Telopea Amateur Swimming Club Inc 
   
  Telopea Short Course Development Meet - 4/08/2002
 
 
  Results
 
 
 
Event 1 Girls 10 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Middleton, Heather 10   Telopea Asc 5:19.43   5:21.96    
       
2   Traficante, Jessica 10   Telopea Asc 5:22.13   5:23.61    
       
3   Ramsay, Meagan 10   Tuggeranong Vikings Swim Club 5:52.82   5:43.85    
       
 
Event 1 Girls 11 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Rossiter, Morgan 11   Telopea Asc 5:12.52   5:17.70    
       
2   Warmenhoven, Claire 11   Telopea Asc 6:00.30   5:44.08    
       
3   Martine, Sarah 11   Telopea Asc 6:50.81   5:53.82    
       
4   Hynson, Jessi 11   Southern Cross Brindabella Asc 6:42.00   6:02.85    
       
5   Gall, Alicia-Louise 11   Ginninderra Swim Club NT   7:44.51    
       
 
Event 1 Girls 12 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Hancock, Jessica 12   Southern Cross Brindabella Asc 5:43.00   5:14.49    
       
2   Handley, Charlotte 12   Capital Belconnen NT   7:07.99    
       
 
Event 1 Girls 13 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Bennett, Kylie 13   Ginninderra Swim Club 5:25.42   5:06.45    
       
2   Kerlin, Angela 13   Canberra Asc NT   5:52.83    
       
3   Bell, Katherine 13   Capital Belconnen 5:53.26   5:57.99    
       
 
Event 1 Women 15 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Roche, Kathleen 15   Tuggeranong Vikings Swim Club 5:10.74   5:12.22    
       
 
Event 1 Boys 10 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Nemec, Mitchell 10   Telopea Asc 6:18.85   6:18.03    
       
2   McCracken, Jordan 10   Ginninderra Swim Club NT   6:29.90    
       
3   Somerville, Robbie 10   Goulburn Amateur Swimming Club NT   7:59.21    
       
 
Event 1 Boys 11 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Brown, Brad 11   Queanbeyan Leagues SC NT   5:49.60    
       
2   Sheppard, Timothy 11   Queanbeyan Leagues SC 6:18.81   6:08.31    
       
 
Event 1 Boys 12 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Matthews, Jack 12   Telopea Asc 5:59.16   5:50.75    
       
2   Leifheit, Tomas 12   Woden Valley Asc NT   6:15.99    
       
3   Manuatu, Joshua 12   Goulburn Amateur Swimming Club 6:29.76   6:21.80    
       
 
Event 1 Boys 13 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   McCracken, Lucas 13   Ginninderra Swim Club 5:49.02   5:41.52    
       
 
Event 1 Boys 14 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Rocha, Brendan 14   Woden Valley Asc 4:53.00   4:50.14    
       
                                                                                                 
2   Pitkethly, Robert 14   Ginninderra Swim Club NT   5:23.98    
       
3   Murphy, Ryan 14   Southern Cross Brindabella Asc 5:46.11   5:40.39    
       
 
Event 2 Girls 6 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Sheppard, Belinda 6   Queanbeyan Leagues SC 25.82   27.16    
       
 
Event 2 Girls 7 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Wise, Stephanie 7   Telopea Asc 30.06   19.99    
       
2   Stubbings, Mollie 7   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   24.34    
       
3   Weston, Cody 7   Goulburn Amateur Swimming Club NT   24.58    
       
4   Hodgson, Zoe 7   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   29.40    
       
 
Event 2 Girls 8 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Douch, Laura 8   Woden Valley Asc NT   22.80    
       
2   Hughston, Sarah 8   Boorowa Asc NT   27.25    
       
 
Event 2 Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Black, Mihkyla 9   Cootamundra Swimming Club 26.90   23.17    
       
2   Gay, Elizabeth 9   Centre for Sports Development 25.53   23.41    
       
3   Byrne, Grace 9   Woden Valley Asc 27.22   29.18    
       
 
Event 2 Boys 8 Year Olds 25 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Barry, Randall 8   Telopea Asc NT   19.26    
       
2   Gillard, Michael 8   Ginninderra Swim Club 27.05   25.07    
       
 
Event 3 Girls 7 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Doran, Alissa 7   Telopea Asc 44.68   43.69    
       
2   Leonard, Michaela 7   Tuggeranong Vikings Swim Club 46.50   46.23    
       
3   Tazreiter, Michaela 7   Tuggeranong Vikings Swim Club 51.22   47.32    
       
4   Choy, Audrey 7   Centre for Sports Development 54.35   53.35    
       
5   Murphy, Rachael 7   Southern Cross Brindabella Asc NT   56.21    
       
6   Vickery, Cassandra 7   Ginninderra Swim Club NT   57.05    
       
7   Weston, Cody 7   Goulburn Amateur Swimming Club NT   57.96    
       
8   Taylor, Nicole 7   Tuggeranong Vikings Swim Club 1:01.21   1:05.01    
       
 
Event 3 Girls 8 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Streatfield, Ashleigh 8   Tuggeranong Vikings Swim Club 40.31   40.32    
       
2   Martine, Nicole 8   Telopea Asc 47.15   45.69    
       
3   Puckett, Rose 8   Burley Griffin Asc NT   48.44    
       
4   Somerville, Heather 8   Goulburn Amateur Swimming Club 49.92   48.77    
       
5   Hardy, Georgia 8   Woden Valley Asc 46.97   48.95    
       
6   Griffiths, Eloise 8   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   49.06    
       
7   Corcoran, Gabriela 8   Boorowa Asc NT   50.61    
       
8   Douch, Laura 8   Woden Valley Asc NT   51.25    
       
9   Menzies, Naomi 8   Ginninderra Swim Club NT   53.65    
       
10   Fox, Taylor 8   Ginninderra Swim Club 54.52   55.16    
       
11   Cady, Maddison 8   Goulburn Amateur Swimming Club 1:04.31   55.94    
       
                                                                                                 
 
Event 3 Boys 6 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Ramsay, Thomas 6   Tuggeranong Vikings Swim Club 59.95   57.83    
       
 
Event 3 Boys 7 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Morris, Hugo 7   Canberra Asc 40.98   40.73    
       
2   Allison, Nicholas 7   Southern Cross Brindabella Asc NT   54.17    
       
 
Event 3 Boys 8 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Warmenhoven, Huw 8   Telopea Asc 41.02   40.82    
       
2   Knight, Guy 8   Illawarra Red Devils Asc 43.94   41.49    
       
3   McEwan, Chris 8   Harden Murrumburrah Asc 41.68   42.85    
       
4   Ramsay, Alex 8   Tuggeranong Vikings Swim Club 52.65   47.89    
       
5   Leonard, Josh 8   Tuggeranong Vikings Swim Club 49.01   48.84    
       
 
Event 4 Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Buckley, Jessica 9   Illawarra Red Devils Asc 40.00   39.72    
       
2   Thomson, Brooke 9   Ginninderra Swim Club 43.02   41.21    
       
3   Smith, Natalie 9   Southern Cross Brindabella Asc 42.58   43.22    
       
4   Leussink, Brodi 9   Illawarra Red Devils Asc 47.50   44.59    
       
5   Burns, Cassandra 9   Illawarra Red Devils Asc NT   44.94    
       
6   Robinson, Jessie 9   Ginninderra Swim Club 45.28   45.95    
       
7   Scott, Raelene 9   Woden Valley Asc 50.03   50.81    
       
 
Event 4 Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Elliott, Krystal 10   Centre for Sports Development 39.00   35.29    
       
2   Tapp, Beatrice 10   Telopea Asc 39.68   36.82    
       
3   Brown, Erin 10   Burley Griffin Asc NT   37.13    
       
4   Allison, Darienne 10   Tuggeranong Vikings Swim Club 39.59   38.94    
       
5   Worley, Lisa 10   Ginninderra Swim Club 40.54   39.25    
       
6   Gradden, Tamara 10   Telopea Asc 41.03   40.66    
       
7   Davis, Rachel 10   Centre for Sports Development NT   40.93    
       
8   Jones, Christie 10   Tuggeranong Vikings Swim Club 40.64   41.59    
       
9   Doran, Kirstin 10   Telopea Asc 41.44   41.80    
       
10   Doherty, Cara 10   Capital Belconnen 42.71   41.81    
       
11   McEwan, Jessica 10   Harden Murrumburrah Asc 40.68   42.91    
       
12   Parker, Courtney 10   Queanbeyan Leagues SC 43.52   43.09    
       
13   Ley, Sian 10   Southern Cross Brindabella Asc 49.35   44.59    
       
14   Nissen, Maya 10   Ginninderra Swim Club 48.75   47.34    
       
15   Krutsky, Camilla 10   Ginninderra Swim Club NT   48.64    
       
16   Banfield, Claire 10   Goulburn Amateur Swimming Club 53.83   51.50    
       
17   Tazreiter, Samantha 10   Tuggeranong Vikings Swim Club 48.56   52.47    
       
18   Mobbs, Tamara 10   Illawarra Red Devils Asc 54.43   52.57    
       
 
Event 4 Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   French, Ned 9   Woden Valley Asc 48.22   39.77    
       
2   Saveski, Brandon 9   Illawarra Red Devils Asc 43.28   40.07    
       
3   Constable, Jared 9   Illawarra Red Devils Asc 42.21   40.16    
       
                                                                                                 
4   Markakis, Dimitri 9   Centre for Sports Development NT   40.53    
       
5   Leary, Scott 9   Queanbeyan Leagues SC 46.94   47.34    
       
6   Rocha, Don 9   Woden Valley Asc NT   47.40    
       
7   Hills, Victor 9   Telopea Asc 52.06   52.47    
       
8   Connors, Luke 9   Centre for Sports Development 48.18   58.39    
       
8   Pochi, Tony 9   Ginninderra Swim Club 50.44   58.39    
       
---   Stevens, Barton 9   Telopea Asc 43.16   DQ    
       
 
Event 4 Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Retter, Christopher 10   Burley Griffin Asc 39.00   36.97    
       
2   Willoughby, Nathaniel 10   Goulburn Amateur Swimming Club 38.44   37.08    
       
3   Plenty, Ciaran 10   Woden Valley Asc 39.75   37.38    
       
(Event 4 Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle)
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
4   Pochi, Loie 10   Ginninderra Swim Club 39.19   38.30    
       
