14 Telopea              3:07.65    3:11.71  
 39 Cahill, Jessica           14 SURR                 3:02.03    3:12.21  
 40 Hibberson, Lauren         14 CBEL                 3:10.00    3:13.35  
 
Event 53  Men 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGill, Kiernan           15 Telopea              2:18.63    2:24.67  
  2 Hinchcliffe, Luke         15 CBRA                 2:29.77    2:29.98  
  3 Harrington, Warrick       15 BLGR                 2:32.46    2:30.25  
  4 Briggs, Brendan           15 BLGR                 2:35.23    2:32.03  
  5 Taylor, James             15 CRAN                 2:32.70    2:32.70  
  6 Rocha, Brendan            15 WODN                 2:36.00    2:38.27  
 
Event 53  Men 16 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bogdanov, Kevin           16 CRAN                 2:25.20    2:32.06  
  2 MacLean, Jonathon         16 WODN                 2:36.58    2:38.39  
 
Event 54  Women 15 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James, Michelle           15 CRAN                 2:25.92    2:28.57  
  2 Priestly, Jenna           15 Ginninderra          2:29.70    2:35.32  
  3 Fitzgibbon, Emma          15 Telopea              2:36.21    2:36.08  
  4 Lamotte, Kellie           15 WGAA                 2:39.37    2:49.97  
  5 Roche, Kathleen           15 Vikings              2:42.71    2:50.41  
  6 Lamotte, Frances          15 WGAA                 2:41.83    2:52.86  
 
Event 54  Women 16 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Southwell, Teagan         16 DPTO                 2:31.67    2:39.64  
  2 Ireland, Kym              16 Telopea              2:44.49    2:45.62  
  3 Amelia, Ballard           16 ALBU                 2:42.79    2:46.58  
  4 Phillips, Sarah           16 ALBU                 2:51.35    2:55.83  
  5 McCaskill, Kate           16 CBRA                 2:48.47    3:00.90  
 
Event 55  Men 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spicer, John              10 FBI                  1:09.00    1:11.18  
  2 Pollock, David            10 Vikings              1:12.50    1:12.16  
  3 Appelqvist, Dylan         10 SC Brindabella       1:17.35    1:14.99  
  4 Domenici, Stephen         10 Ginninderra          1:19.19    1:16.28  
  5 Farrah-Seaton, Jaxon       9 ALBU                 1:17.00    1:17.64  
  6 Grinter, Nicholas         10 Slca                 1:18.54    1:18.20  
  7 Grimm, Lachlan             9 Vikings              1:19.16    1:19.54  
  8 Thompson, Dean            10 Slca                 1:22.81    1:19.96  
  9 Clay, Ryan                10 MTAN                 1:18.87    1:20.14  
 10 Harding, Timothy          10 Slca                 1:18.91    1:20.94  
 11 McCracken, Jordan         10 Ginninderra          1:22.25    1:21.24  
 12 Honey, Nicholas           10 CBRA                 1:19.81    1:21.50  
 13 Albertson Kill, Robert    10 Telopea              1:24.23    1:21.63  
 14 Gillespie, Robert          9 BLGR                 1:26.69    1:23.17  
 15 Harvey, Remy               8 Northcote            1:30.00    1:24.89  
 16 Retter, Christopher       10 BLGR                 1:26.14    1:25.20  
 17 Hudson, Patrick           10 Telopea              1:27.86    1:26.17  
 18 Warmenhoven, Huw           9 Telopea              1:28.70    1:28.03  
 19 Drummond, Robert          10 MTAN                 1:29.49    1:30.01  
 20 Monaghan, Ryan             9 Northcote            1:30.00    1:32.81  
 21 Kahforis, Yanni            9 Northcote            1:30.00    1:46.62  
 22 Whinnen, Errol             9 Northcote            1:30.00    1:59.23  
 
Event 56  Women 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barber, Sri               10 SC Brindabella       1:13.47    1:15.20  
  2 Belyea, Samantha          10 ABBT                 1:19.78    1:16.54  
  3 Ramsay, Meagan            10 Vikings              1:17.91    1:16.68  
  4 Cossetto, Kahlia          10 SC Brindabella       1:14.98    1:17.07  
  5 Williams, Jessica         10 WODN                 1:15.23    1:18.20  
  6 Prothero, Samantha        10 WODN                 1:26.41    1:18.45  
  7 Priestly, Erin            10 Ginninderra          1:22.26    1:18.96  
  8 Gannon, Lyndsay           10 DPTO                 1:16.50    1:19.16  
  9 Pattenden, Elle           10 Vikings              1:24.31    1:20.44  
 10 Francis, Amber            10 Slca                 1:16.30    1:20.93  
 11 Saywell, Lyndsay           9 SC Brindabella       1:20.95    1:21.83  
 12 Palfrey, Gretel            9 CRAN                 1:22.02    1:24.60  
 13 Allison, Darienne         10 Vikings              1:23.32    1:27.31  
 14 Strange, Belinda          10 MTAN                 1:26.00    1:28.68  
 15 Baeumler, Hollie          10 CFSD                 1:29.78    1:29.74  
 16 Gilder, Lauren             9 Northcote            1:30.00    1:29.99  
 17 Kairouz, Jessica          10 Northcote            1:30.00    1:30.23  
 18 Hjortflod, Emily           9 Slca                 1:27.30    1:32.20  
 19 Pastrovic, Shannon        10 DPTO                 1:29.00    1:33.99  
 20 Walton-Healey, Eve         9 Northcote            1:30.00    1:38.47  
 21 Murray, Sinead            10 Northcote            1:30.00    1:38.94  
 22 Byrne, Grace              10 WODN                 1:30.00    2:03.73  
 
Event 57  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobayashi, Yoichi         11 Telopea              1:06.45    1:06.61  
  2 Kenny, Ryan               11 FBI                  1:06.27    1:08.92  
  3 Simister, Cameron         11 SURR                 1:12.38    1:10.89  
  4 Ditchfield, Judd          11 ALBU                 1:14.85    1:12.29  
  5 Jacobsen, Niall           11 Vikings              1:14.43    1:13.04  
  6 Maddess, James            11 Ginninderra          1:08.51    1:14.08  
  7 Maddess, Andrew           11 Ginninderra          1:14.90    1:14.33  
  8 Duncan, Nicholas          11 Vikings              1:16.74    1:14.71  
  9 Harvey, Kit               11 Northcote            1:19.00    1:15.88  
 10 Cameron, Timothy          11 SC Brindabella       1:18.33    1:16.13  
 11 Dalton, Jack              11 Northcote            1:19.00    1:17.34  
 12 Monti, David              11 Slca                 1:19.00    1:18.44  
 13 Stewart, Alastair         11 Northcote            1:19.00    1:18.66  
 14 Alcazar-Stephens, Nicola  11 CFSD                 1:17.23    1:19.40  
 15 Pulley, George            11 CFSD                 1:14.64    1:24.56  
 16 Lewis, Rory **M D**       11 Northcote            1:19.00    1:33.74  
 -- Nugent, Alex              11 Northcote            1:19.00         DQ  
 
Event 57  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsh, Haydn              12 Vikings              1:04.65    1:02.73  
  2 Harvey, Luke              12 SC Brindabella       1:04.00    1:03.91  
  3 Forbes, Sam               12 Northcote            1:03.84    1:04.55  
  4 Cowan, Nathan             12 Slca                 1:04.26    1:05.19  
  5 Hanson, Ryan              12 DPTO                 1:10.85    1:06.02  
  6 Pollock, Martin           12 Vikings              1:05.32    1:06.52  
  7 Castagna, Paolo           12 Northcote            1:06.71    1:06.85  
  8 Ryan, Bradley             12 Slca                 1:05.59    1:06.91  
  9 O'Donnell, Mark           12 SURR                 1:10.86    1:07.78  
 10 Tee, Kevin                12 SURR                 1:12.00    1:09.63  
 11 Pearce, Roy               12 SURR                 1:14.57    1:09.89  
 12 Vigneron, Somchai         12 MQSH                 1:10.05    1:10.20  
 13 Axelsen, Sam              12 Telopea              1:11.99    1:10.78  
 14 Holyoak, Rhys             12 FBI                  1:12.22    1:12.05  
 15 Fawcett, Thomas           12 ALBU                 1:16.92    1:12.63  
 16 Carrick, Mathew           12 DPTO                 1:09.74    1:13.28  
 17 Bright, Nathan            12 Ginninderra          1:13.49    1:13.36  
 18 Vega, Jeremy              12 CRAN                 1:13.20    1:13.38  
 19 Priestly, Jared           12 Ginninderra          1:13.98    1:14.26  
 20 Branston, Simon           12 Ginninderra          1:15.62    1:14.32  
 21 Quin, Blake               12 Slca                 1:18.00    1:14.43  
 22 Alcazar-Stephens, Maximi  12 CFSD                 1:15.30    1:15.02  
 23 Wise, Hamish              12 Telopea              1:18.84    1:19.10  
 24 Hall-Travini, Christophe  12 CFSD                 1:17.00    1:19.11  
 -- Pattenden, Trent          12 Vikings              1:12.40   X1:22.04  
 
Event 58  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rayner, Liana             11 Slca                 1:06.26    1:06.65  
  2 Cerni, Jessica            11 Slca                 1:08.32    1:09.71  
  3 Rossiter, Morgan          11 Telopea              1:12.09    1:11.45  
  4 Traficante, Jessica       11 Telopea              1:11.72    1:11.50  
  5 Kielly-Carroll, Candice   11 BOMA                 1:10.37    1:13.29  
  6 Thirlwell, Jacinta        11 FBI                  1:10.33    1:13.37  
  7 Johnstone, Madelaine      11 MQSH                 1:12.10    1:13.69  
  8 Warmenhoven, Claire       11 Telopea              1:12.85    1:13.70  
  9 Cossetto, Natasha         11 SC Brindabella       1:12.98    1:14.00  
 10 Baron, Julia              11 Northcote            1:16.95    1:15.23  
 11 Martine, Sarah            11 Telopea              1:15.47    1:15.34  
 12 Robins, Jamie             11 DPTO                 1:16.00    1:16.24  
 13 Retter, Corina            11 BLGR                 1:16.10    1:16.53  
 14 Hore, Teagan              11 SC Brindabella       1:16.75    1:17.39  
 15 Boundy, Kelsey            11 Vikings              1:17.87    1:17.99  
 16 Drummond, Michelle        11 MTAN                 1:19.49    1:24.65  
 17 Clay, Emily               11 MTAN                 1:19.80    1:27.83  
 
Event 58  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sutton, Lainee            12 SC Brindabella       1:02.91    1:05.15  
  2 Newman, Jess              12 SURR                 1:07.53    1:06.74  
  3 Malone, Erin              12 Slca                 1:13.46    1:08.61  
  4 Thompson, Alecia          12 Slca                 1:09.55    1:08.95  
  5 Hancock, Jessica          12 SC Brindabella       1:11.44    1:09.86  
  6 Quiggin, Melanie          12 SC Brindabella       1:09.52    1:09.95  
  7 Southwell, Briarna        12 DPTO                 1:10.36    1:10.46  
  8 Aitchison, Samantha       12 GOUL                 1:10.09    1:11.30  
  9 Whitelaw, Celeste         12 SURR                 1:12.86    1:11.93  
 10 Gillespie, Rebecca        12 BLGR                 1:14.77    1:12.13  
 11 Bingham, Kate             12 Vikings              1:11.73    1:13.12  
 12 Johns, Phoebe             12 Slca                 1:14.08    1:13.24  
 13 Kerr, Amber               12 Slca                 1:13.63    1:13.72  
 14 Kocevska, Elena           12 Northcote            1:15.82    1:13.93  
 15 Warren-Smith, Blair       12 SURR                 1:16.11    1:14.03  
 16 Hudson, Laura             12 Telopea              1:14.58    1:14.93  
 17 Pitts, Bianca             12 SC Brindabella       1:13.31    1:15.60  
 18 Suryadi, Jacqueline       12 Ginninderra          1:16.47    1:15.83  
 19 Gelbart, Olivia           12 CRAN                 1:15.00    1:16.27  
 20 Murison, Tatum            12 SURR                 1:20.00    1:16.76  
 21 Grimm, Alannah            12 Vikings              1:15.20    1:18.66  
 22 Doppler, Danielle         12 FBI                  1:17.99    1:21.87  
 23 Fahie, Amelia             12 Northcote            1:20.00    1:24.20  
 
Event 59  Men 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emerson-Webber, Ashley    19 ALBU                   54.60      55.84  
  2 Odewahn, Gary             18 Telopea                56.44      56.75  
  3 Slater, Jon               17 Telopea                54.84      57.22  
  4 Simson, Luke              17 BATH                   57.28      57.94  
  5 O'Sullivan, Patrick       17 CRAN                   58.00      58.35  
  6 Tebb, Ryan                15 BLGR                   59.92    1:00.52  
  7 Palfrey, Martin           41 CRAN                 1:02.00    1:05.01  
 
Event 60  Women 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fitzgibbon, Emma          15 Telopea              1:04.12    1:03.60  
  2 Paton, Siobhan            19 Telopea              1:04.44    1:03.88  
  3 Amelia, Ballard           16 ALBU                 1:04.10    1:04.26  
  4 Arnold, Olivia            15 ALBU                 1:05.70    1:07.27  
  5 Whitehorn, Amberley       17 SURR                 1:04.21    1:07.46  
  6 Doyle, Michelle           20 Ginninderra          1:06.86    1:07.87  
  7 Moseley, Tessa            16 SURR                 1:08.30    1:12.11  
 