5   Albertson Kill, Robert 10   Telopea Asc 41.86   39.55    
       
6   Bayley, Derek 10   Tuggeranong Vikings Swim Club 51.34   39.77    
       
7   Puckett, Jack 10   Burley Griffin Asc NT   40.04    
       
8   Black, Jaykeb 10   Cootamundra Swimming Club 44.75   41.28    
       
9   Cappello, Lincoln 10   Queanbeyan Leagues SC 45.48   42.85    
       
10   Loveock-Fay, Mitchell 10   Ginninderra Swim Club 42.09   43.68    
       
11   Lowman, Jack 10   Tuggeranong Vikings Swim Club 43.65   43.76    
       
12   Retter, Nicholas 10   Burley Griffin Asc 43.50   43.88    
       
13   Somerville, Robbie 10   Goulburn Amateur Swimming Club 43.55   45.18    
       
14   Firmstone, Dylan 10   Illawarra Red Devils Asc NT   48.52    
       
15   Pitkethly, Andrew 10   Ginninderra Swim Club 48.13   50.81    
       
16   Manuatu, Stevie 10   Goulburn Amateur Swimming Club 1:01.51   53.74    
       
 
Event 5 Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Martine, Sarah 11   Telopea Asc 33.50   34.20    
       
2   Rossiter, Morgan 11   Telopea Asc 33.66   34.23    
       
2   Warmenhoven, Claire 11   Telopea Asc 34.25   34.23    
       
4   Cotis, Athena 11   Telopea Asc 35.21   34.35    
       
5   Hudson, Laura 11   Telopea Asc 36.14   35.11    
       
6   Retter, Corina 11   Burley Griffin Asc 36.46   35.36    
       
7   Hynson, Jessi 11   Southern Cross Brindabella Asc 34.57   35.43    
       
8   Memmolo, Maria-Angelica 11   Burley Griffin Asc 38.47   35.56    
       
9   Darwin, Neneh 11   Centre for Sports Development 41.11   38.97    
       
9   Maher, Jaemi 11   Ginninderra Swim Club NT   38.97    
       
11   Cady, Senitta 11   Goulburn Amateur Swimming Club 45.57   40.93    
       
12   Joseph, Helena 11   Telopea Asc 40.10   41.07    
       
13   Henry, Kassandra 11   Canberra Asc 43.33   41.51    
       
14   Griffiths, Jessica 11   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   42.12    
       
15   Gall, Alicia-Louise 11   Ginninderra Swim Club 40.60   43.27    
       
16   Thompson, Sophie 11   Tuggeranong Vikings Swim Club 47.80   43.62    
       
17   Mulcahey, Madeline 11   Canberra Asc NT   45.20    
       
18   Hinder, Madeleine 11   Centre for Sports Development NT   45.40    
       
19   Woods, Tegun 11   Harden Murrumburrah Asc 51.00   54.83    
       
 
Event 5 Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Aitchison, Samantha 12   Goulburn Amateur Swimming Club 34.38   32.03    
       
                                                                                                 
2   Marshall, Amelia 12   Goulburn Amateur Swimming Club 34.74   32.87    
       
3   Buckley, Shannon 12   Illawarra Red Devils Asc 39.50   33.38    
       
4   Cooke, Jenna 12   Yass Asc 33.36   34.63    
       
5   Henry, Samantha 12   Canberra Asc 36.90   35.78    
       
6   Smith, Tara 12   Burley Griffin Asc 37.84   35.91    
       
7   Sutherland, Jane 12   Telopea Asc 40.60   40.54    
       
 
Event 5 Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Jamieson, Peter-William 11   Illawarra Red Devils Asc 32.61   32.47    
       
2   Godkin, Geoffrey 11   Goulburn Amateur Swimming Club 36.01   35.91    
       
3   Sheppard, Timothy 11   Queanbeyan Leagues SC 34.82   36.45    
       
4   Scott, Glen 11   Centre for Sports Development 39.66   38.01    
       
5   Taylor, Brendan 11   Tuggeranong Vikings Swim Club 38.68   38.35    
       
5   Hall-Travini, Christopher 11   Centre for Sports Development 38.51   38.35    
       
7   Corcoran, Rudy 11   Boorowa Asc NT   42.31    
       
(Event 5 Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle)
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
8   Hadobas, Andrew 11   Telopea Asc 50.51   46.31    
       
 
Event 5 Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Noake, Mitchell 12   Illawarra Red Devils Asc 32.42   31.59    
       
2   Bonner, Dale 12   Ginninderra Swim Club 33.37   32.47    
       
3   Kerr, Joshua 12   Illawarra Red Devils Asc 34.06   33.26    
       
4   Murphy, Sam 12   Southern Cross Brindabella Asc 34.54   34.13    
       
5   Black, Josh 12   Cootamundra Swimming Club 32.75   34.83    
       
6   Birtles, Callum 12   Queanbeyan Leagues SC 36.50   36.31    
       
7   Kuster, Nathan 12   Centre for Sports Development 36.96   36.38    
       
8   Wise, Hamish 12   Telopea Asc 36.61   37.07    
       
9   Cotterill, Tom 12   Centre for Sports Development 39.12   37.26    
       
 
Event 6 Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Wilkinson, Samantha 13   Goulburn Amateur Swimming Club 32.64   31.90    
       
2   Kerlin, Angela 13   Canberra Asc 33.14   32.76    
       
3   Joseph, Marie-Sophie 13   Telopea Asc 34.40   33.36    
       
4   Bell, Katherine 13   Capital Belconnen 34.02   34.88    
       
5   Saveski, Krystal 13   Illawarra Red Devils Asc 35.18   36.00    
       
6   Meadows, Sarah 13   Cootamundra Swimming Club 35.90   36.37    
       
7   Hodgson, Tara 13   Tuggeranong Vikings Swim Club 34.76   36.56    
       
8   Walshaw, Rosemarie 13   Telopea Asc 49.48   38.99    
       
9   Hawes, Sarah 13   Telopea Asc 34.52   42.12    
       
10   Baldwin, Rebekah 13   Tuggeranong Vikings Swim Club 44.97   43.66    
       
11   Taylor, Claire 13   Capital Belconnen 47.82   48.54    
       
 
Event 6 Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Raine, Kate 14   Yass Asc 32.86   32.41    
       
2   Blackburn, Emma 14   Centre for Sports Development 35.15   33.51    
       
3   Collin, Ruth 14   Capital Belconnen 33.16   33.58    
       
4   McDonald, Rachel 14   Tuggeranong Vikings Swim Club 34.20   35.28    
       
5   Molloy, Aly 14   Capital Belconnen 37.72   37.35    
       
                                                                                                 
 
Event 6 Women 15 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Moore, Kari 15   Tuggeranong Vikings Swim Club 36.22   33.93    
       
 
Event 6 Women 17 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
---   Ross, Amanda 17   Woden Valley Asc 32.65   DQ    
       
 
Event 6 Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Matos, Victor 13   Illawarra Red Devils Asc 32.33   30.93    
       
2   Brieger, Dominique 13   Telopea Asc 34.25   33.21    
       
3   Lee, Tom 13   Telopea Asc 36.10   33.81    
       
4   Memmolo, Damiano 13   Burley Griffin Asc 37.09   35.12    
       
 
Event 6 Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Pitkethly, Robert 14   Ginninderra Swim Club 32.08   30.99    
       
2   Eliason, Richard 14   Capital Belconnen 32.18   31.51    
       
3   Murphy, Ryan 14   Southern Cross Brindabella Asc 31.51   32.02    
       
4   Menzies, Ben 14   Ginninderra Swim Club 32.85   32.52    
       
(Event 6 Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle)
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
5   Handley, Nick 14   Capital Belconnen 35.54   35.06    
       
 
Event 7 Girls 7 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Leonard, Michaela 7   Tuggeranong Vikings Swim Club 2:01.27   1:53.79    
       
2   Doran, Alissa 7   Telopea Asc 1:54.83   1:54.65    
       
 
Event 7 Girls 8 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Martine, Nicole 8   Telopea Asc 1:52.35   1:51.85    
       
 
Event 7 Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Robinson, Jessie 9   Ginninderra Swim Club 1:56.62   1:59.24    
       
2   Scott, Raelene 9   Woden Valley Asc 1:53.87   1:59.26    
       
 
Event 7 Boys 7 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Pulley, William 7   Centre for Sports Development 2:02.56   1:47.37    
       
 
Event 7 Boys 8 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Warmenhoven, Huw 8   Telopea Asc 1:47.96   1:39.53    
       
2   Leonard, Josh 8   Tuggeranong Vikings Swim Club 1:52.18   1:53.03    
       
3   McEwan, Chris 8   Harden Murrumburrah Asc 2:12.00   2:10.85    
       
 
Event 7 Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Honey, Nicholas 9   Canberra Asc 1:49.44   1:42.97    
       
2   Stevens, Barton 9   Telopea Asc NT   1:45.02    
       
3   Connors, Luke 9   Centre for Sports Development 2:06.75   1:46.48    
       
4   Leary, Scott 9   Queanbeyan Leagues SC NT   1:50.15    
       
                                                                                                 
5   Scott, Gavin 9   Ginninderra Swim Club NT   1:57.01    
       
 
Event 8 Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Elliott, Krystal 10   Centre for Sports Development 1:37.00   1:30.21    
       
2   Tapp, Beatrice 10   Telopea Asc NT   1:33.57    
       
3   Doran, Kirstin 10   Telopea Asc 1:43.25   1:41.53    
       
4   Gradden, Tamara 10   Telopea Asc NT   1:45.50    
       
5   Lennox, Claire 10   Ginninderra Swim Club 2:01.59   1:55.66    
       
6   Krutsky, Camilla 10   Ginninderra Swim Club NT   2:01.41    
       
7   McEwan, Jessica 10   Harden Murrumburrah Asc 2:05.00   2:05.49    
       
8   Mobbs, Tamara 10   Illawarra Red Devils Asc NT   2:15.26    
       
 
Event 8 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Wood, Laura 11   Telopea Asc 1:36.35   1:34.81    
       
2   Maher, Jaemi 11   Ginninderra Swim Club NT   1:37.67    
       
3   Joseph, Helena 11   Telopea Asc 1:46.89   1:43.50    
       
4   Baldwin, Samantha 11   Tuggeranong Vikings Swim Club 1:50.20   1:45.82    
       
 
Event 8 Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Retter, Christopher 10   Burley Griffin Asc 1:37.01   1:34.78    
       