Event 61  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hills, Richard            13 Telopea                59.67    1:00.80  
  2 Creer, Broc               13 BOMA                 1:01.14    1:01.65  
  3 Walton-Healey, Ben        13 Northcote            1:02.97    1:03.04  
  4 Corderoy, Matthew         13 MTAN                 1:05.60    1:03.39  
  5 Youlten, Scott            13 FBI                  1:01.88    1:03.61  
  6 Araco, Michael            13 SMIF                 1:05.52    1:05.53  
  7 Gledhill, Cameron         13 BLGR                 1:05.43    1:06.09  
  8 Hanrahan, Ryan            13 Slca                 1:06.84    1:06.46  
  9 Wursten, Cameron          13 Slca                 1:05.53    1:06.80  
 10 Rispoli, Tim              13 Slca                 1:06.76    1:07.38  
 11 Hardy, Craig              13 SMIF                 1:06.91    1:07.83  
 12 Siles, Matthew            13 SURR                 1:06.29    1:08.03  
 13 Bell, Justin              13 SURR                 1:06.57    1:08.76  
 14 Thompson, Stewart         13 SC Brindabella       1:08.93    1:08.94  
 15 Brewer, Tom               13 Telopea              1:09.26    1:09.34  
 16 Wood, Joshua              13 Telopea              1:10.00    1:11.18  
 17 Wise, Ben                 13 Telopea              1:09.10    1:13.57  
 18 Mottee, Joshua            13 Slca                 1:10.00    1:15.59  
 19 Lee, Tom                  13 Telopea              1:09.08    1:16.37  
 20 Carnegie, Jake            13 Northcote            1:10.00    1:18.04  
 
Event 61  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bingham, Adam             14 Vikings                56.20      56.63  
  2 Bouris, Alex              14 CRAN                   58.50      58.01  
  3 Manthonglang, Net         14 SURR                   57.00      58.53  
  4 Grady, Ben                14 Vikings              1:00.50    1:00.54  
  5 Blewitt, Trent            14 MTPR                 1:06.01    1:00.58  
  6 Zuzul, Rick               14 MCPK                 1:00.00    1:00.72  
  7 Cowan, Jason              14 Slca                 1:00.39    1:00.80  
  8 Rousseau, Jonathon        14 Vikings                59.84    1:00.82  
  9 Ireland, Max              14 Telopea              1:01.37    1:01.18  
 10 Carrick, Ben              14 DPTO                   59.96    1:01.59  
 11 Stevenson, Geoff          14 SURR                   57.40    1:02.07  
 12 Wickens, Rian             14 Slca                 1:03.74    1:02.38  
 13 Pollock, Matthew          14 Vikings              1:02.64    1:02.42  
 14 Furst, Gerard             14 ALBU                 1:04.44    1:02.68  
 15 Warmenhoven, John         14 Telopea              1:02.44    1:02.86  
 16 Schmidt, Riley            14 ALBU                 1:09.92    1:03.43  
 17 Morris, John              14 Ginninderra          1:02.77    1:03.84  
 18 Koens, Lyndon             14 SURR                 1:06.33    1:04.77  
 19 Rawson, Alan              14 Ginninderra          1:02.00    1:05.41  
 20 Hjortflod, Daniel         14 Slca                 1:05.08    1:05.42  
 21 Shein, Greg               14 CRAN                 1:03.57    1:06.52  
 22 Burt, Stephen             14 LIVP                 1:05.69    1:06.72  
 23 Simister, Jonathon        14 SURR                 1:09.42    1:08.56  
 24 Nolan, Ben                14 SC Brindabella       1:05.62    1:08.65  
 25 Thompson, Michael         14 SC Brindabella       1:07.19    1:09.26  
 26 Klimkiewicz, Krzysztof    14 Northcote            1:10.00    1:10.30  
 27 McCracken, Lucas          14 Ginninderra          1:09.68    1:10.59  
 
Event 62  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamkamhak, Iwa            13 Telopea              1:04.97    1:04.86  
  2 Vance, Alex               13 Slca                 1:04.45    1:06.98  
  3 Taylor, Penny             13 BLGR                 1:05.38    1:07.00  
  4 Dale, Elise               13 Vikings              1:04.07    1:07.21  
  5 Masson, Tegan             13 WGAA                 1:06.49    1:07.24  
  6 Andriolo, Sophie          13 Telopea              1:08.91    1:07.71  
  7 Burt, Natasha             13 MTAN                 1:06.74    1:07.91  
  8 Harrex, Joanna            13 Telopea              1:10.96    1:08.10  
  9 Kidd, Elise               13 DPTO                 1:08.00    1:08.28  
 10 Dixon, Emma               13 SC Brindabella       1:07.93    1:08.46  
 11 Wilkinson, Samantha       13 GOUL                 1:07.42    1:08.92  
 12 Vinton, Tahlia            13 DPTO                 1:08.65    1:09.01  
 13 Kerlin, Angela            13 CBRA                 1:11.22    1:09.68  
 14 Bates, Samantha           13 DPTO                 1:07.35    1:09.76  
 15 Nielsen-Tuck, Georgia     13 Northcote            1:08.61    1:10.73  
 16 Robertson, Simone         13 SURR                 1:08.24    1:10.76  
 17 Giasoumi, Emma            13 Northcote            1:12.00    1:11.99  
 18 Arnold, Tara              13 ALBU                 1:11.16    1:12.98  
 19 Ladlow, Jess              13 SURR                 1:12.00    1:14.52  
 20 Dale, Kiri                13 Northcote            1:12.00    1:15.97  
 
Event 62  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mansell, Krysten          14 SC Brindabella       1:04.57    1:05.67  
  2 Dawes, Zara               14 SURR                 1:04.70    1:05.84  
  3 Lewis, Debbie             14 Vikings              1:05.31    1:06.50  
  4 Bennett, Kylie            14 Ginninderra          1:07.60    1:06.66  
  5 Di Pietro, Louisa         14 WODN                 1:05.10    1:07.51  
  6 Monti, Danielle           14 Slca                 1:08.92    1:07.69  
  7 Southwelll, Leisha        14 DPTO                 1:06.67    1:08.06  
  8 Johnson, Samantha         14 Telopea              1:10.11    1:08.13  
  9 Delaney, Elizabeth        14 SLAD                 1:09.36    1:08.49  
 10 Lewis, Katrina            14 SC Brindabella       1:08.21    1:08.52  
 11 Lane, Tessa               14 Vikings              1:10.42    1:08.59  
 12 Barker, Michelle          14 Telopea              1:11.14    1:08.78  
 13 Lewis, Hannah             14 Northcote            1:11.05    1:08.93  
 14 Doyle, Fiona              14 Ginninderra          1:10.40    1:09.06  
 15 Besanko, Shana            14 SURR                 1:11.58    1:11.72  
 16 Nightingale, Haley        14 ALBU                 1:11.32    1:13.64  
 17 McInnes, Allison          14 SURR                 1:12.00    1:13.89  
 18 Rowell, Janelle           14 Vikings              1:12.00    1:16.10  
 19 Cahill, Jessica           14 SURR                 1:12.00    1:18.57  
 20 Walshaw, Rosemarie        14 Telopea              1:11.32    1:21.41  
 
Event 63  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Platt, Jeremy             15 MTAN                 1:00.01      58.87  
  2 McGill, Kiernan           15 Telopea                57.80      59.29  
  3 Hinchcliffe, Luke         15 CBRA                   59.35      59.34  
  4 Lee, Nick                 15 Telopea                57.17      59.62  
  5 Teh, Michael              15 SURR                   56.82      59.76  
  6 Cheimardinov, Pavel       15 Telopea              1:00.32      59.77  
  7 Taylor, James             15 CRAN                   59.60    1:00.17  
  8 Rocha, Brendan            15 WODN                 1:00.00    1:00.25  
  9 Suryadi, Richard          15 Ginninderra          1:00.95    1:01.53  
 10 Peters, Grant             15 DPTO                 1:01.22    1:02.07  
 11 Mottee, Nicholas          15 Slca                 1:00.28    1:03.39  
 12 Briggs, Brendan           15 BLGR                 1:04.24    1:04.13  
 13 Hamers-Smith, Thomas      15 SC Brindabella       1:04.73    1:04.52  
 -- Vega, Julian              15 CRAN                 1:00.36         DQ  
 
Event 63  Men 16 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kotzen, Warren            16 CRAN                   59.16      56.64  
  2 Kobetsky, Nik             16 Ginninderra            56.08      57.17  
  3 Sheffield, James          16 SURR                 1:00.22      59.44  
  4 MacLean, Jonathon         16 WODN                 1:00.90    1:02.56  
 
Event 64  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palfrey, Madeline         15 CRAN                 1:04.76    1:06.11  
  2 Arnold, Olivia            15 ALBU                 1:05.70    1:06.48  
  3 Tucker, Kathryn           15 SURR                 1:05.76    1:07.61  
  4 Nivan, Natalie            15 CRAN                 1:07.98    1:07.66  
  5 Lamotte, Frances          15 WGAA                 1:04.68    1:08.96  
  6 Clarke, Cristina          15 WODN                 1:09.33    1:09.14  
  7 Lamotte, Kellie           15 WGAA                 1:04.83    1:09.40  
  8 Burraston, Lauren         15 Telopea              1:07.46    1:09.49  
  9 Roche, Kathleen           15 Vikings              1:08.90    1:09.57  
 10 Branston, Su Yin          15 Ginninderra          1:09.68    1:12.51  
 11 Freeman, Jessye           15 SURR                 1:11.00    1:15.03  
 12 Burgess, Madeline         15 SURR                 1:10.19    1:17.43  
 13 Spicer, Faith             15 FBI                  1:10.33    1:20.88  
 
Event 64  Women 16 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 May, Erin                 16 ALBU                 1:00.77    1:02.90  
  2 Amelia, Ballard           16 ALBU                 1:04.10    1:05.30  
  3 Forster, Alana            16 Vikings              1:04.13    1:05.56  
  4 Southwell, Teagan         16 DPTO                 1:04.55    1:06.97  
  5 Sutton, Nyree             16 SC Brindabella       1:07.51    1:07.18  
  6 Lane, Sophie              16 Vikings              1:06.85    1:09.09  
  7 Ireland, Kym              16 Telopea              1:09.67    1:09.20  
  8 Alcazar-Stephns, Catalin  16 CFSD                 1:07.69    1:09.29  
  9 Burt, Katie               16 LIVP                 1:10.03    1:12.59  
 10 Phillips, Sarah           16 ALBU                 1:09.99    1:12.65  
 
Event 65  Men 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carty, Matt               18 SLAD                17:20.00   17:05.91  
  2 Worley, Johnny            15 CRAN                17:25.00   17:06.65  
  3 Critchley, Jacob          15 Unattached          17:09.56   17:22.76  
  4 Schmidt, Riley            14 ALBU                18:58.00   18:15.72  
  5 Hardy, Michael            14 SMIF                17:47.06   18:23.29  
  6 Camilleri, Clinton        14 Unattached          19:00.00   18:31.13  
  7 Templeton, Alex           16 CBRA                18:38.26   18:47.93  
  8 Bogdanov, Kevin           16 CRAN                18:21.86   18:59.10  
  9 Palfrey, Martin           41 CRAN                19:00.00   21:45.27  
 
Event 66  Women 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cupitt, Mel               17 Telopea              9:48.32    9:48.92  
  2 Sutton, Lainee            12 SC Brindabella       9:56.62    9:51.55  
  3 James, Michelle           15 CRAN                 9:45.00    9:52.26  
  4 Palfrey, Madeline         15 CRAN                10:25.64   10:44.20  
 
Event 67  Men 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hills, Richard            13 Telopea              2:24.32    2:28.86  
  2 Walton-Healey, Ben        13 Northcote            2:32.26    2:31.59  
  3 Corderoy, Matthew         13 MTAN                 2:35.40    2:33.29  
  4 Wursten, Cameron          13 Slca                 2:31.12    2:34.51  
  5 Youlten, Scott            13 FBI                  2:30.28    2:36.60  
  6 Creer, Broc               13 BOMA                 2:36.15    2:42.51  
  7 Brewer, Tom               13 Telopea              2:45.52    2:43.44  
  8 Thompson, Stewart         13 SC Brindabella       2:43.19    2:43.53  
  9 Gledhill, Cameron         13 BLGR                 2:49.00    2:48.74  
 10 Wood, Joshua              13 Telopea              2:50.00    2:49.99  
 11 Siles, Matthew            13 SURR                 2:46.41    2:51.72  
 12 Rispoli, Tim              13 Slca                 2:41.67    2:53.23  
 13 Wise, Ben                 13 Telopea              2:48.97    2:56.53  
 14 Lee, Tom                  13 Telopea              2:48.97    2:57.93  
 15 Carnegie, Jake            13 Northcote            2:50.00    3:14.44  
 
Event 67  Men 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ireland, Max              14 Telopea              2:22.14    2:23.34  
  2 Bingham, Adam             14 Vikings              2:29.31    2:29.17  
  3 Warmenhoven, John         14 Telopea              2:25.44    2:33.85  
  4 Wickens, Rian             14 Slca                 2:30.79    2:33.98  
  5 Johns, Barton             14 Slca                 2:30.64    2:35.51  
  6 Pollock, Matthew          14 Vikings              2:34.06    2:36.52  
  7 Zuzul, Rick               14 MCPK                 2:41.85    2:37.24  
  8 Hjortflod, Daniel         14 Slca                 2:32.63    2:40.52  
  9 Pitketly, Robert          14 Ginninderra          2:49.62    2:41.41  
 10 Stevenson, Geoff          14 SURR                 2:35.00    2:42.82  
 11 Rawson, Alan              14 Ginninderra          2:46.00    2:44.94  
 12 Koens, Lyndon             14 SURR                 2:49.12    2:47.30  
 13 Burt, Stephen             14 LIVP                 2:47.03    2:47.41  
 14 Furst, Gerard             14 ALBU                 2:48.99    2:48.34  
 15 Ioannou, Zac              14 DPTO                 2:49.00    2:48.82  
 16 Thompson, Michael         14 SC Brindabella       2:43.91    2:50.01  
 17 Simister, Jonathon        14 SURR                 2:49.02    2:55.53  
 18 Klimkiewicz, Krzysztof    14 Northcote            2:50.00    3:06.26  
 