2   Albertson Kill, Robert 10   Telopea Asc 1:41.31   1:36.30    
       
3   Nemec, Mitchell 10   Telopea Asc 1:39.13   1:36.48    
       
(Event 8 Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke)
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
4   Willoughby, Nathaniel 10   Goulburn Amateur Swimming Club 1:39.21   1:43.97    
       
5   Cappello, Lincoln 10   Queanbeyan Leagues SC 1:42.90   1:44.18    
       
6   Pitkethly, Andrew 10   Ginninderra Swim Club 1:57.06   2:00.45    
       
 
Event 8 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Taylor, Brendan 11   Tuggeranong Vikings Swim Club 1:37.48   1:32.58    
       
2   Scott, Glen 11   Centre for Sports Development 1:36.38   1:37.19    
       
 
Event 9 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Marshall, Amelia 12   Goulburn Amateur Swimming Club 1:28.17   1:23.92    
       
2   Aitchison, Samantha 12   Goulburn Amateur Swimming Club 1:30.07   1:24.36    
       
3   Hancock, Jessica 12   Southern Cross Brindabella Asc 1:25.77   1:27.12    
       
4   Henry, Samantha 12   Canberra Asc 1:37.90   1:29.79    
       
5   Smith, Tara 12   Burley Griffin Asc 1:34.55   1:34.59    
       
6   Handley, Charlotte 12   Capital Belconnen NT   2:02.68    
       
 
Event 9 Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Wilkinson, Samantha 13   Goulburn Amateur Swimming Club 1:25.30   1:23.76    
       
2   Hadobas, Tessa 13   Telopea Asc 1:27.21   1:23.79    
       
3   Kerlin, Angela 13   Canberra Asc 1:31.60   1:26.96    
       
4   Walshaw, Rosemarie 13   Telopea Asc 1:42.28   1:33.21    
       
 
Event 9 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Matthews, Jack 12   Telopea Asc 1:25.15   1:23.73    
       
                                                                                                 
2   Noake, Mitchell 12   Illawarra Red Devils Asc 1:26.85   1:23.90    
       
3   Black, Josh 12   Cootamundra Swimming Club 1:24.87   1:24.80    
       
4   Burns, Robert 12   Illawarra Red Devils Asc 1:45.37   1:25.39    
       
5   Bonner, Dale 12   Ginninderra Swim Club NT   1:26.30    
       
6   Wise, Hamish 12   Telopea Asc 1:26.65   1:27.46    
       
7   Murphy, Sam 12   Southern Cross Brindabella Asc 1:30.73   1:28.47    
       
8   Leifheit, Tomas 12   Woden Valley Asc 1:31.77   1:31.48    
       
9   Birtles, Callum 12   Queanbeyan Leagues SC 1:34.97   1:33.17    
       
10   Kuster, Nathan 12   Centre for Sports Development 1:36.04   1:36.20    
       
 
Event 9 Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Matos, Victor 13   Illawarra Red Devils Asc 1:24.25   1:22.32    
       
 
Event 10 Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Johnson, Samantha 14   Telopea Asc 1:26.04   1:24.68    
       
2   McDonald, Rachel 14   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   1:33.68    
       
 
Event 10 Women 15 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Moore, Kari 15   Tuggeranong Vikings Swim Club 1:28.99   1:26.81    
       
 
Event 10 Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Pitkethly, Robert 14   Ginninderra Swim Club 1:18.87   1:21.75    
       
2   Handley, Nick 14   Capital Belconnen 1:38.45   1:51.80    
       
 
Event 11 Girls 6 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Sheppard, Belinda 6   Queanbeyan Leagues SC 36.61   35.75    
       
 
Event 11 Girls 7 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Wise, Stephanie 7   Telopea Asc 40.62   31.30    
       
2   Stubbings, Mollie 7   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   33.94    
       
3   Vickery, Cassandra 7   Ginninderra Swim Club NT   34.81    
       
4   Murphy, Rachael 7   Southern Cross Brindabella Asc 37.56   35.37    
       
5   Weston, Cody 7   Goulburn Amateur Swimming Club NT   38.05    
       
6   Hodgson, Zoe 7   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   44.28    
       
 
Event 11 Girls 8 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Griffiths, Eloise 8   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   29.34    
       
2   Hughston, Sarah 8   Boorowa Asc NT   40.96    
       
 
Event 11 Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Black, Mihkyla 9   Cootamundra Swimming Club 37.72   37.67    
       
 
Event 11 Boys 6 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Ramsay, Thomas 6   Tuggeranong Vikings Swim Club 35.34   35.13    
       
 
Event 11 Boys 7 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Allison, Nicholas 7   Southern Cross Brindabella Asc 39.73   36.13    
       
                                                                                                 
 
Event 11 Boys 8 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Barry, Randall 8   Telopea Asc NT   27.73    
       
2   McEwan, Chris 8   Harden Murrumburrah Asc 37.58   37.22    
       
 
Event 11 Boys 9 Year Olds 25 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Markakis, Dimitri 9   Centre for Sports Development NT   27.44    
       
 
Event 12 Girls 7 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Leonard, Michaela 7   Tuggeranong Vikings Swim Club 58.13   58.76    
       
2   Doran, Alissa 7   Telopea Asc 59.27   58.83    
       
3   Choy, Audrey 7   Centre for Sports Development 1:17.62   1:12.16    
       
4   Murphy, Rachael 7   Southern Cross Brindabella Asc NT   1:17.06    
       
5   Tazreiter, Michaela 7   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   1:20.58    
       
6   Taylor, Nicole 7   Tuggeranong Vikings Swim Club 1:39.40   1:37.19    
       
 
Event 12 Girls 8 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Streatfield, Ashleigh 8   Tuggeranong Vikings Swim Club 53.66   52.25    
       
2   Corcoran, Gabriela 8   Boorowa Asc NT   53.19    
       
3   Martine, Nicole 8   Telopea Asc 52.45   55.91    
       
4   Hardy, Georgia 8   Woden Valley Asc 56.19   58.34    
       
5   Puckett, Rose 8   Burley Griffin Asc NT   1:04.05    
       
6   Menzies, Naomi 8   Ginninderra Swim Club NT   1:04.20    
       
7   Douch, Laura 8   Woden Valley Asc NT   1:06.79    
       
8   Somerville, Heather 8   Goulburn Amateur Swimming Club 1:09.33   1:08.93    
       
(Event 12 Girls 8 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke)
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
9   Fox, Taylor 8   Ginninderra Swim Club 1:11.98   1:09.47    
       
10   Cady, Maddison 8   Goulburn Amateur Swimming Club 1:13.70   1:17.81    
       
 
Event 12 Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Buckley, Jessica 9   Illawarra Red Devils Asc 59.17   53.75    
       
2   Smith, Natalie 9   Southern Cross Brindabella Asc 57.95   57.16    
       
3   Thomson, Brooke 9   Ginninderra Swim Club 56.06   57.53    
       
4   Leussink, Brodi 9   Illawarra Red Devils Asc 1:05.28   58.67    
       
5   Burns, Cassandra 9   Illawarra Red Devils Asc NT   1:01.52    
       
6   Byrne, Grace 9   Woden Valley Asc NT   1:04.51    
       
7   Gay, Elizabeth 9   Centre for Sports Development 1:09.94   1:04.71    
       
8   Robinson, Jessie 9   Ginninderra Swim Club 1:03.19   1:04.81    
       
9   Scott, Raelene 9   Woden Valley Asc 1:17.06   1:20.49    
       
 
Event 12 Boys 7 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Morris, Hugo 7   Canberra Asc 1:02.29   59.03    
       
 
Event 12 Boys 8 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Barry, Randall 8   Telopea Asc NT   58.55    
       
2   Leonard, Josh 8   Tuggeranong Vikings Swim Club 58.47   1:00.00    
       
                                                                                                 
3   Banfield, Brendan 8   Goulburn Amateur Swimming Club 1:06.50   1:01.10    
       
4   Knight, Guy 8   Illawarra Red Devils Asc 1:01.00   1:01.38    
       
5   Warmenhoven, Huw 8   Telopea Asc 1:00.08   1:04.45    
       
6   Ramsay, Alex 8   Tuggeranong Vikings Swim Club 1:18.21   1:11.70    
       
7   Gillard, Michael 8   Ginninderra Swim Club 1:16.00   1:17.28    
       
 
Event 12 Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Bruce, Jack 9   Telopea Asc 55.04   53.15    
       
2   Hudson, Patrick 9   Telopea Asc 53.52   54.32    
       
3   Cooke, Matthew 9   Yass Asc 55.87   54.71    
       
4   Honey, Nicholas 9   Canberra Asc 54.62   55.31    
       
5   Saveski, Brandon 9   Illawarra Red Devils Asc 1:01.81   57.32    
       
6   Stevens, Barton 9   Telopea Asc 59.82   58.06    
       
7   Mobbs, Blake 9   Illawarra Red Devils Asc 59.93   58.66    
       
8   Rocha, Don 9   Woden Valley Asc NT   59.79    
       
9   Connors, Luke 9   Centre for Sports Development 1:05.69   1:00.57    
       
10   Hills, Victor 9   Telopea Asc 1:06.02   1:06.22    
       
11   French, Ned 9   Woden Valley Asc 1:13.00   1:08.16    
       
12   Constable, Jared 9   Illawarra Red Devils Asc 1:05.38   1:09.00    
       
13   Pochi, Tony 9   Ginninderra Swim Club 1:04.21   1:11.36    
       
14   Leary, Scott 9   Queanbeyan Leagues SC 1:25.51   1:11.49    
       
 
Event 13 Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Elliott, Krystal 10   Centre for Sports Development 49.28   49.39    
       
2   Jones, Christie 10   Tuggeranong Vikings Swim Club 50.08   49.90    
       
3   Brown, Erin 10   Burley Griffin Asc NT   51.99    
       
4   Allison, Darienne 10   Tuggeranong Vikings Swim Club 52.56   52.36    
       
5   Worley, Lisa 10   Ginninderra Swim Club 52.62   52.86    
       
6   Davis, Rachel 10   Centre for Sports Development NT   56.66    
       
7   Doran, Kirstin 10   Telopea Asc 56.74   57.66    
       
8   Nissen, Maya 10   Ginninderra Swim Club 1:04.62   1:00.29    
       
(Event 13 Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke)
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
9   Mobbs, Tamara 10   Illawarra Red Devils Asc 1:06.22   1:01.24    
       