Event 68  Girls 13 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Amy                13 BOMA                 2:30.04    2:31.20  
  2 Hamkamhak, Iwa            13 Telopea              2:36.87    2:37.41  
  3 Vance, Alex               13 Slca                 2:34.37    2:38.88  
  4 Andriolo, Sophie          13 Telopea              2:39.35    2:39.33  
  5 Harrex, Joanna            13 Telopea              2:47.96    2:43.30  
  6 Petchell, Jenni           13 CBRA                 2:52.17    2:50.16  
  7 Kidd, Elise               13 DPTO                 2:52.00    2:50.26  
  8 Nielsen-Tuck, Georgia     13 Northcote            2:46.99    2:52.83  
  9 Vinton, Tahlia            13 DPTO                 2:55.31    2:55.17  
 10 Wilkinson, Samantha       13 GOUL                 2:52.14    2:57.54  
 11 Arnold, Tara              13 ALBU                 2:52.98    2:57.69  
 12 Giasoumi, Emma            13 Northcote            2:56.00    3:04.13  
 13 Phair, Daniella           13 SURR                 2:56.00    3:04.26  
 14 Dale, Kiri                13 Northcote            2:56.00    3:21.73  
 
Event 68  Girls 14 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bird, Katie               14 Ginninderra          2:31.29    2:30.08  
  2 Hosking, Tamara           14 BLGR                 2:30.06    2:35.83  
  3 Delaney, Elizabeth        14 SLAD                 2:56.00    2:43.43  
  4 Monti, Danielle           14 Slca                 2:52.45    2:48.66  
  5 Lewis, Debbie             14 Vikings              2:46.27    2:50.60  
  6 Johnson, Samantha         14 Telopea              2:55.81    2:51.81  
  7 Lewis, Hannah             14 Northcote            2:48.92    2:54.61  
  8 Lewis, Katrina            14 SC Brindabella       2:56.00    3:01.18  
 
Event 69  Men 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobayashi, Kikai          17 Telopea              1:01.82    1:01.96  
  2 Steinman, Robert          26 ALBU                 1:01.50    1:04.52  
  3 Odewahn, Gary             18 Telopea              1:03.32    1:04.66  
  4 Sixsmith, Joshua          19 BLGR                 1:01.89    1:05.66  
  5 O'Sullivan, Patrick       17 CRAN                 1:09.00    1:08.58  
  6 Teh, Michael              15 SURR                 1:04.64    1:09.17  
  7 Cheimardinov, Pavel       15 Telopea              1:11.70    1:09.72  
  8 Hinchcliffe, Luke         15 CBRA                 1:08.99    1:10.31  
  9 Tebb, Ryan                15 BLGR                 1:09.87    1:10.55  
 10 Maddess, Andrew           11 Ginninderra          1:16.65    1:17.31  
 11 Suryadi, Richard          15 Ginninderra          1:09.78    1:17.41  
 12 Hamers-Smith, Thomas      15 SC Brindabella       1:16.65    1:17.83  
 13 Nolan, Ben                14 SC Brindabella       1:16.03    1:18.06  
 14 Vigneron, Somchai         12 MQSH                 1:18.20    1:21.21  
 
Event 70  Women 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James, Michelle           15 CRAN                 1:06.30    1:09.61  
  2 Amelia, Ballard           16 ALBU                 1:09.55    1:11.61  
  3 Paton, Siobhan            19 Telopea              1:09.67    1:12.29  
  4 Clarke, Abby              14 BLGR                 1:11.62    1:13.27  
  5 Bates, Samantha           13 DPTO                 1:11.95    1:16.75  
  6 Doyle, Michelle           20 Ginninderra          1:15.35    1:17.09  
  7 Whitehorn, Amberley       17 SURR                 1:12.95    1:17.20  
  8 Sutton, Nyree             16 SC Brindabella       1:17.49    1:17.63  
  9 Lee, Wen Yi               14 SURR                 1:17.25    1:21.59  
 10 Rossiter, Morgan          11 Telopea              1:21.92    1:22.69  
 11 Branston, Su Yin          15 Ginninderra          1:20.81    1:22.85  
 12 Aitchison, Samantha       12 GOUL                 1:21.00    1:23.47  
 13 McCaskill, Kate           16 CBRA                 1:22.38    1:23.60  
 
Event 71  Men 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobayashi, Yoichi         11 Telopea              2:37.72    2:40.78  
  2 Kenny, Ryan               11 FBI                  2:42.70    2:52.70  
  3 Cameron, Timothy          11 SC Brindabella       3:03.76    2:56.39  
  4 Ditchfield, Judd          11 ALBU                 2:59.98    2:57.36  
  5 Maddess, James            11 Ginninderra          2:54.00    2:58.69  
  6 Jacobsen, Niall           11 Vikings              3:04.92    3:05.61  
  7 Duncan, Nicholas          11 Vikings              2:58.52    3:07.48  
  8 Harvey, Kit               11 Northcote            3:06.00    3:12.58  
  9 Simister, Cameron         11 SURR                 3:02.44    3:15.35  
 10 Pulley, George            11 CFSD                 3:05.36    3:16.90  
 11 Dalton, Jack              11 Northcote            3:06.00    3:17.58  
 12 Stewart, Alastair         11 Northcote            3:06.00    3:22.99  
 13 Nugent, Alex              11 Northcote            3:06.00    3:24.49  
 14 Lewis, Rory **M D**       11 Northcote            3:06.00    4:06.34  
 
Event 71  Men 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsh, Haydn              12 Vikings              2:38.75    2:36.55  
  2 Forbes, Sam               12 Northcote            2:38.23    2:39.65  
  3 Pollock, Martin           12 Vikings              2:36.57    2:40.93  
  4 Harvey, Luke              12 SC Brindabella       2:41.00    2:41.82  
  5 Axelsen, Sam              12 Telopea              2:48.98    2:48.91  
  6 Tazreiter, Sebastian      12 Telopea              2:44.89    2:49.24  
  7 Castagna, Paolo           12 Northcote            2:48.96    2:49.90  
  8 Pearce, Roy               12 SURR                 3:03.89    2:54.68  
  9 Pattenden, Trent          12 Vikings              2:51.68    2:55.56  
 10 Holyoak, Rhys             12 FBI                  2:53.80    2:57.44  
 11 Vega, Jeremy              12 CRAN                 2:57.00    3:00.04  
 12 Alcazar-Stephens, Maximi  12 CFSD                 3:02.35    3:02.18  
 13 Branston, Simon           12 Ginninderra          3:05.71    3:04.36  
 14 Tee, Kevin                12 SURR                 3:05.00    3:09.89  
 15 Quin, Blake               12 Slca                 3:05.00    3:12.15  
 16 Wise, Hamish              12 Telopea              3:04.59    3:13.03  
 
Event 72  Girls 11 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rayner, Liana             11 Slca                 3:01.57    2:46.77  
  2 Cerni, Jessica            11 Slca                 2:43.60    2:47.27  
  3 Traficante, Jessica       11 Telopea              2:55.49    2:50.61  
  4 Cossetto, Natasha         11 SC Brindabella       2:52.95    2:50.71  
  5 Rossiter, Morgan          11 Telopea              2:53.86    2:54.34  
  6 Martine, Sarah            11 Telopea              3:05.29    3:00.15  
  7 Thirlwell, Jacinta        11 FBI                  2:56.23    3:02.39  
  8 Boundy, Kelsey            11 Vikings              2:57.51    3:03.63  
  9 Warmenhoven, Claire       11 Telopea              2:59.56    3:04.43  
 10 Hore, Teagan              11 SC Brindabella       3:03.56    3:04.94  
 11 Robins, Jamie             11 DPTO                 3:05.20    3:06.65  
 12 Baron, Julia              11 Northcote            3:06.00    3:08.83  
 
Event 72  Girls 12 Year Olds 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiggin, Melanie          12 SC Brindabella       2:42.84    2:41.34  
  2 Malone, Erin              12 Slca                 2:42.25    2:44.69  
  3 Newman, Jess              12 SURR                 2:47.77    2:48.01  
  4 Southwell, Briarna        12 DPTO                 2:47.55    2:49.28  
  5 Hudson, Laura             12 Telopea              2:57.12    2:51.69  
  6 Johns, Phoebe             12 Slca                 2:51.43    2:51.91  
  7 Bingham, Kate             12 Vikings              2:59.01    2:51.96  
  8 Kocevska, Elena           12 Northcote            3:05.58    3:04.11  
  9 Pitts, Bianca             12 SC Brindabella       3:06.00    3:04.22  
 10 Grimm, Alannah            12 Vikings              2:57.92    3:04.52  
 11 Doppler, Danielle         12 FBI                  3:02.78    3:13.62  
 12 Murison, Tatum            12 SURR                 3:04.00    3:16.61  
 13 Fahie, Amelia             12 Northcote            3:06.00    3:34.92  
 
Event 73  Men 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emerson-Webber, Ashley    19 ALBU                 4:18.82    4:22.66  
  2 Slater, Jon               17 Telopea              4:14.08    4:23.32  
  3 Worley, Johnny            15 CRAN                 4:18.51    4:23.38  
  4 Cheimardinov, Pavel       15 Telopea              4:34.00    4:32.29  
  5 Rousseau, Jonathon        14 Vikings              4:31.15    4:35.08  
  6 Kotzen, Warren            16 CRAN                 4:45.50    4:37.43  
  7 Warmenhoven, John         14 Telopea              4:50.00    4:44.49  
  8 Vega, Julian              15 CRAN                 4:40.78    4:47.43  
  9 Peters, Grant             15 DPTO                 4:46.00    4:47.97  
 10 Grady, Ben                14 Vikings              4:43.72    4:51.40  
 11 Mottee, Nicholas          15 Slca                 4:33.47    4:53.27  
 12 Hamers-Smith, Thomas      15 SC Brindabella       4:45.21    4:53.68  
 13 Walton-Healey, Ben        13 Northcote            4:50.00    5:03.37  
 14 Rispoli, Tim              13 Slca                 4:48.06    5:04.11  
 15 Brewer, Tom               13 Telopea              4:49.65    5:11.82  
 16 Castagna, Paolo           12 Northcote            4:50.00    5:25.11  
 17 Forbes, Sam               12 Northcote            4:50.00    5:25.40  
 
Event 74  Women 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 James, Michelle           15 CRAN                 4:36.96    4:48.88  
  2 Paton, Siobhan            19 Telopea              4:50.08    4:56.71  
  3 Arnold, Olivia            15 ALBU                 4:56.59    4:59.65  
  3 Andriolo, Sophie          13 Telopea              5:06.32    4:59.65  
  5 Petchell, Jenni           13 CBRA                 5:02.87    5:05.17  
  6 Lewis, Katrina            14 SC Brindabella       5:08.58    5:06.62  
  7 Barker, Michelle          14 Telopea              5:09.17    5:07.70  
  8 Clarke, Cristina          15 WODN                 5:05.00    5:16.82  
  9 Johnson, Samantha         14 Telopea              5:01.71    5:17.66  
 
Event 75  Men 8-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bingham, Adam             14 Vikings              1:59.90    2:05.90  
  2 Hardy, Michael            14 SMIF                 2:10.51    2:10.02  
  3 Camilleri, Clinton        14 Unattached           2:09.72    2:10.19  
  4 Blewitt, Trent            14 MTPR                 2:19.64    2:13.55  
  5 Ireland, Max              14 Telopea              2:16.82    2:13.63  
  6 Carrick, Ben              14 DPTO                 2:13.19    2:16.32  
  7 Hills, Richard            13 Telopea              2:13.27    2:18.65  
  8 Schmidt, Riley            14 ALBU                 2:27.50    2:18.67  
  9 Youlten, Scott            13 FBI                  2:16.27    2:19.05  
 10 Johns, Barton             14 Slca                 2:19.72    2:19.21  
 11 Wickens, Rian             14 Slca                 2:15.88    2:19.62  
 12 Creer, Broc               13 BOMA                 2:15.30    2:19.74  
 13 Zuzul, Rick               14 MCPK                 2:17.00    2:21.63  
 14 Nolan, Ben                14 SC Brindabella       2:22.24    2:22.41  
 15 Koens, Lyndon             14 SURR                 2:28.00    2:22.47  
 16 Hanrahan, Ryan            13 Slca                 2:23.42    2:22.90  
 17 Shein, Greg               14 CRAN                 2:21.00    2:23.79  
 18 Hanson, Ryan              12 DPTO                 2:25.67    2:25.01  
 19 Hardy, Craig              13 SMIF                 2:28.00    2:25.57  
 20 Gledhill, Cameron         13 BLGR                 2:22.00    2:26.07  
 21 Burt, Stephen             14 LIVP                 2:28.00    2:29.79  
 22 Furst, Gerard             14 ALBU                 2:21.00    2:30.30  
 23 Wood, Joshua              13 Telopea              2:27.65    2:39.40  
 24 Carrick, Mathew           12 DPTO                 2:26.00    2:41.93  
 -- Stevenson, Geoff          14 SURR                 2:10.79         DQ  
 