10   Parker, Courtney 10   Queanbeyan Leagues SC 1:06.64   1:01.94    
       
11   McEwan, Jessica 10   Harden Murrumburrah Asc 1:02.00   1:03.55    
       
12   Krutsky, Camilla 10   Ginninderra Swim Club NT   1:04.38    
       
13   Tazreiter, Samantha 10   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   1:05.63    
       
14   Lennox, Claire 10   Ginninderra Swim Club NT   1:06.68    
       
15   Banfield, Claire 10   Goulburn Amateur Swimming Club 1:12.12   1:12.26    
       
 
Event 13 Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Hinder, Madeleine 11   Centre for Sports Development 49.93   49.90    
       
2   Maher, Jaemi 11   Ginninderra Swim Club NT   52.14    
       
3   Retter, Corina 11   Burley Griffin Asc 52.42   52.99    
       
4   Darwin, Neneh 11   Centre for Sports Development 53.45   53.67    
       
5   Mulcahey, Madeline 11   Canberra Asc NT   54.31    
       
6   Henry, Kassandra 11   Canberra Asc 55.29   55.27    
       
7   Griffiths, Jessica 11   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   55.29    
       
                                                                                                 
8   Thompson, Sophie 11   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   56.77    
       
9   Gall, Alicia-Louise 11   Ginninderra Swim Club 58.91   57.55    
       
10   Joseph, Helena 11   Telopea Asc 58.39   59.19    
       
11   Cady, Senitta 11   Goulburn Amateur Swimming Club 59.35   1:00.20    
       
12   Woods, Tegun 11   Harden Murrumburrah Asc 1:08.00   1:25.82    
       
 
Event 13 Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Plenty, Ciaran 10   Woden Valley Asc 50.37   50.26    
       
2   Nemec, Mitchell 10   Telopea Asc 51.89   50.61    
       
3   Retter, Nicholas 10   Burley Griffin Asc 54.91   52.19    
       
4   Bayley, Derek 10   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   53.26    
       
5   Albertson Kill, Robert 10   Telopea Asc 54.62   53.62    
       
6   Pochi, Loie 10   Ginninderra Swim Club 53.14   53.68    
       
7   Puckett, Jack 10   Burley Griffin Asc NT   55.38    
       
8   Willoughby, Nathaniel 10   Goulburn Amateur Swimming Club 58.00   56.36    
       
9   Cappello, Lincoln 10   Queanbeyan Leagues SC 58.99   58.97    
       
10   Somerville, Robbie 10   Goulburn Amateur Swimming Club 1:01.14   1:04.67    
       
11   Pitkethly, Andrew 10   Ginninderra Swim Club 1:04.07   1:05.53    
       
12   Black, Jaykeb 10   Cootamundra Swimming Club 1:08.82   1:06.40    
       
13   Manuatu, Stevie 10   Goulburn Amateur Swimming Club 1:15.65   1:14.13    
       
 
Event 13 Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Corcoran, Rudy 11   Boorowa Asc NT   46.08    
       
2   Jamieson, Peter-William 11   Illawarra Red Devils Asc 49.73   49.27    
       
3   Godkin, Geoffrey 11   Goulburn Amateur Swimming Club 52.22   50.77    
       
4   Scott, Glen 11   Centre for Sports Development 51.82   50.98    
       
5   Hadobas, Andrew 11   Telopea Asc 1:02.61   1:00.13    
       
 
Event 14 Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Campbell, Georgie 12   Cootamundra Swimming Club 43.74   41.68    
       
2   Cooke, Jenna 12   Yass Asc 44.59   44.95    
       
3   Hancock, Jessica 12   Southern Cross Brindabella Asc 52.02   50.16    
       
4   Sutherland, Jane 12   Telopea Asc 49.88   50.65    
       
5   Marshall, Amelia 12   Goulburn Amateur Swimming Club 52.35   52.74    
       
 
Event 14 Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Joseph, Marie-Sophie 13   Telopea Asc 44.04   42.96    
       
2   Wilkinson, Samantha 13   Goulburn Amateur Swimming Club 44.53   43.82    
       
3   Hadobas, Tessa 13   Telopea Asc 48.02   46.14    
       
4   Bell, Katherine 13   Capital Belconnen 47.31   47.76    
       
5   Meadows, Sarah 13   Cootamundra Swimming Club 49.51   47.83    
       
6   Hodgson, Tara 13   Tuggeranong Vikings Swim Club 52.33   48.47    
       
7   Saveski, Krystal 13   Illawarra Red Devils Asc 50.91   50.38    
       
8   Taylor, Claire 13   Capital Belconnen 56.11   54.02    
       
9   Walshaw, Rosemarie 13   Telopea Asc 1:10.70   55.61    
       
10   Baldwin, Rebekah 13   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   57.44    
       
 
Event 14 Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Noake, Mitchell 12   Illawarra Red Devils Asc 45.70   47.21    
       
                                                                                                 
2   Kerr, Joshua 12   Illawarra Red Devils Asc 49.75   47.80    
       
3   Kuster, Nathan 12   Centre for Sports Development 47.94   47.98    
       
4   Leifheit, Tomas 12   Woden Valley Asc 51.06   51.10    
       
5   Manuatu, Joshua 12   Goulburn Amateur Swimming Club 50.62   51.26    
       
6   Cotterill, Tom 12   Centre for Sports Development 52.68   52.64    
       
 
Event 14 Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Memmolo, Damiano 13   Burley Griffin Asc 45.69   43.45    
       
2   Lee, Tom 13   Telopea Asc 53.46   48.42    
       
 
Event 15 Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Johnson, Samantha 14   Telopea Asc 42.03   41.51    
       
2   Blackburn, Emma 14   Centre for Sports Development 47.13   45.32    
       
 
Event 15 Women 15 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Wilkinson, Carina 15   Crookwell Asc 51.91   48.81    
       
 
Event 15 Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Eliason, Richard 14   Capital Belconnen 39.07   38.61    
       
2   Pitkethly, Robert 14   Ginninderra Swim Club 37.80   39.20    
       
3   Menzies, Ben 14   Ginninderra Swim Club 46.00   43.12    
       
 
Event 16 Girls 9 Year Olds 200 SC Meter IM
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Buckley, Jessica 9   Illawarra Red Devils Asc NT   4:04.20    
       
 
Event 16 Girls 10 Year Olds 200 SC Meter IM
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Allison, Darienne 10   Tuggeranong Vikings Swim Club 3:30.42   3:28.32    
       
2   Nissen, Maya 10   Ginninderra Swim Club 4:18.70   4:16.10    
       
3   Lennox, Claire 10   Ginninderra Swim Club NT   4:23.94    
       
 
Event 16 Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Hudson, Laura 11   Telopea Asc 3:05.95   2:56.16    
       
2   Martine, Sarah 11   Telopea Asc 3:01.76   3:01.82    
       
3   Warmenhoven, Claire 11   Telopea Asc 3:01.06   3:04.14    
       
4   Hynson, Jessi 11   Southern Cross Brindabella Asc 3:07.84   3:09.28    
       
(Event 16 Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM)
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
5   Cotis, Athena 11   Telopea Asc 3:14.86   3:09.59    
       
6   Memmolo, Maria-Angelica 11   Burley Griffin Asc NT   3:14.95    
       
7   Retter, Corina 11   Burley Griffin Asc 3:20.91   3:26.72    
       
8   Wood, Laura 11   Telopea Asc 3:18.04   3:32.67    
       
9   Joseph, Helena 11   Telopea Asc 3:50.85   3:37.70    
       
 
Event 16 Boys 8 Year Olds 200 SC Meter IM
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Knight, Guy 8   Illawarra Red Devils Asc 4:02.01   3:58.64    
       
 
Event 16 Boys 10 Year Olds 200 SC Meter IM
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Pulley, George 10   Centre for Sports Development 3:14.12   3:05.36    
       
                                                                                                 
2   Nemec, Mitchell 10   Telopea Asc 3:32.42   3:18.95    
       
3   McCracken, Jordan 10   Ginninderra Swim Club 3:29.58   3:21.94    
       
4   Plenty, Ciaran 10   Woden Valley Asc 3:31.74   3:22.10    
       
5   Bayley, Derek 10   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   3:43.84    
       
 
Event 16 Boys 11 Year Olds 200 SC Meter IM
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Jamieson, Peter-William 11   Illawarra Red Devils Asc 3:23.14   3:05.11    
       
2   Alcazar-Stevens, Nicolas 11   Centre for Sports Development 3:20.11   3:20.47    
       
3   Hall-Travini, Christopher 11   Centre for Sports Development 3:39.73   3:26.03    
       
4   Godkin, Geoffrey 11   Goulburn Amateur Swimming Club NT   3:46.55    
       
 
Event 17 Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Campbell, Georgie 12   Cootamundra Swimming Club 3:11.56   2:57.84    
       
2   Aitchison, Samantha 12   Goulburn Amateur Swimming Club 3:13.78   3:10.01    
       
3   Hancock, Jessica 12   Southern Cross Brindabella Asc 3:04.72   3:13.90    
       
4   Buckley, Shannon 12   Illawarra Red Devils Asc 3:40.00   3:23.64    
       
5   Henry, Samantha 12   Canberra Asc NT   3:23.81    
       
 
Event 17 Girls 13 Year Olds 200 SC Meter IM
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Wilkinson, Samantha 13   Goulburn Amateur Swimming Club 3:05.31   2:58.67    
       
2   Hadobas, Tessa 13   Telopea Asc 3:02.88   3:02.06    
       
3   Meadows, Sarah 13   Cootamundra Swimming Club 3:09.96   3:26.64    
       
4   Walshaw, Rosemarie 13   Telopea Asc 3:53.06   3:35.31    
       
 
Event 17 Girls 14 Year Olds 200 SC Meter IM
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Collin, Ruth 14   Capital Belconnen 3:14.18   3:07.12    
       
 
Event 17 Boys 12 Year Olds 200 SC Meter IM
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Knight, Trent 12   Illawarra Red Devils Asc 2:57.12   2:45.89    
       