Event 76  Women 8-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Amy                13 BOMA                 2:16.29    2:17.76  
  2 Bird, Katie               14 Ginninderra          2:19.91    2:20.33  
  3 Bates, Samantha           13 DPTO                 2:25.01    2:25.18  
  4 Bennett, Kylie            14 Ginninderra          2:24.98    2:25.87  
  5 Lewis, Debbie             14 Vikings              2:27.97    2:26.56  
  6 Masson, Tegan             13 WGAA                 2:24.20    2:27.83  
  7 Hancock, Jessica          12 SC Brindabella       2:29.75    2:28.22  
  8 Robertson, Simone         13 SURR                 2:26.23    2:28.39  
  9 Di Pietro, Louisa         14 WODN                 2:30.00    2:29.65  
 10 Southwelll, Leisha        14 DPTO                 2:24.69    2:29.77  
 11 Vinton, Tahlia            13 DPTO                 2:29.77    2:30.68  
 12 Rossiter, Morgan          11 Telopea              2:30.02    2:32.45  
 13 Lewis, Hannah             14 Northcote            2:28.50    2:33.80  
 14 Dawes, Zara               14 SURR                 2:25.26    2:33.97  
 15 Wilkinson, Samantha       13 GOUL                 2:28.29    2:34.02  
 16 Aitchison, Samantha       12 GOUL                 2:34.00    2:35.35  
 17 Kerlin, Angela            13 CBRA                 2:34.00    2:35.40  
 18 Traficante, Jessica       11 Telopea              2:32.02    2:35.83  
 19 Arnold, Tara              13 ALBU                 2:31.40    2:35.89  
 20 Besanko, Shana            14 SURR                 2:33.98    2:38.28  
 21 Rowell, Janelle           14 Vikings              2:29.62    2:43.21  
 22 Nightingale, Haley        14 ALBU                 2:34.00    2:44.12  
 23 Giasoumi, Emma            13 Northcote            2:34.00    2:47.06  
 24 Walshaw, Rosemarie        14 Telopea              2:32.54    3:01.02  
 
Event 77  Men 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grinter, Nicholas         10 Slca                 1:21.34    1:21.73  
  2 Pollock, David            10 Vikings              1:30.98    1:28.05  
  3 Clay, Ryan                10 MTAN                 1:35.56    1:31.17  
  4 McCracken, Jordan         10 Ginninderra          1:39.09    1:35.65  
  5 Hudson, Patrick           10 Telopea              1:38.76    1:43.40  
  6 Drummond, Robert          10 MTAN                 1:39.66    1:44.26  
  7 Warmenhoven, Huw           9 Telopea              1:38.17    1:44.75  
  8 Farrah-Seaton, Jaxon       9 ALBU                 1:31.04    1:54.83  
  9 Harvey, Remy               8 Northcote            1:40.00    1:57.19  
 10 Monaghan, Ryan             9 Northcote            1:40.00    2:08.03  
 11 Kahforis, Yanni            9 Northcote            1:40.00    2:27.12  
 12 Whinnen, Errol             9 Northcote            1:40.00    2:34.87  
 
Event 78  Women 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramsay, Meagan            10 Vikings              1:26.48    1:26.13  
  2 Barber, Sri               10 SC Brindabella       1:27.29    1:26.56  
  3 Saywell, Lyndsay           9 SC Brindabella       1:37.18    1:35.42  
  4 Francis, Amber            10 Slca                 1:39.00    1:40.46  
  5 Allison, Darienne         10 Vikings              1:39.30    1:43.66  
  6 Kairouz, Jessica          10 Northcote            1:40.00    1:58.61  
  7 Walton-Healey, Eve         9 Northcote            1:40.00    2:00.73  
  8 Gilder, Lauren             9 Northcote            1:40.00    2:02.37  
  9 Murray, Sinead            10 Northcote            1:40.00    2:04.88  
 
Event 79  Men 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kobayashi, Yoichi         11 Telopea              1:09.87    1:10.63  
  2 Kenny, Ryan               11 FBI                  1:11.42    1:15.48  
  3 Cameron, Timothy          11 SC Brindabella       1:26.63    1:23.53  
  4 Ditchfield, Judd          11 ALBU                 1:25.26    1:27.99  
  5 Jacobsen, Niall           11 Vikings              1:31.41    1:30.20  
  6 Stewart, Alastair         11 Northcote            1:32.00    1:33.76  
  7 Harvey, Kit               11 Northcote            1:32.00    1:34.57  
  8 Simister, Cameron         11 SURR                 1:28.09    1:35.62  
  9 Nugent, Alex              11 Northcote            1:32.00    1:41.30  
 10 Dalton, Jack              11 Northcote            1:32.00    1:46.69  
 11 Lewis, Rory **M D**       11 Northcote            1:32.00    1:58.17  
 
Event 79  Men 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsh, Haydn              12 Vikings              1:09.15    1:07.05  
  2 Forbes, Sam               12 Northcote            1:11.03    1:11.77  
  3 Tazreiter, Sebastian      12 Telopea              1:14.64    1:14.78  
  4 O'Donnell, Mark           12 SURR                 1:22.36    1:15.92  
  5 Harvey, Luke              12 SC Brindabella       1:15.00    1:16.81  
  6 Vigneron, Somchai         12 MQSH                 1:19.99    1:18.45  
  7 Hanson, Ryan              12 DPTO                 1:24.96    1:19.24  
  8 Pollock, Martin           12 Vikings              1:14.11    1:19.27  
  9 Axelsen, Sam              12 Telopea              1:20.18    1:19.82  
 10 Ryan, Bradley             12 Slca                 1:32.00    1:21.90  
 11 Tee, Kevin                12 SURR                 1:22.00    1:25.27  
 12 Alcazar-Stephens, Maximi  12 CFSD                 1:26.23    1:25.49  
 13 Fawcett, Thomas           12 ALBU                 1:31.68    1:27.04  
 14 Wise, Hamish              12 Telopea              1:31.99    1:32.33  
 15 Castagna, Paolo           12 Northcote            1:30.51    1:33.89  
 
Event 80  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rayner, Liana             11 Slca                 1:12.58    1:13.78  
  2 Cerni, Jessica            11 Slca                 1:19.74    1:20.38  
  3 Johnstone, Madelaine      11 MQSH                 1:18.12    1:22.01  
  4 Traficante, Jessica       11 Telopea              1:26.18    1:24.62  
  5 Martine, Sarah            11 Telopea              1:32.74    1:27.26  
  6 Baron, Julia              11 Northcote            1:27.48    1:27.65  
  7 Boundy, Kelsey            11 Vikings              1:30.21    1:28.51  
  8 Robins, Jamie             11 DPTO                 1:31.80    1:30.70  
  9 Rossiter, Morgan          11 Telopea              1:28.12    1:32.16  
 10 Warmenhoven, Claire       11 Telopea              1:30.38    1:36.37  
 
Event 80  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whitelaw, Celeste         12 SURR                 1:17.92    1:18.76  
  2 Quiggin, Melanie          12 SC Brindabella       1:17.66    1:18.88  
  3 Bingham, Kate             12 Vikings              1:26.09    1:19.07  
  4 Newman, Jess              12 SURR                 1:21.13    1:20.43  
  5 Pitts, Bianca             12 SC Brindabella       1:28.55    1:28.37  
  6 Hudson, Laura             12 Telopea              1:26.51    1:28.52  
  7 Gelbart, Olivia           12 CRAN                 1:33.00    1:34.36  
  8 Kocevska, Elena           12 Northcote            1:31.56    1:36.32  
  9 Fahie, Amelia             12 Northcote            1:33.00    1:57.71  
 