2   Matthews, Jack 12   Telopea Asc 3:07.86   2:57.61    
       
3   Burns, Robert 12   Illawarra Red Devils Asc NT   2:58.97    
       
4   Alcazar-Stevens, Maximiliano 12   Centre for Sports Development 3:02.35   3:05.44    
       
5   Kerr, Joshua 12   Illawarra Red Devils Asc 3:20.81   3:15.77    
       
6   Murphy, Sam 12   Southern Cross Brindabella Asc 3:18.33   3:18.15    
       
7   Wise, Hamish 12   Telopea Asc 3:17.59   3:21.66    
       
8   Kuster, Nathan 12   Centre for Sports Development 3:23.44   3:22.66    
       
9   Leifheit, Tomas 12   Woden Valley Asc 3:40.98   3:31.05    
       
10   Birtles, Callum 12   Queanbeyan Leagues SC NT   3:38.98    
       
11   Manuatu, Joshua 12   Goulburn Amateur Swimming Club 3:38.89   3:40.21    
       
 
Event 17 Boys 13 Year Olds 200 SC Meter IM
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Matos, Victor 13   Illawarra Red Devils Asc 2:48.56   2:54.09    
       
2   Cain, Callan 13   Telopea Asc 3:14.99   3:11.39    
       
 
Event 17 Boys 14 Year Olds 200 SC Meter IM
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Murphy, Ryan 14   Southern Cross Brindabella Asc 3:03.31   3:05.19    
       
 
Event 18 Girls 7 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Doran, Alissa 7   Telopea Asc 52.09   52.93    
       
                                                                                                 
2   Tazreiter, Michaela 7   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   55.78    
       
3   Choy, Audrey 7   Centre for Sports Development NT   1:07.57    
       
4   Taylor, Nicole 7   Tuggeranong Vikings Swim Club 1:20.99   1:23.18    
       
 
Event 18 Girls 8 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Streatfield, Ashleigh 8   Tuggeranong Vikings Swim Club 50.49   50.00    
       
2   Hardy, Georgia 8   Woden Valley Asc 57.91   58.77    
       
3   Fox, Taylor 8   Ginninderra Swim Club 1:07.75   1:08.60    
       
4   Cady, Maddison 8   Goulburn Amateur Swimming Club 1:33.82   1:38.40    
       
 
Event 18 Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Raine, Laura 9   Yass Asc 45.01   46.09    
       
2   Smith, Natalie 9   Southern Cross Brindabella Asc 56.79   52.08    
       
3   Buckley, Jessica 9   Illawarra Red Devils Asc 57.54   55.44    
       
4   Thomson, Brooke 9   Ginninderra Swim Club 56.51   57.84    
       
5   Robinson, Jessie 9   Ginninderra Swim Club 1:12.24   1:08.15    
       
6   Scott, Raelene 9   Woden Valley Asc 1:07.32   1:08.87    
       
7   Byrne, Grace 9   Woden Valley Asc NT   1:18.13    
       
 
Event 18 Boys 7 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Morris, Hugo 7   Canberra Asc NT   47.74    
       
2   Allison, Nicholas 7   Southern Cross Brindabella Asc NT   1:11.47    
       
 
Event 18 Boys 8 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Warmenhoven, Huw 8   Telopea Asc 47.74   50.66    
       
2   Banfield, Brendan 8   Goulburn Amateur Swimming Club 52.10   50.78    
       
3   Knight, Guy 8   Illawarra Red Devils Asc 51.10   56.82    
       
 
Event 18 Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Cooke, Matthew 9   Yass Asc 44.84   44.71    
       
2   Honey, Nicholas 9   Canberra Asc 44.62   45.23    
       
3   Hudson, Patrick 9   Telopea Asc 48.41   47.07    
       
4   Markakis, Dimitri 9   Centre for Sports Development NT   53.10    
       
5   Bruce, Jack 9   Telopea Asc NT   55.57    
       
6   Saveski, Brandon 9   Illawarra Red Devils Asc 54.93   57.82    
       
7   Leary, Scott 9   Queanbeyan Leagues SC 1:12.37   58.93    
       
8   Connors, Luke 9   Centre for Sports Development 1:02.69   1:00.19    
       
9   Stevens, Barton 9   Telopea Asc 57.01   1:00.33    
       
10   Constable, Jared 9   Illawarra Red Devils Asc 1:01.20   1:08.04    
       
11   Hills, Victor 9   Telopea Asc 1:13.87   1:16.78    
       
 
Event 19 Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Elliott, Krystal 10   Centre for Sports Development NT   40.55    
       
2   Gradden, Tamara 10   Telopea Asc 46.80   44.35    
       
3   Allison, Darienne 10   Tuggeranong Vikings Swim Club 46.83   44.86    
       
4   Brown, Erin 10   Burley Griffin Asc NT   46.10    
       
5   Doherty, Cara 10   Capital Belconnen 44.47   46.20    
       
6   Doran, Kirstin 10   Telopea Asc 49.28   49.79    
       
                                                                                                 
7   Jones, Christie 10   Tuggeranong Vikings Swim Club 51.12   51.44    
       
8   Ley, Sian 10   Southern Cross Brindabella Asc 1:03.41   57.91    
       
9   Nissen, Maya 10   Ginninderra Swim Club 1:01.22   1:00.74    
       
10   Parker, Courtney 10   Queanbeyan Leagues SC 1:04.75   1:02.52    
       
11   Lennox, Claire 10   Ginninderra Swim Club NT   1:02.77    
       
12   McEwan, Jessica 10   Harden Murrumburrah Asc 58.00   1:03.13    
       
13   Krutsky, Camilla 10   Ginninderra Swim Club NT   1:05.13    
       
 
Event 19 Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Hudson, Laura 11   Telopea Asc 40.88   39.64    
       
2   Retter, Corina 11   Burley Griffin Asc 42.22   43.29    
       
3   Wood, Laura 11   Telopea Asc 43.14   43.74    
       
4   Joseph, Helena 11   Telopea Asc 51.28   46.59    
       
5   Darwin, Neneh 11   Centre for Sports Development 52.92   47.72    
       
6   Baldwin, Samantha 11   Tuggeranong Vikings Swim Club 52.70   51.60    
       
7   Gall, Alicia-Louise 11   Ginninderra Swim Club 48.47   53.31    
       
8   Hinder, Madeleine 11   Centre for Sports Development NT   55.14    
       
9   Griffiths, Jessica 11   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   56.04    
       
10   Cady, Senitta 11   Goulburn Amateur Swimming Club 1:06.17   1:05.51    
       
 
Event 19 Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Pulley, George 10   Centre for Sports Development 44.85   41.84    
       
2   Retter, Christopher 10   Burley Griffin Asc 45.50   43.62    
       
3   Bayley, Derek 10   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   48.99    
       
4   Lowman, Jack 10   Tuggeranong Vikings Swim Club 1:03.57   52.05    
       
5   Pochi, Loie 10   Ginninderra Swim Club 55.59   54.40    
       
6   Pitkethly, Andrew 10   Ginninderra Swim Club 57.83   56.19    
       
7   Loveock-Fay, Mitchell 10   Ginninderra Swim Club 57.60   58.23    
       
8   Cappello, Lincoln 10   Queanbeyan Leagues SC 1:01.55   1:00.18    
       
9   Manuatu, Stevie 10   Goulburn Amateur Swimming Club 1:12.68   1:20.96    
       
 
Event 19 Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Jamieson, Peter-William 11   Illawarra Red Devils Asc 40.92   39.59    
       
2   Taylor, Brendan 11   Tuggeranong Vikings Swim Club 41.92   42.23    
       
3   Hall-Travini, Christopher 11   Centre for Sports Development 42.23   43.81    
       
4   Hadobas, Andrew 11   Telopea Asc 1:03.33   55.48    
       
 
Event 20 Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Marshall, Amelia 12   Goulburn Amateur Swimming Club 36.76   37.55    
       
2   Campbell, Georgie 12   Cootamundra Swimming Club 39.36   39.15    
       
3   Smith, Tara 12   Burley Griffin Asc 39.88   40.32    
       
4   Aitchison, Samantha 12   Goulburn Amateur Swimming Club 41.46   41.80    
       
5   Cooke, Jenna 12   Yass Asc 40.72   41.93    
       
6   Hancock, Jessica 12   Southern Cross Brindabella Asc 39.00   42.55    
       
7   Buckley, Shannon 12   Illawarra Red Devils Asc 44.00   43.13    
       
(Event 20 Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly)
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
8   Handley, Charlotte 12   Capital Belconnen NT   55.60    
       
9   Sutherland, Jane 12   Telopea Asc 54.20   55.96    
       
                                                                                                 
 
Event 20 Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Hadobas, Tessa 13   Telopea Asc 38.75   37.98    
       
2   Wilkinson, Samantha 13   Goulburn Amateur Swimming Club 38.79   38.64    
       
3   Joseph, Marie-Sophie 13   Telopea Asc 38.71   39.97    
       
4   Meadows, Sarah 13   Cootamundra Swimming Club 38.60   43.54    
       
5   Saveski, Krystal 13   Illawarra Red Devils Asc 44.29   45.35    
       
6   Taylor, Claire 13   Capital Belconnen 1:01.43   54.85    
       
7   Baldwin, Rebekah 13   Tuggeranong Vikings Swim Club 54.60   58.25    
       
 
Event 20 Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Knight, Trent 12   Illawarra Red Devils Asc 37.74   33.24    
       
2   Worley, Matthew 12   Ginninderra Swim Club 38.67   37.31    
       
3   Black, Josh 12   Cootamundra Swimming Club 42.52   38.46    
       
4   Alcazar-Stevens, Maximiliano 12   Centre for Sports Development 37.96   39.51    
       
5   Burns, Robert 12   Illawarra Red Devils Asc 50.15   39.56    
       
6   Kerr, Joshua 12   Illawarra Red Devils Asc 43.51   42.58    
       
7   Wise, Hamish 12   Telopea Asc 41.54   44.73    
       
8   Cotterill, Tom 12   Centre for Sports Development 48.11   47.15    
       
 
Event 20 Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Matos, Victor 13   Illawarra Red Devils Asc 36.64   34.23    
       
2   Memmolo, Damiano 13   Burley Griffin Asc 39.70   37.26    
       
3   Lee, Tom 13   Telopea Asc 41.33   40.08    
       
4   Cain, Callan 13   Telopea Asc 44.63   48.93    
       
 
Event 21 Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Johnson, Samantha 14   Telopea Asc 35.28   35.94    
       
2   Raine, Kate 14   Yass Asc 38.56   37.92    
       
3   Molloy, Aly 14   Capital Belconnen 38.38   38.92    
       
4   Blackburn, Emma 14   Centre for Sports Development 37.43   38.99    
       
5   Collin, Ruth 14   Capital Belconnen 38.28   41.49    
       
6   McDonald, Rachel 14   Tuggeranong Vikings Swim Club 39.80   41.69    
       
 
Event 21 Women 15 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Moore, Kari 15   Tuggeranong Vikings Swim Club 41.50   40.25    
       
2   Wilkinson, Carina 15   Crookwell Asc 49.45   46.98    
       
 
Event 21 Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Murphy, Ryan 14   Southern Cross Brindabella Asc 35.22   36.56    
       
2   Eliason, Richard 14   Capital Belconnen 38.63   37.27    
       
 
Event 22 Girls 7 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Leonard, Michaela 7   Tuggeranong Vikings Swim Club 2:06.91   2:04.72    
       
 
Event 22 Girls 8 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Martine, Nicole 8   Telopea Asc 1:55.31   1:55.60    
       
                                                                                                 
(Event 22 Girls 8 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke)
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
2   Streatfield, Ashleigh 8   Tuggeranong Vikings Swim Club 2:02.00   1:59.46    
       
3   Corcoran, Gabriela 8   Boorowa Asc NT   2:02.44    
       
4   Hardy, Georgia 8   Woden Valley Asc NT   2:10.35    
       
5   Menzies, Naomi 8   Ginninderra Swim Club NT   2:18.07    
       
 
Event 22 Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Smith, Natalie 9   Southern Cross Brindabella Asc 2:01.23   2:01.65    
       
2   Thomson, Brooke 9   Ginninderra Swim Club 2:03.72   2:03.65    
       
3   Burns, Cassandra 9   Illawarra Red Devils Asc NT   2:14.93    
       
4   Robinson, Jessie 9   Ginninderra Swim Club 2:17.85   2:25.47    
       
5   Gay, Elizabeth 9   Centre for Sports Development 2:29.22   2:33.52    
       
 
Event 22 Boys 7 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Pulley, William 7   Centre for Sports Development 2:12.59   2:05.02    
       
 
Event 22 Boys 8 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Leonard, Josh 8   Tuggeranong Vikings Swim Club 2:07.25   2:08.12    
       
2   Banfield, Brendan 8   Goulburn Amateur Swimming Club 2:27.07   2:28.84    
       
 
Event 22 Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Hudson, Patrick 9   Telopea Asc 1:53.72   1:54.33    
       
2   Honey, Nicholas 9   Canberra Asc 1:58.44   2:00.67    
       
3   Scott, Gavin 9   Ginninderra Swim Club NT   2:02.09    
       
4   Bruce, Jack 9   Telopea Asc 2:05.73   2:04.15    
       
5   Connors, Luke 9   Centre for Sports Development 2:17.03   2:10.89    
       
 
Event 23 Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Tapp, Beatrice 10   Telopea Asc NT   1:42.95    
       
2   Elliott, Krystal 10   Centre for Sports Development NT   1:46.16    
       
3   Jones, Christie 10   Tuggeranong Vikings Swim Club 1:49.64   1:49.49    
       
4   Worley, Lisa 10   Ginninderra Swim Club 1:52.68   1:53.34    
       
5   Krutsky, Camilla 10   Ginninderra Swim Club NT   2:16.89    
       
6   Lennox, Claire 10   Ginninderra Swim Club 2:25.97   2:21.89    
       
7   Banfield, Claire 10   Goulburn Amateur Swimming Club 2:56.29   2:33.96    
       
 
Event 23 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Hinder, Madeleine 11   Centre for Sports Development NT   1:54.60    
       
2   Darwin, Neneh 11   Centre for Sports Development 2:01.06   2:00.96    
       
3   Henry, Kassandra 11   Canberra Asc NT   2:02.54    
       
4   Baldwin, Samantha 11   Tuggeranong Vikings Swim Club 2:12.05   2:06.96    
       
5   Cady, Senitta 11   Goulburn Amateur Swimming Club 2:07.81   2:11.43    
       
 
Event 23 Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Pochi, Loie 10   Ginninderra Swim Club 1:59.51   1:52.84    
       
2   Willoughby, Nathaniel 10   Goulburn Amateur Swimming Club 2:01.32   1:59.28    
       
                                                                                                 
3   Somerville, Robbie 10   Goulburn Amateur Swimming Club 2:08.63   2:22.22    
       
 
Event 23 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Corcoran, Rudy 11   Boorowa Asc NT   1:44.27    
       
(Event 23 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke)
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
2   Taylor, Brendan 11   Tuggeranong Vikings Swim Club 1:55.69   1:50.73    
       
 
Event 24 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Sutherland, Jane 12   Telopea Asc 1:47.24   1:51.01    
       
2   Handley, Charlotte 12   Capital Belconnen 2:17.03   2:03.92    
       
 
Event 24 Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Joseph, Marie-Sophie 13   Telopea Asc 1:39.05   1:35.25    
       
2   Wilkinson, Samantha 13   Goulburn Amateur Swimming Club 1:37.50   1:36.82    
       
3   Bell, Katherine 13   Capital Belconnen 1:41.57   1:43.58    
       
4   Meadows, Sarah 13   Cootamundra Swimming Club 1:41.02   1:47.68    
       
5   Taylor, Claire 13   Capital Belconnen 2:01.50   2:05.38    
       
6   Baldwin, Rebekah 13   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   2:05.95    
       
 
Event 24 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Matthews, Jack 12   Telopea Asc 1:39.51   1:35.35    
       
2   Noake, Mitchell 12   Illawarra Red Devils Asc 1:37.27   1:36.67    
       
3   Murphy, Sam 12   Southern Cross Brindabella Asc 1:49.45   1:45.92    
       
4   Kuster, Nathan 12   Centre for Sports Development 1:44.64   1:48.83    
       
5   Cotterill, Tom 12   Centre for Sports Development 1:53.29   1:57.44    
       
 
Event 24 Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Brieger, Dominique 13   Telopea Asc 1:36.41   1:33.73    
       
2   Memmolo, Damiano 13   Burley Griffin Asc 1:39.48   1:40.64    
       
3   Lee, Tom 13   Telopea Asc 1:54.22   1:46.36    
       
4   Cain, Callan 13   Telopea Asc 1:45.13   1:53.34    
       
 
Event 25 Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Johnson, Samantha 14   Telopea Asc 1:30.86   1:32.05    
       
2   Blackburn, Emma 14   Centre for Sports Development 1:44.15   1:38.31    
       
 
Event 25 Women 15 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Wilkinson, Carina 15   Crookwell Asc 1:51.74   1:47.78    
       
 
Event 25 Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Eliason, Richard 14   Capital Belconnen 1:23.13   1:25.80    
       
2   Murphy, Ryan 14   Southern Cross Brindabella Asc 1:35.28   1:36.81    
       
3   Menzies, Ben 14   Ginninderra Swim Club 1:40.00   1:39.33    
       
 
Event 26 Mixed 13-18 200 SC Meter Freestyle Relay
  Team       Relay   Seed Time   Finals Time
         
1   Ginninderra Swim Club   A NT   2:12.25    
       
                                                                                                 
2   Telopea Asc   A NT   2:17.03    
       
3   Goulburn Amateur Swimming Club   A NT   2:24.91    
       
 
Event 27 Mixed 5-12 200 SC Meter Medley Relay
  Team       Relay   Seed Time   Finals Time
         
1   Illawarra Red Devils Asc   A NT   2:28.71    
       
2   Telopea Asc   A NT   2:45.16    
       
3   Goulburn Amateur Swimming Club   A NT   2:49.52    
       
(Event 27 Mixed 5-12 200 SC Meter Medley Relay)
  Team       Relay   Seed Time   Finals Time
         
4   Telopea Asc   B NT   2:55.44    
       
5   Illawarra Red Devils Asc   B NT   2:55.68    
       
6   Burley Griffin Asc   A NT   3:00.39    
       
7   Centre for Sports Development   A NT   3:02.37    
       
8   Southern Cross Brindabella Asc   A NT   3:02.46    
       
9   Centre for Sports Development   C NT   3:05.02    
       
10   Canberra Asc   A NT   3:08.66    
       
11   Telopea Asc   C NT   3:13.35    
       
12   Telopea Asc   D NT   3:16.78    
       
13   Ginninderra Swim Club   A NT   3:18.22    
       
14   Queanbeyan Leagues SC   A NT   3:21.98    
       
15   Telopea Asc   E NT   3:23.17    
       
16   Goulburn Amateur Swimming Club   B NT   3:23.48    
       
17   Ginninderra Swim Club   C NT   3:26.85    
       
18   Illawarra Red Devils Asc   C NT   3:32.46    
       
19   Woden Valley Asc   A NT   3:51.73    
       
20   Ginninderra Swim Club   B NT   3:53.17    
       
21   Centre for Sports Development   B NT   3:53.62    
       
22   Goulburn Amateur Swimming Club   C NT   4:56.30    
       
 
Event 28 Girls 7 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Leonard, Michaela 7   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   1:46.35    
       
2   Doran, Alissa 7   Telopea Asc 1:42.28   1:47.65    
       
3   Tazreiter, Michaela 7   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   1:52.27    
       
 
Event 28 Girls 8 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Streatfield, Ashleigh 8   Tuggeranong Vikings Swim Club 1:38.87   1:34.03    
       
2   Martine, Nicole 8   Telopea Asc 1:47.21   1:44.21    
       
3   Somerville, Heather 8   Goulburn Amateur Swimming Club NT   1:59.16    
       
4   Menzies, Naomi 8   Ginninderra Swim Club NT   2:08.59    
       
 
Event 28 Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Buckley, Jessica 9   Illawarra Red Devils Asc NT   1:36.19    
       
2   Thomson, Brooke 9   Ginninderra Swim Club 1:34.21   1:36.41    
       
3   Smith, Natalie 9   Southern Cross Brindabella Asc 1:35.56   1:39.75    
       
4   Robinson, Jessie 9   Ginninderra Swim Club 1:40.96   1:47.58    
       
5   Scott, Raelene 9   Woden Valley Asc 1:49.90   1:54.30    
       
6   Burns, Cassandra 9   Illawarra Red Devils Asc NT   1:54.96    
       
 
Event 28 Boys 7 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Pulley, William 7   Centre for Sports Development 2:04.00   1:43.10    
       
                                                                                                 
 