Event 81  Men 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briggs, Brendan           15 BLGR                 2:44.44    2:41.42  
  2 Taylor, James             15 CRAN                 2:41.11    2:44.66  
  3 Collett, Max              17 WODN                 2:42.73    2:46.12  
  4 Pattenden, Trent          12 Vikings              2:59.60    3:00.41  
  5 Hall-Travini, Christophe  12 CFSD                 3:00.00    3:26.77  
 -- Nivan, Daniel             13 CRAN                 3:00.00         DQ  
 -- Ioannou, Zac              14 DPTO                 3:00.00         DQ  
 
Event 82  Women 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nivan, Natalie            15 CRAN                 2:54.69    2:57.14  
  2 Malone, Erin              12 Slca                 2:54.60    2:57.39  
  3 Harrex, Joanna            13 Telopea              2:58.82    2:58.07  
  4 Southwell, Teagan         16 DPTO                 3:00.00    3:00.42  
  5 Roche, Kathleen           15 Vikings              2:57.71    3:04.81  
  6 McInnes, Allison          14 SURR                 3:01.76    3:05.13  
  7 Phillips, Sarah           16 ALBU                 3:01.12    3:06.79  
  8 Dale, Elise               13 Vikings              3:04.67    3:10.03  
  9 McCaskill, Kate           16 CBRA                 3:07.39    3:19.10  
 10 Whitehorn, Amberley       17 SURR                 2:58.82    3:20.47  
 11 Burgess, Madeline         15 SURR                 3:10.40    3:26.36  
 -- Hudson, Laura             12 Telopea              3:10.65         DQ  
 
Event 83  Men 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Youlten, Scott            13 FBI                  1:06.49    1:08.06  
  2 Hills, Richard            13 Telopea              1:06.64    1:09.24  
  3 Walton-Healey, Ben        13 Northcote            1:12.63    1:11.00  
  4 Araco, Michael            13 SMIF                 1:14.59    1:11.71  
  5 Hardy, Craig              13 SMIF                 1:13.64    1:14.73  
  6 Wood, Joshua              13 Telopea              1:17.94    1:18.23  
  7 Wise, Ben                 13 Telopea              1:19.87    1:22.85  
  8 Bell, Justin              13 SURR                 1:20.93    1:23.11  
  9 Carnegie, Jake            13 Northcote            1:21.00    1:34.77  
 
Event 83  Men 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bingham, Adam             14 Vikings              1:02.31    1:02.32  
  2 Bouris, Alex              14 CRAN                 1:00.50    1:03.01  
  3 Zuzul, Rick               14 MCPK                 1:05.00    1:05.21  
  4 Camilleri, Clinton        14 Unattached           1:03.91    1:06.66  
  5 Grady, Ben                14 Vikings              1:05.00    1:06.74  
  6 Rousseau, Jonathon        14 Vikings              1:06.85    1:08.55  
  7 Carrick, Ben              14 DPTO                 1:06.72    1:08.93  
  8 Hardy, Michael            14 SMIF                 1:12.26    1:09.07  
  9 Rawson, Alan              14 Ginninderra          1:07.00    1:09.26  
 10 Ireland, Max              14 Telopea              1:08.86    1:09.36  
 11 Warmenhoven, John         14 Telopea              1:10.20    1:09.69  
 12 Pollock, Matthew          14 Vikings              1:10.44    1:12.65  
 13 Shein, Greg               14 CRAN                 1:12.00    1:13.07  
 14 Stevenson, Geoff          14 SURR                 1:10.00    1:17.16  
 15 Furst, Gerard             14 ALBU                 1:15.93    1:17.31  
 16 Nolan, Ben                14 SC Brindabella       1:19.75    1:17.75  
 17 Thompson, Michael         14 SC Brindabella       1:13.72    1:17.95  
 18 Koens, Lyndon             14 SURR                 1:20.82    1:19.58  
 19 Simister, Jonathon        14 SURR                 1:19.39    1:26.40  
 20 Klimkiewicz, Krzysztof    14 Northcote            1:21.00    1:26.66  
 
Event 84  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamkamhak, Iwa            13 Telopea              1:08.31    1:08.88  
  2 Vinton, Tahlia            13 DPTO                 1:15.28    1:16.36  
  3 Giasoumi, Emma            13 Northcote            1:23.00    1:26.33  
  4 Wilkinson, Samantha       13 GOUL                 1:23.00    1:26.82  
  5 Nielsen-Tuck, Georgia     13 Northcote            1:23.00    1:30.43  
  6 Dale, Kiri                13 Northcote            1:21.00    1:41.40  
 
Event 84  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mansell, Krysten          14 SC Brindabella       1:12.21    1:12.60  
  2 Doyle, Fiona              14 Ginninderra          1:21.10    1:20.28  
  3 Barker, Michelle          14 Telopea              1:22.40    1:21.85  
  4 Lee, Wen Yi               14 SURR                 1:21.90    1:22.91  
  5 Lewis, Hannah             14 Northcote            1:19.18    1:23.41  
  6 Johnson, Samantha         14 Telopea              1:23.00    1:24.69  
  7 Lane, Tessa               14 Vikings              1:23.00    1:24.83  
  8 Walshaw, Rosemarie        14 Telopea              1:22.45    1:40.50  
 -- Lewis, Katrina            14 SC Brindabella       1:22.46         DQ  
 
Event 85  Men 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Critchley, Jacob          15 Unattached           1:01.88    1:02.61  
  2 Lee, Nick                 15 Telopea              1:01.34    1:03.15  
  3 Cheimardinov, Pavel       15 Telopea              1:05.87    1:06.76  
  4 Hinchcliffe, Luke         15 CBRA                 1:11.17    1:10.25  
  5 Hamers-Smith, Thomas      15 SC Brindabella       1:12.23    1:11.37  
 
Event 85  Men 16 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheffield, James          16 SURR                 1:09.75    1:08.14  
  2 MacLean, Jonathon         16 WODN                 1:10.64    1:09.53  
 
Event 86  Women 15 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Priestly, Jenna           15 Ginninderra          1:06.83    1:08.06  
  2 Burraston, Lauren         15 Telopea              1:12.19    1:13.68  
  3 Clarke, Cristina          15 WODN                 1:18.62    1:16.70  
  4 Lamotte, Frances          15 WGAA                 1:12.57    1:18.43  
  5 Arnold, Olivia            15 ALBU                 1:21.95    1:22.54  
 
Event 86  Women 16 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 May, Erin                 16 ALBU                 1:06.56    1:08.69  
  2 McCaskill, Kate           16 CBRA                 1:21.75    1:21.21