Event 28 Boys 8 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Banfield, Brendan 8   Goulburn Amateur Swimming Club 1:37.62   1:33.31    
       
2   Warmenhoven, Huw 8   Telopea Asc 1:34.21   1:38.79    
       
3   McEwan, Chris 8   Harden Murrumburrah Asc 1:45.00   1:43.88    
       
4   Leonard, Josh 8   Tuggeranong Vikings Swim Club 1:59.96   1:51.45    
       
 
Event 28 Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Hudson, Patrick 9   Telopea Asc 1:31.87   1:34.56    
       
(Event 28 Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Freestyle)
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
2   Connors, Luke 9   Centre for Sports Development 1:41.38   1:35.09    
       
3   Scott, Gavin 9   Ginninderra Swim Club NT   1:37.50    
       
4   Saveski, Brandon 9   Illawarra Red Devils Asc 1:38.37   1:37.90    
       
5   Stevens, Barton 9   Telopea Asc 1:58.50   1:38.11    
       
6   Leary, Scott 9   Queanbeyan Leagues SC NT   1:40.47    
       
7   Markakis, Dimitri 9   Centre for Sports Development 1:37.53   1:45.25    
       
8   Bruce, Jack 9   Telopea Asc NT   1:48.10    
       
9   Pochi, Tony 9   Ginninderra Swim Club 2:12.50   2:13.96    
       
 
Event 29 Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Allison, Darienne 10   Tuggeranong Vikings Swim Club 1:26.62   1:26.93    
       
2   Doherty, Cara 10   Capital Belconnen 1:43.09   1:36.00    
       
3   Doran, Kirstin 10   Telopea Asc 1:34.70   1:37.89    
       
4   Parker, Courtney 10   Queanbeyan Leagues SC NT   1:39.45    
       
5   McEwan, Jessica 10   Harden Murrumburrah Asc 1:38.00   1:46.63    
       
6   Tazreiter, Samantha 10   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   1:48.89    
       
7   Lennox, Claire 10   Ginninderra Swim Club 1:52.02   1:49.56    
       
8   Krutsky, Camilla 10   Ginninderra Swim Club NT   1:58.05    
       
9   Banfield, Claire 10   Goulburn Amateur Swimming Club 2:06.32   2:05.37    
       
 
Event 29 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Wood, Laura 11   Telopea Asc 1:23.72   1:31.55    
       
2   Baldwin, Samantha 11   Tuggeranong Vikings Swim Club 1:39.84   1:34.31    
       
3   Darwin, Neneh 11   Centre for Sports Development 1:37.88   1:35.68    
       
4   Gall, Alicia-Louise 11   Ginninderra Swim Club 1:36.28   1:42.60    
       
5   Cady, Senitta 11   Goulburn Amateur Swimming Club 1:41.72   1:42.79    
       
6   Hinder, Madeleine 11   Centre for Sports Development NT   1:48.34    
       
 
Event 29 Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Willoughby, Nathaniel 10   Goulburn Amateur Swimming Club 1:23.72   1:23.91    
       
2   Nemec, Mitchell 10   Telopea Asc 1:20.43   1:24.72    
       
3   Pochi, Loie 10   Ginninderra Swim Club 1:28.16   1:30.11    
       
4   Loveock-Fay, Mitchell 10   Ginninderra Swim Club 1:40.36   1:37.90    
       
5   Black, Jaykeb 10   Cootamundra Swimming Club 1:44.04   1:38.71    
       
6   Somerville, Robbie 10   Goulburn Amateur Swimming Club 1:41.44   1:46.31    
       
 
Event 29 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Godkin, Geoffrey 11   Goulburn Amateur Swimming Club 1:23.14   1:19.94    
       
                                                                                                 
2   Hall-Travini, Christopher 11   Centre for Sports Development 1:30.82   1:27.15    
       
3   Scott, Glen 11   Centre for Sports Development 1:26.46   1:27.21    
       
4   Corcoran, Rudy 11   Boorowa Asc NT   1:46.24    
       
5   Hadobas, Andrew 11   Telopea Asc 1:47.69   1:50.83    
       
 
Event 30 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Aitchison, Samantha 12   Goulburn Amateur Swimming Club 1:16.20   1:13.29    
       
2   Marshall, Amelia 12   Goulburn Amateur Swimming Club 1:17.83   1:15.85    
       
3   Henry, Samantha 12   Canberra Asc 1:29.67   1:21.79    
       
4   Buckley, Shannon 12   Illawarra Red Devils Asc 1:24.00   1:21.87    
       
5   Sutherland, Jane 12   Telopea Asc 1:31.32   1:33.95    
       
6   Handley, Charlotte 12   Capital Belconnen 1:41.10   1:34.67    
       
 
Event 30 Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Kerlin, Angela 13   Canberra Asc 1:16.90   1:13.05    
       
2   Joseph, Marie-Sophie 13   Telopea Asc 1:18.14   1:17.14    
       
3   Saveski, Krystal 13   Illawarra Red Devils Asc 1:20.00   1:20.50    
       
4   Walshaw, Rosemarie 13   Telopea Asc 1:36.69   1:29.56    
       
 
Event 30 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Knight, Trent 12   Illawarra Red Devils Asc 1:13.01   1:05.38    
       
2   Burns, Robert 12   Illawarra Red Devils Asc 1:21.11   1:11.59    
       
3   Bonner, Dale 12   Ginninderra Swim Club 1:15.66   1:12.32    
       
4   Black, Josh 12   Cootamundra Swimming Club 1:14.19   1:13.76    
       
5   Kerr, Joshua 12   Illawarra Red Devils Asc 1:15.07   1:15.83    
       
6   Leifheit, Tomas 12   Woden Valley Asc 1:19.37   1:18.52    
       
7   Murphy, Sam 12   Southern Cross Brindabella Asc 1:19.23   1:20.32    
       
8   Wise, Hamish 12   Telopea Asc 1:22.84   1:24.59    
       
9   Cotterill, Tom 12   Centre for Sports Development 1:26.00   1:26.43    
       
10   Kuster, Nathan 12   Centre for Sports Development 1:21.38   1:27.76    
       
11   Manuatu, Joshua 12   Goulburn Amateur Swimming Club 1:25.82   1:28.49    
       
12   Birtles, Callum 12   Queanbeyan Leagues SC 1:20.57   1:28.79    
       
 
Event 30 Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Lee, Tom 13   Telopea Asc 1:21.44   1:21.46    
       
 
Event 31 Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Johnson, Samantha 14   Telopea Asc 1:10.70   1:11.63    
       
2   Collin, Ruth 14   Capital Belconnen 1:12.08   1:14.13    
       
3   Blackburn, Emma 14   Centre for Sports Development 1:19.25   1:15.28    
       
4   McDonald, Rachel 14   Tuggeranong Vikings Swim Club 1:18.00   1:20.36    
       
5   Molloy, Aly 14   Capital Belconnen 1:23.33   1:23.11    
       
 
Event 31 Women 15 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Moore, Kari 15   Tuggeranong Vikings Swim Club 1:14.38   1:13.06    
       
2   Wilkinson, Carina 15   Crookwell Asc 1:31.54   1:28.94    
       
 
Event 31 Boys 14 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Eliason, Richard 14   Capital Belconnen 1:09.26   1:10.93    
       
                                                                                                 
2   Murphy, Ryan 14   Southern Cross Brindabella Asc 1:10.92   1:13.20    
       
3   Menzies, Ben 14   Ginninderra Swim Club 1:12.00   1:17.05    
       
4   Handley, Nick 14   Capital Belconnen 1:23.83   1:20.74    
       
 
Event 32 Girls 7 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Wise, Stephanie 7   Telopea Asc 35.02   26.64    
       
2   Stubbings, Mollie 7   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   28.40    
       
3   Weston, Cody 7   Goulburn Amateur Swimming Club NT   30.21    
       
4   Murphy, Rachael 7   Southern Cross Brindabella Asc 33.07   31.68    
       
 
Event 32 Girls 8 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Griffiths, Eloise 8   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   23.96    
       
2   Douch, Laura 8   Woden Valley Asc NT   27.94    
       
3   Somerville, Heather 8   Goulburn Amateur Swimming Club 32.34   28.05    
       
(Event 32 Girls 8 Year Olds 25 SC Meter Backstroke)
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
4   Hughston, Sarah 8   Boorowa Asc NT   32.00    
       
 
Event 32 Girls 9 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Black, Mihkyla 9   Cootamundra Swimming Club 35.84   25.89    
       
 
Event 32 Boys 9 Year Olds 25 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Markakis, Dimitri 9   Centre for Sports Development NT   20.45    
       
 
Event 33 Girls 7 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Doran, Alissa 7   Telopea Asc 50.78   52.89    
       
2   Vickery, Cassandra 7   Ginninderra Swim Club NT   1:00.62    
       
3   Choy, Audrey 7   Centre for Sports Development 1:09.10   1:01.52    
       
4   Taylor, Nicole 7   Tuggeranong Vikings Swim Club 1:20.07   1:11.36    
       
 
Event 33 Girls 8 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Streatfield, Ashleigh 8   Tuggeranong Vikings Swim Club 49.45   49.76    
       
2   Martine, Nicole 8   Telopea Asc 50.09   52.65    
       
3   Hardy, Georgia 8   Woden Valley Asc 52.48   54.08    
       
4   Menzies, Naomi 8   Ginninderra Swim Club NT   1:00.10    
       
5   Corcoran, Gabriela 8   Boorowa Asc NT   1:02.62    
       
6   Cady, Maddison 8   Goulburn Amateur Swimming Club 1:11.10   1:04.34    
       
7   Fox, Taylor 8   Ginninderra Swim Club 1:04.81   1:06.10    
       
 
Event 33 Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Raine, Laura 9   Yass Asc 46.19   46.54    
       
2   Smith, Natalie 9   Southern Cross Brindabella Asc 47.78   50.43    
       
3   Thomson, Brooke 9   Ginninderra Swim Club 50.52   51.14    
       
4   Leussink, Brodi 9   Illawarra Red Devils Asc 1:00.01   56.32    
       
5   Burns, Cassandra 9   Illawarra Red Devils Asc NT   56.66    
       
6   Gay, Elizabeth 9   Centre for Sports Development NT   1:00.90    
       
7   Byrne, Grace 9   Woden Valley Asc NT   1:06.06    
       
                                                                                                 
 
Event 33 Boys 7 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Morris, Hugo 7   Canberra Asc 51.41   54.08    
       
2   Allison, Nicholas 7   Southern Cross Brindabella Asc 56.77   1:03.67    
       
 
Event 33 Boys 8 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Warmenhoven, Huw 8   Telopea Asc 47.05   49.08    
       
2   Knight, Guy 8   Illawarra Red Devils Asc 49.10   49.41    
       
3   Banfield, Brendan 8   Goulburn Amateur Swimming Club 53.21   54.17    
       
4   McEwan, Chris 8   Harden Murrumburrah Asc 55.73   1:02.18    
       
5   Gillard, Michael 8   Ginninderra Swim Club 1:01.86   1:02.62    
       
 
Event 33 Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Cooke, Matthew 9   Yass Asc 45.51   47.05    
       
2   Constable, Jared 9   Illawarra Red Devils Asc 50.25   47.15    
       
3   Bruce, Jack 9   Telopea Asc 50.69   47.93    
       
4   Honey, Nicholas 9   Canberra Asc 50.79   48.06    
       
5   Hudson, Patrick 9   Telopea Asc 45.68   48.44    
       
(Event 33 Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke)
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
6   Saveski, Brandon 9   Illawarra Red Devils Asc 48.27   49.44    
       
7   French, Ned 9   Woden Valley Asc 1:04.00   1:01.71    
       
 
Event 34 Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Allison, Darienne 10   Tuggeranong Vikings Swim Club 43.83   43.59    
       
2   Brown, Erin 10   Burley Griffin Asc NT   44.70    
       
3   Davis, Rachel 10   Centre for Sports Development 44.84   46.04    
       
4   Doran, Kirstin 10   Telopea Asc 46.13   46.70    
       
5   Doherty, Cara 10   Capital Belconnen 51.39   50.15    
       
6   Ley, Sian 10   Southern Cross Brindabella Asc 52.72   51.58    
       
7   Worley, Lisa 10   Ginninderra Swim Club 49.99   52.57    
       
8   McEwan, Jessica 10   Harden Murrumburrah Asc 55.00   55.10    
       
9   Nissen, Maya 10   Ginninderra Swim Club 54.94   58.03    
       
10   Banfield, Claire 10   Goulburn Amateur Swimming Club 1:10.80   1:05.19    
       
 
Event 34 Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Maher, Jaemi 11   Ginninderra Swim Club NT   43.80    
       
2   Memmolo, Maria-Angelica 11   Burley Griffin Asc 46.54   43.82    
       
3   Henry, Kassandra 11   Canberra Asc 47.65   46.71    
       
4   Joseph, Helena 11   Telopea Asc 51.27   48.56    
       
5   Griffiths, Jessica 11   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   50.20    
       
6   Cady, Senitta 11   Goulburn Amateur Swimming Club 50.32   51.74    
       
7   Gall, Alicia-Louise 11   Ginninderra Swim Club 49.13   52.96    
       
 
Event 34 Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Pulley, George 10   Centre for Sports Development 44.09   42.66    
       
2   Retter, Christopher 10   Burley Griffin Asc NT   44.30    
       
3   Nemec, Mitchell 10   Telopea Asc 46.66   45.65    
       
                                                                                                 
4   Cappello, Lincoln 10   Queanbeyan Leagues SC 46.96   49.55    
       
5   Willoughby, Nathaniel 10   Goulburn Amateur Swimming Club 46.10   49.63    
       
6   Retter, Nicholas 10   Burley Griffin Asc 49.81   51.55    
       
7   Pochi, Loie 10   Ginninderra Swim Club 47.08   52.18    
       
8   Black, Jaykeb 10   Cootamundra Swimming Club 54.37   55.34    
       
9   Loveock-Fay, Mitchell 10   Ginninderra Swim Club 55.00   57.25    
       
10   Somerville, Robbie 10   Goulburn Amateur Swimming Club 53.72   1:01.14    
       
11   Manuatu, Stevie 10   Goulburn Amateur Swimming Club 1:10.22   1:14.51    
       
 
Event 34 Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Scott, Glen 11   Centre for Sports Development 45.71   45.26    
       
2   Godkin, Geoffrey 11   Goulburn Amateur Swimming Club 49.37   47.76    
       
3   Hall-Travini, Christopher 11   Centre for Sports Development 47.65   48.56    
       
4   Hadobas, Andrew 11   Telopea Asc 54.48   57.19    
       
 
Event 35 Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Aitchison, Samantha 12   Goulburn Amateur Swimming Club 38.13   38.61    
       
2   Marshall, Amelia 12   Goulburn Amateur Swimming Club 40.10   39.10    
       
3   Cooke, Jenna 12   Yass Asc 39.47   41.05    
       
4   Henry, Samantha 12   Canberra Asc 42.70   41.66    
       
5   Smith, Tara 12   Burley Griffin Asc 41.58   43.47    
       
6   Buckley, Shannon 12   Illawarra Red Devils Asc 48.00   44.07    
       
7   Handley, Charlotte 12   Capital Belconnen 59.66   54.04    
       
 
Event 35 Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Kerlin, Angela 13   Canberra Asc 37.91   38.16    
       
2   Hadobas, Tessa 13   Telopea Asc 39.32   39.02    
       
3   Joseph, Marie-Sophie 13   Telopea Asc 38.81   39.66    
       
4   Saveski, Krystal 13   Illawarra Red Devils Asc 44.19   45.31    
       
5   Meadows, Sarah 13   Cootamundra Swimming Club 48.27   45.77    
       
6   Taylor, Claire 13   Capital Belconnen 54.82   55.88    
       
 
Event 35 Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Knight, Trent 12   Illawarra Red Devils Asc 40.73   37.50    
       
2   Black, Josh 12   Cootamundra Swimming Club 38.54   38.82    
       
3   Noake, Mitchell 12   Illawarra Red Devils Asc 40.54   39.85    
       
4   Kerr, Joshua 12   Illawarra Red Devils Asc 43.29   40.03    
       
5   Bonner, Dale 12   Ginninderra Swim Club 41.47   41.01    
       
6   Matthews, Jack 12   Telopea Asc 40.92   41.39    
       
7   Leifheit, Tomas 12   Woden Valley Asc 41.93   41.43    
       
8   Wise, Hamish 12   Telopea Asc 40.00   41.53    
       
9   Murphy, Sam 12   Southern Cross Brindabella Asc 40.37   41.67    
       
10   Burns, Robert 12   Illawarra Red Devils Asc 44.95   41.68    
       
11   Birtles, Callum 12   Queanbeyan Leagues SC 44.22   45.54    
       
12   Manuatu, Joshua 12   Goulburn Amateur Swimming Club 44.91   45.65    
       
13   Cotterill, Tom 12   Centre for Sports Development 46.00   46.54    
       
 
Event 35 Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Memmolo, Damiano 13   Burley Griffin Asc 43.29   41.26    
       
                                                                                                 
2   Lee, Tom 13   Telopea Asc 43.32   43.09    
       
 
Event 36 Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Raine, Kate 14   Yass Asc 39.41   40.32    
       
2   Collin, Ruth 14   Capital Belconnen 41.69   42.00    
       
3   McDonald, Rachel 14   Tuggeranong Vikings Swim Club NT   43.55    
       
4   Molloy, Aly 14   Capital Belconnen 51.17   45.64    
       
 
Event 36 Women 15 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Moore, Kari 15   Tuggeranong Vikings Swim Club 40.41   41.04    
       
2   Wilkinson, Carina 15   Crookwell Asc 48.70   48.51    
       
 
Event 36 Boys 14 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Menzies, Ben 14   Ginninderra Swim Club NT   39.59    
       
2   Handley, Nick 14   Capital Belconnen 45.16   46.36    
       
 
Event 38 Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Hudson, Laura 11   Telopea Asc 1:54.43   1:28.31    
       
2   Warmenhoven, Claire 11   Telopea Asc 1:39.61   1:32.83    
       
3   Hynson, Jessi 11   Southern Cross Brindabella Asc 1:43.48   1:32.88    
       
4   Memmolo, Maria-Angelica 11   Burley Griffin Asc 1:38.18   1:35.07    
       
 
Event 38 Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Smith, Tara 12   Burley Griffin Asc 1:41.65   1:38.44    
       
 
Event 38 Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Taylor, Brendan 11   Tuggeranong Vikings Swim Club 1:36.36   1:42.53    
       
2   Hall-Travini, Christopher 11   Centre for Sports Development 1:43.71   1:47.92    
       
3   Hadobas, Andrew 11   Telopea Asc NT   2:13.38    
       
 
Event 38 Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Bonner, Dale 12   Ginninderra Swim Club 1:33.31   1:27.39    
       
 
Event 39 Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Hadobas, Tessa 13   Telopea Asc 1:32.10   1:25.55    
       
2   Walshaw, Rosemarie 13   Telopea Asc 1:53.27   1:50.95    
       
 
Event 39 Girls 14 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Johnson, Samantha 14   Telopea Asc 1:22.78   1:25.05    
       
 
Event 39 Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
  Name   Age   Team   Seed Time   Finals Time
         
1   Matos, Victor 13   Illawarra Red Devils Asc 1:17.39   1:20.80    
       
 
Event 40 Mixed 13-18 200 SC Meter Medley Relay
  Team       Relay   Seed Time   Finals Time
         
1   Telopea Asc   A NT   2:33.44    
       
                                                                                                 
2   Capital Belconnen   A NT   2:35.82    
       
3   Ginninderra Swim Club   A NT   2:49.87    
       
 
Event 41 Mixed 5-12 200 SC Meter Freestyle Relay
  Team       Relay   Seed Time   Finals Time
         
1   Illawarra Red Devils Asc   A NT   2:08.47    
       
2   Telopea Asc   C NT   2:26.18    
       
3   Burley Griffin Asc   A NT   2:30.25    
       
4   Illawarra Red Devils Asc   B NT   2:35.47    
       
5   Telopea Asc   B NT   2:38.74    
       
6   Southern Cross Brindabella Asc   A NT   2:55.66    
       
7   Telopea Asc   A NT   2:55.79    
       
8   Ginninderra Swim Club   A NT   3:00.27    
       
9   Illawarra Red Devils Asc   C NT   3:07.87    
       
10   Telopea Asc   D NT   3:08.22    
       
11   Ginninderra Swim Club   B NT   3:18.59    
       
12   Ginninderra Swim Club   C NT   3:24.58    
       
13   Woden Valley Asc   A NT   3:30.18